„Budowa dwóch placów zabaw w miejscowościach Stary Zamość i Chomęciska Małe, gmina Stary Zamość, powiat zamojski, województwo lubelskie”

Gmina Stary Zamość

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00347757
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00347757/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-17 07:18
Lokalizacja
Stary Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-babd9156-9604-4363-b9d2-4d7f06861771
Identyfikator
9222942629
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wyposażenie placów zabawRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania placów zabawWyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieciFundamentowanieBetonowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347757 z dnia 2026-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Budowa dwóch placów zabaw w miejscowościach Stary Zamość i Chomęciska Małe, gmina Stary Zamość, powiat zamojski, województwo lubelskie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stary Zamość

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368581

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stary Zamość

1.5.2.) Miejscowość: Stary Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-417

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: (84) 616 32 24

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@staryzamosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugstaryzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-babd9156-9604-4363-b9d2-4d7f06861771

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa dwóch placów zabaw w miejscowościach Stary Zamość i Chomęciska Małe, gmina Stary Zamość, powiat zamojski, województwo lubelskie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-babd9156-9604-4363-b9d2-4d7f06861771

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347757

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00065525/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Budowa dwóch placów zabaw w miejscowościach Stary Zamość i Chomęciska Małe, gmina Stary Zamość

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach programu Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307150

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IT.2710.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 184222,75 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w części 1 – budowa placu zabaw na działce nr 279 (obr.ewid. 0009) w miejscowości Stary Zamość, gmina Stary Zamość, powiat zamojski, województwo lubelskie jest:
1. wykonanie prac ziemnych – wyrównanie i zagęszczenie terenu oraz obsianie trawą;
2. wykonanie nawierzchni bezpiecznej z piasku płukanego;
3. montaż urządzeń infrastruktury:
3.1. potrójna huśtawka wahadłowa – 1 sztuka
3.2. zestaw zabawowy wielofunkcyjny – 1 sztuka
3.3. podwójna huśtawka wagowa ważka (dla 4 osób) – 1 sztuka,
3.4. linarium – 1 sztuka,
3.5. karuzela – 1 sztuka,
3.6. bujak sprężynowy – 1 sztuka
3.7. tablica informacyjna – 1 sztuka,
3.8. kosz na śmieci – 1 sztuka,
3.9. ławka z oparciem – 2 sztuki,
4. montaż ogrodzenia z furtką.
5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 4 do SWZ oraz zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1 do SWZ – plik o nazwie zał. nr 1-OPZ_Stary Zamość_plac zbaw [cz.1].

4.5.3.) Główny kod CPV: 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

45262210-6 - Fundamentowanie

45262300-4 - Betonowanie

4.5.5.) Wartość części: 94130,04 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w części 2 – budowa placu zabaw na działce 750/1 (obr.ewid. 0003) w miejscowości Chomęciska Małe, gmina Stary Zamość, powiat zamojski, województwo lubelskie jest:
1. wykonanie prac ziemnych – wyrównanie oraz obsianie trawą,
2. wykonanie nawierzchni bezpiecznej z piasku płukanego,
3. montaż urządzeń infrastruktury:
3.1. potrójna huśtawka wahadłowa – 1 sztuka,
3.2. zestaw zabawowy wielofunkcyjny – 1 sztuka,
3.3. podwójna huśtawka wagowa ważka (dla 4 osób) – 1 sztuka,
3.4. linarium – 1 sztuka,
3.5. karuzela – 1 sztuka,
3.6. bujak sprężynowy – 2 sztuki,
3.7. tablica informacyjna – 1 sztuka,
3.8. kosz na śmieci – 1 sztuka,
3.9. ławka z oparciem – 4 sztuki,
4. montaż ogrodzenia z furtką.
5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 4 do SWZ oraz zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1 do SWZ – plik o nazwie zał. nr 1-OPZ_Chomęciska_plac zabaw [cz.2].

4.5.3.) Główny kod CPV: 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

45262210-6 - Fundamentowanie

45262300-4 - Betonowanie

4.5.5.) Wartość części: 90092,71 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą 104 345,00 zł brutto. W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęły 4 oferty złożone przez Wykonawców:
1. AN-PROJEKT Anna Trond, Żdanów 54, 22-400 Zamość; cena ofertowa w złotych brutto: 176 981,99 zł
2. FITNESS-BUD JACEK PUPIEC, MIĄCZYN 115B, 22-455 MIĄCZYN; cena ofertowa w złotych brutto: 142 926,00 zł
3. FreeKids s.c. A. Gąsiorek Z. Andruszewski, Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia; cena ofertowa w złotych brutto: 165 528,48 zł
4. ROYAL PLAY Łukasz Piotrowski, ul. Hubnera 1/287, 01-756 Warszawa: cena ofertowa w złotych brutto: 138 575,00 zł
Z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną (138 575,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zawiadamia, że unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba
że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą 101 162,00 zł brutto. W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu wpłynęły 4 oferty złożone przez Wykonawców:
1. AN-PROJEKT Anna Trond, Żdanów 54, 22-400 Zamość; cena ofertowa w złotych brutto: 163 830,00 zł
2. FITNESS-BUD JACEK PUPIEC, MIĄCZYN 115B, 22-455 MIĄCZYN; cena ofertowa w złotych brutto: 134 070,00 zł
3. FreeKids s.c. A. Gąsiorek Z. Andruszewski, Trzęsowice 32, 55-106 Zawonia; cena ofertowa w złotych brutto: 140 775,96 zł
4. ROYAL PLAY Łukasz Piotrowski, ul. Hubnera 1/287, 01-756 Warszawa: cena ofertowa w złotych brutto: 124 000,00 zł
Z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną (124 000,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy