MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA WRAZ Z ZASTOSOWANIEM ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII ORAZ INSTALACJI AUTOMATYKI STERUJĄCEJ I MONITORUJĄCEJ – ŚREDZKI PARK WODNY

Gmina Środa Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00347938
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00347938/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-17 08:33
Lokalizacja
Środa Śląska, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5696c3f1-050b-4f44-879d-86b196936bf7
Identyfikator
9131500156
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalacje słoneczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne w budynkachUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE TRANSCOM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
5 319 381 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347938 z dnia 2026-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA WRAZ Z ZASTOSOWANIEM ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII ORAZ INSTALACJI AUTOMATYKI STERUJĄCEJ I MONITORUJĄCEJ – ŚREDZKI PARK WODNY

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://srodaslaska.logintrade.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA WRAZ Z ZASTOSOWANIEM ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII ORAZ INSTALACJI AUTOMATYKI STERUJĄCEJ I MONITORUJĄCEJ – ŚREDZKI PARK WODNY

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5696c3f1-050b-4f44-879d-86b196936bf7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347938

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039208/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną i cieplną z OZE w Środzie Śląskiej - Modernizacja basenu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn.: „Budowa instalacji wytwarzających energię elektryczną i cieplną z OZE w Środzie Śląskiej”, nr projektu FEDS.02.04-IP.01-0024/24 dofinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 w ramach priorytetu Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku, działania Innowacje w OZE

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00248401

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-20/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa przedmiotu zamówienia: MODERNIZACJA INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA WRAZ Z ZASTOSOWANIEM ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII ORAZ INSTALACJI AUTOMATYKI STERUJĄCEJ I MONITORUJĄCEJ – ŚREDZKI PARK WODNY.

2. Głównymi celami przebudowy budynku Średzkiego Parku Wodnego w Środzie Śląskiej są:
1) Osiągnięcie wyższego standardu efektywności energetycznej.
2) Zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku pływalni,
3) Poprawa efektywności energetycznej obiektu poprzez zamontowanie odnawialnych źródeł energii oraz spełnienie poniższych wskaźników w odniesieniu do roku 2025 jako bazowych warunków eksploatacji:

Ilość wytworzonej energii cieplnej ze źródeł OZE – 600 MWh/rok
Ilość wytworzonej energii elektrycznej ze źródeł OZE – 200 MWh/rok
Ilość zmagazynowanej energii elektrycznej w magazynie energii - 200 MWh/rok
Ilość zmagazynowanej energii cieplnej w magazynie - 180 Mwh/rok

Załączony do SWZ II Program Funkcjonalno-Użytkowy został opracowany w celu określenia wymagań funkcjonalnych, technicznych oraz jakościowych dotyczących planowanych rozwiązań projektowych w zakresie poszczególnych branż instalacyjnych i elementów zagospodarowania terenu, niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia. Formuła zaprojektuj i wybuduj.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Części II SWZ oraz jej załącznikach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5319381,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5319381,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5319381,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkyjno Usługowo Handlowe Transcom Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6340194957

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Nie są jeszcze znani

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5319381,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-03-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane