Prace remontowe w budynkach Urzędu Miasta Torunia.
Gmina Miasta Toruń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00348249
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00348249/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-17 09:41
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-41186230-6d35-4d7c-9687-f22ba4af4a7c
- Identyfikator
- 8790001014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00348249 z dnia 2026-07-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowe w budynkach Urzędu Miasta Torunia.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Toruń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118856
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wały Gen. Sikorskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wo@um.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.torun.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umtorun.ezamawiajacy.pl/pn/umtorun/demand/300039/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace remontowe w budynkach Urzędu Miasta Torunia.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41186230-6d35-4d7c-9687-f22ba4af4a7c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00348249
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037093/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.32 Prace remontowe w budynkach Urzędu Miasta Torunia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00311643
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 38/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 242305,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zadania pn. „Prace remontowe w budynkach Urzędu Miasta Torunia”.
1.2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych polegających na:
1) malowaniu pomieszczeń,
2) wymianie wykładzin podłogowych,
3) częściowej naprawie elewacji oraz wejścia, schodów, stolarki drzwiowej i okiennej,
w budynkach Urzędu Miasta Torunia zlokalizowanych przy:
a) ul. Wały gen. Sikorskiego 8,
b) ul. Wały gen. Sikorskiego 12,
c) ul. Legionów 220,
d) ul. Bydgoskiej 5,
e) ul. Legionów 70/76,
f) ul. Grudziądzkiej 126 b.
1.3. Zakres zamówienia obejmuje:
1) roboty malarskie (szczegółowy opis w załączniku do wzoru umowy),
zakres obejmuje przygotowanie powierzchni (oczyszczenie, szpachlowanie ubytków, gruntowanie) oraz dwukrotne
malowanie farbami emulsyjnymi ścian i sufitów,
a) ul. Wały gen. Sikorskiego 8:
• korytarz – I piętro,
• pomieszczenie biurowe nr 11,
• pomieszczenia Biura Toruńskiego Centrum Miasta: sekretariat, pomieszczenie socjalne, toalety,
b) ul. Wały gen. Sikorskiego 12:
• pomieszczenia biurowe nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 12,
• korytarz – wysoki parter,
• klatka schodowa,
• poddasze wraz z pomieszczeniem socjalnym i toaletami,
• naprawa uszkodzonych elementów podłogi na wysokim parterze,
c) ul. Legionów 220:
• pomieszczenia biurowe nr 12, 19, 20, 24,
• korytarz – I piętro,
• toalety – I piętro,
d) ul. Bydgoska 5:
• pomieszczenia biurowe nr 1, 4, 6,
• archiwum i pomieszczenie socjalne – I piętro,
• serwerownia – piwnica (z zachowaniem szczególnych środków ostrożności),
e) ul. Legionów 70/76:
• pomieszczenie socjalne Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego,
2) wymianę wykładzin podłogowych (szczegółowy opis w załączniku do wzoru umowy),
zakres obejmuje demontaż istniejących wykładzin, przygotowanie podłoża oraz montaż nowych wykładzin dywanowych lub
typu tarket,
a) ul. Wały gen. Sikorskiego 8:
• pomieszczenie nr 11 – wykładzina dywanowa,
• sekretariat Biura Toruńskiego Centrum Miasta – wykładzina dywanowa,
b) ul. Wały gen. Sikorskiego 12:
• pomieszczenia nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 12 – wykładzina dywanowa,
c) ul. Legionów 220:
• pomieszczenia nr 12, 19, 20 – wykładzina dywanowa,
• korytarz I piętro – wykładzina typu tarket,
d) ul. Bydgoska 5:
• pomieszczenia nr 1, 4 – wykładzina dywanowa,
e) ul. Grudziądzka 126 b:
• pomieszczenia nr 19, 21 – wykładzina dywanowa,
3) roboty elewacyjne i malowanie stolarki w budynku przy ul. Bydgoskiej 5 (szczegółowy opis w załączniku do wzoru
umowy):
a) malowanie stolarki okiennej i drzwiowej,
b) naprawa schodów bocznych,
c) naprawa drewnianego gzymsu oraz częściowa naprawa elewacji,
d) naprawa wejścia do budynku.
1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania stawiane wykonawcom określone są we wzorze umowy
stanowiącym załącznik do SWZ.
1.5. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę przez cały
okres realizacji przedmiotu zamówienia, osób wykonujących wskazane poniżej czynności związane z robotami budowlanymi
w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, tj. roboty remontowe związane z malowaniem, naprawą elewacji i wymianą wykładzin.
Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorze umowy, stanowiącym
załącznik do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 298 035,97 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty tj. 399 564,11 zł brutto, tym samym zasadnym jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |