Wynajem sprzętu wraz z obsługą operatorską do bieżącego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego (2026r.)
ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ZAWIERCIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00348635
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00348635/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-17 11:10
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eb915496-ccde-4fa6-a983-535f87399c74
- Identyfikator
- 6492340258
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00348635 z dnia 2026-07-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wynajem sprzętu wraz z obsługą operatorską do bieżącego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego (2026r.)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W ZAWIERCIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 544423370
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Henryka Sienkiewicza 34
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp-zawiercie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp-zawiercie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13184731.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wynajem sprzętu wraz z obsługą operatorską do bieżącego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego (2026r.)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb915496-ccde-4fa6-a983-535f87399c74
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00348635
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00239717/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Wynajem sprzętu do bieżącego utrzymania dróg w 2026 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289379
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0021/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wynajmu sprzętu budowlanego wraz z obsługą operatorską do prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego.
2. Miejscem świadczenia usług jest teren działania obwodów drogowych na terenie powiatu zawierciańskiego, tj. na terenie gmin: Zawiercie, Poręba, Łazy, Włodowice, Ogrodzieniec, Szczekociny, Irządze, Kroczyce oraz Pilica i Żarnowiec.
3. W zakresie zamówienia podstawowego Zamawiający ustalił następującą ilość roboczogodzin wynajmu poszczególnych typów jednostek sprzętowych:
1/ rodzaj jednostki sprzętowej: Samochód ciężarowy (wywrotka) - 240 rg
2/ rodzaj jednostki sprzętowej: Koparko ładowarka - 340 rg
3/ rodzaj jednostki sprzętowej: Podnośnik – zwyżka -120 rg
4/ rodzaj jednostki sprzętowej: Nośnik z kosiarką bijakową - 280 rg
5/ rodzaj jednostki sprzętowej: Zamiatarka - 120 rg
6/ rodzaj jednostki sprzętowej: Ciągnik z głowicą z piłą tarczową - 50 rg
7/ rodzaj jednostki sprzętowej: Równiarka - 30 rg
8/ rodzaj jednostki sprzętowej: Walec stalowy samojezdny - 30 rg.
4. Rodzaj jednostek sprzętowych objętych zamówieniem wraz z wymaganymi parametrami technicznymi, jak również szczegółowe warunki i sposób wykonania przedmiotu zamówienia, zostały wskazane w Projektowanych postanowieniach przyszłej umowy (załącznik nr 2 do SWZ).
5. Usługi wynajmu będą zlecane Wykonawcy systematycznie w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości roboczogodzin wynajmu pomiędzy poszczególnymi typami wynajmowanego sprzętu, ze względu na faktyczne zapotrzebowanie na poszczególne usługi, z zachowaniem wartości maksymalnego wynagrodzenia brutto określonego w umowie zawartej
z wybranym wykonawcą.
7. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji polegającego na zwiększeniu w okresie realizacji umowy zakresu ilościowego zamówienia, jednak o ilość nieprzekraczającą 50% wartości zamówienia podstawowego określonego w umowie zawartej z wybranym wykonawcą.
8. Możliwość skorzystania z prawa opcji będzie uprawnieniem Zamawiającego, którego zastosowanie spowoduje po stronie Wykonawcy obowiązek realizacji zamówienia opcjonalnego.
9. Rozliczenie zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi w oparciu o ceny jednostkowe wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10. Wynajmowane jednostki sprzętowe muszą być obsługiwane przez wykwalifikowane osoby skierowane przez Wykonawcę, posiadające konieczne doświadczenie oraz udokumentowane uprawnienia do obsługi danego typu sprzętu, urządzeń, pojazdów. Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji powyższych warunków na każdym etapie realizacji przyszłej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
11. Wykonawca oświadcza, że wynajmowane jednostki sprzętowe/pojazdy posiadają i w trakcie obowiązywania umowy będą posiadać aktualne badania techniczne pojazdu oraz ubezpieczenie OC, potwierdzone właściwymi dokumentami. Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji powyższych warunków na każdym etapie realizacji przyszłej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
12. Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania i utrzymania przez cały okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego - ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) za wyrządzone szkody materialne (mienie osób trzecich i mienie powierzone) powstałe w związku z realizacją przedmiotu umowy. Zamawiający będzie uprawniony do przeprowadzenia kontroli ważności polisy, na każdym etapie realizacji przyszłej umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia stosownego dokumentu w tym zakresie, najpóźniej w dniu podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego, zgodnie z zapisami Rozdz. XXI ust. 3 pkt 1/ SWZ.
13. Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie sukcesywnie przekazywanych przez Zamawiającego pisemnych zleceń. Zamawiający w każdym przekazanym zleceniu określi Wykonawcy wymagany termin oraz miejsce podstawienia sprzętu, urządzeń, pojazdów. Termin ten nie może być dłuższy niż 48 godzin i nie krótszy niż 24 godziny, licząc od godziny przekazania zlecenia. Uwaga: Czas podstawienia sprzętu przez Wykonawcę do realizacji usługi, stanowi w niniejszym postępowaniu pozacenowe kryterium oceny ofert. Wykonawca deklaruje powyższe w Formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Sposób oceny ofert w kryterium „Czas podstawienia sprzętu” (CPS), opisano szczegółowo w rozdziale XX SWZ.
14. Czas wynajmu poszczególnych jednostek sprzętowych będzie liczony od zgłoszenia się sprawnego sprzętu, urządzenia, pojazdu wraz z wykwalifikowanym pracownikiem w wyznaczonym przez Zamawiającego miejscu, do chwili zwolnienia tego sprzętu z miejsca wykonywania zlecenia przez osobę upoważnioną.
15. Wykonawca będzie miał obowiązek ewidencjonowania wynajmu na bieżąco, w szczególności poprzez prowadzenie „Karty pracy sprzętu”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
60181000-0 - Wynajem samochodów ciężarowych wraz z kierowcą
77112000-8 - Wynajem kosiarek lub sprzętu rolniczego wraz z operatorem
45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
45510000-5 - Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 316233,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 316233,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 316233,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Janusz Ibek TRANS-REM-BUD Firma Transportowo – Handlowa Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów SZA/008
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6371072652
7.3.3) Ulica: Traktorzystów 12
7.3.4) Miejscowość: Żarnowiec
7.3.5) Kod pocztowy: 42-439
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 316233,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |