Teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00348640
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00348640/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-17 11:11
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-37c4324e-d224-4e63-b04f-b491444fa4d3
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi szkół pilotażuUsługi szkolenia technicznegoHotelarskie usługi noclegoweUsługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

LOTNISKO KROSNO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrosno, PL · lot 0
194 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00348640 z dnia 2026-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-37c4324e-d224-4e63-b04f-b491444fa4d3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie wraz z wyżywieniem i zakwaterowaniem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37c4324e-d224-4e63-b04f-b491444fa4d3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00348640

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071646/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Szkolenie szybowcowe dla uczniów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Podmiot dofinansowujący: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie Program (nazwa): "Szkoła zawodowa – nowe możliwości, wyższe kwalifikacje", współfinansowany ze środków w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Numer identyfikacyjny projektu/programu nr projektu: FEPK.07.13-IP.01-0008/23

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265263

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-D.271.46.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 150829,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej - teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe dla 14 uczniów i uczennic (poniżej 18 roku życia) Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie według programu szkolenia zgodnego z ustawą Prawo lotnicze i Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2018/1976 z dnia 14 grudnia 2018 r. wraz z zapewnieniem uczestnikom szkolenia całodobowej, nieprzerwanej opieki wychowawczej i organizacyjnej, zakwaterowania, całodziennego wyżywienia, ubezpieczenia NNW oraz transportu, a także badań lotniczo – lekarskich.
Wykonawca przeprowadzający szkolenie szybowcowe praktyczne ma obowiązek dysponowania 2 (dwoma) szybowcami dwumiejscowymi tego samego typu, spełniającymi wymagania szybowców przeznaczonych do szkolenia podstawowego.
Każdy szybowiec użyty do szkolenia musi być zarządzany do ciągłej zdatności do lotu w organizacji certyfikowanej zgodnie z wymaganiami Part-CAMO albo Part-CAO.
Wielkość/Zakres: 14 osób. Czas trwania: Szkolenie teoretyczne – 65 godzin lekcyjnych po 45 minut, maksymalnie 8 godzin lekcyjnych dziennie (dopuszcza się realizację nie więcej niż 50% zajęć teoretycznych w formie zdanej przy wykorzystaniu platform cyfrowych) oraz szkolenie praktyczne – 60 lotów, w tym 54 loty z instruktorem i 6 lotów samodzielnych. Szkolenie teoretyczne należy przeprowadzić w siedzibie Zamawiającego – Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, ul. Hetmańska 45 a – sala lekcyjna zostanie użyczona bezpłatnie. Zajęcia praktyczne odbędą się na terenie lotniska wskazanego przez Wykonawcę. Wykonawca zapewni:
a) każdemu z uczestników:
- badania lotniczo - lekarskie
- materiały szkoleniowe
- zakwaterowanie i całodniowe wyżywienie
- ubezpieczenie NNW
- transport
- zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
- całodobową, nieprzerwaną opiekę wychowawczą i organizacyjną dla osób małoletnich
b) każdemu z opiekunów:
- zakwaterowanie i całodniowe wyżywienie
- transport
- ubezpieczenie NNW
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
2.1 Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ);
2.2. projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami
- stanowiące załączniki do specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80412000-5 - Usługi szkół pilotażu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80531200-7 - Usługi szkolenia technicznego

55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 119000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 194600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 194600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Lotnisko Krosno Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6842645290

7.3.4) Miejscowość: KROSNO

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Całkowite wynagrodzenie za wykonanie zamówienia podstawowego wynosi 194600,00 złotych brutto. Wynagrodzenie za szkolenie jednej osoby wynosi 13900,00 złotych brutto.
2. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy w zakresie objętym prawem opcji nie przekroczy kwoty 41700,00 złotych brutto (max. 3 uczestników x cena brutto za 1 uczestnika).
2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi