„Rozbudowa i budowa infrastruktury ścieżek rowerowych Łabędziów–Radomice–Dyminy”

Miasto i Gmina Morawica - Urząd Miasta i Gminy w Morawicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00349226
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00349226/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-17 12:58
Lokalizacja
Morawica, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-adff1cad-e8d1-4bdf-a4a7-fd070d0219d7
Identyfikator
6572630604
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęUsuwanie wierzchniej warstwy glebyFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszegoRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty na placu budowyRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty odwadniające i nawierzchnioweInstalowanie znaków drogowychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

2 przyznane

PAWEŁ MACHULSKIMorawica, PL · lot 0
5 635 763,33 PLN
PAWEŁ MACHULSKIMorawica, PL · lot 1
531 432,57 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00349226 z dnia 2026-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbudowa i budowa infrastruktury ścieżek rowerowych Łabędziów–Radomice–Dyminy”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Morawica - Urząd Miasta i Gminy w Morawicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010352

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Spacerowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Morawica

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-026

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@morawica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.morawica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-adff1cad-e8d1-4bdf-a4a7-fd070d0219d7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rozbudowa i budowa infrastruktury ścieżek rowerowych Łabędziów–Radomice–Dyminy”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adff1cad-e8d1-4bdf-a4a7-fd070d0219d7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349226

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068628/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Rozbudowa i budowa infrastruktury ścieżek rowerowych Łabędziów-Radomice-Dyminy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane w ramach: projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym”, dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00262730

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.271.28.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1: Rozbudowa i budowa infrastruktury ścieżek rowerowych Łabędziów - Radomice – Dyminy: Budowa ścieżki rowerowej Łabędziów- Radomice
Ścieżka rowerowa nr 1 została zaprojektowana na odcinku o długości 4,555 km, zróżnicowanym pod względem parametrów technicznych, składająca się z trzech odcinków:

Odcinek 1 w km 0+000 - 0+910
- Prędkość projektowa: 25 km/h (rowery)
- Kategoria ruchu: KR 1
- Przekrój poprzeczny: jednostronny o wartości 2%
- Szerokość ścieżki: 2m

Odcinek 1 w km 0+910 – 3+220
- Prędkość projektowa: 25 km/h (rowery)
- Kategoria ruchu: KR 1
- Przekrój poprzeczny: jednostronny o wartości 2%
- Szerokość ścieżki: 3m

Odcinek 2 0+000- 0+865; Odcinek 3 0+000 – 0+470
- Prędkość projektowa: 30 km/h (jezdnia), 20 km/h (rowery)
- Kategoria ruchu: KR 2
- Przekrój poprzeczny: dwustronny o wartości 2%
- Przekrój drogi 2/1-1 :
- Droga z pasem środkowym o szerokości 3,5 m, przeznaczonym do dwukierunkowego ruchu pojazdów z wyłączeniem rowerów, hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.
- Po obu stronach pasa środkowego zaprojektowano pasy jednokierunkowe o szerokości 1,5 m każdy, przeznaczone dla pieszych, rowerów, hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego.
- Układ jezdni:
- Przekrój „2/1” (2 pasy dla ruchu jednośladowego i 1 pas dla ruchu samochodowego).

Uwaga: Na odcinku nr 2 przewiduje się procedurę ZRID.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 8109038,73 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2: Rozbudowa i budowa infrastruktury ścieżek rowerowych Łabędziów - Radomice – Dyminy : Budowa ścieżki rowerowej Dyminy
Ścieżka rowerowa nr 2 została zaprojektowana na odcinku o długości 633 m, zróżnicowanym pod względem parametrów technicznych:
- Prędkość projektowa: 20 km/h
- Kategoria ruchu: KR 1
- Przekrój poprzeczny: jednostronny o wartości 2%
- Szerokość ścieżki: 2m

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 1759048,31 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5635763,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12900000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5635763,33 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIELONY PUNKT Paweł Machulski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6571591227

7.3.4) Miejscowość: Morawica

7.3.5) Kod pocztowy: 26-026

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5635763,33 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-05-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 531432,57 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1318756,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 531432,57 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIELONY PUNKT Paweł Machulski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6571591227

7.3.4) Miejscowość: Morawica

7.3.5) Kod pocztowy: 26-026

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 531432,57 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane