Odbiór i transport do miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jodłowa
Gmina Jodłowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00349513
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00349513/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-17 13:41
- Lokalizacja
- Jodłowa, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-67721f00-7b37-4506-846f-359a82d05be6
- Identyfikator
- 8722220502
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00349513 z dnia 2026-07-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport do miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jodłowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jodłowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661100
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: brak
1.5.2.) Miejscowość: Jodłowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-225
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.gmina@jodlowa.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jodlowa.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-67721f00-7b37-4506-846f-359a82d05be61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i transport do miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jodłowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-67721f00-7b37-4506-846f-359a82d05be6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349513
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053677/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbiór i transport do miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Jodłowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314359
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,
polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby
prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez
Zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez
zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której
mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług komunalnych, polegających na odbiorze i transporcie do miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Jodłowa.
2) Usługi w zakresie gospodarki odpadami obejmują:
a) Odbiór i transport do miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jodłowa w okresie od lipca 2026 do czerwca 2028 r. - odpady będą odbierane ze zróżnicowaną częstotliwością (pierwsza zbiórka w lipcu 2026 r.):
od poniedziałku do piątku od godz. 7:00:
- odpady komunalne zmieszane oraz bioodpady – w czerwcu, lipcu i sierpniu odbierane będą z częstotliwością dwa razy w miesiącu, natomiast w pozostałych miesiącach w roku – raz na miesiąc
- pozostałe odpady będą odbierane raz w miesiącu
kod 200301 odpady komunalne zmieszane worek koloru czarnego,
kod 200108- odpady kuchenne ulegające biodegradacji oraz 200201 odpady ulegające biodegradacji worek w kolorze brązowym,
kod ex 200199 - popioły z gospodarstw domowych worek w kolorze szarym
kod 150101 – opakowania z papieru i tektury worek w kolorze niebieskim
kod 150102 – opakowania z tworzyw sztucznych, 150104 opakowania z metali, 150105 opakowania wielomateriałowe worek w kolorze żółtym
kod 150107 - opakowania ze szkła worek w kolorze zielonym
Szacunkowa ilość odpadów:
kod 200301 – ok. 920 Mg
kod 20108, 200201 – ok. 35 Mg
kod ex 200199 -ok. 35 Mg
kod 150101 - ok. 40 Mg
kod 150102 , 150104 , 150105 - ok. 375 Mg
kod 150107 - ok. 185 Mg
b) Odbiór i transport do miejsca zagospodarowania odpadów pochodzących z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zwanym dalej PSZOK oraz ze zbiórki doraźnej odpadów wielkogabarytowych (jedna zbiórka w 2026 roku i jedna zbiórka w 2027 r.)Szacunkowa ilość odpadów ok. 409,40 Mg:
kod 170202 – ok. 3 Mg
kod 150107 – ok. 2 Mg
kod 150101 – ok. 2 Mg
kod 200132 – ok. 0,2 Mg
kod ex 200199 – przeterminowane igły, leki – ok. 0,2 Mg
kod 200134 – ok. 0,4 Mg
kod 200136, 200123 –ok. 12 Mg
kod 200135 – ok. 20 Mg
kod 200307 – ok. 280 Mg
kod 160103 – ok. 25Mg
kod 170101, 170107 – ok. 15 Mg
kod 200110, 200111 – ok. 4 Mg
kod 200128 – ok. 0,4 Mg
kod 170203 – ok. 13 Mg
kod 170604 – ok. 25 Mg
kod 150102 – ok. 2 Mg
kod 170380 – ok. 2 Mg
kod 150104 – ok. 1 Mg
kod 200102 – ok. 1 Mg
kod 150103 – ok. 0,2 Mg
kod ex 200199 – popiół – ok. 1 Mg
Wykonawca dostarczy odebrane odpady komunalne do następujących miejsc ich zagospodarowania:
• odpady komunalne niesegregowane (zmieszane):
Nazwa i adres instalacji: Instalacja mechaniczno- biologicznego przetwarzania odpadów, Paszczyna 62 B, 39-207 Brzeźnica
• bioodpady;
Nazwa i adres instalacji: Instalacja do przetwarzania (kompostowania) bioodpadów i odpadów ulegających biodegradacji, Paszczyna 62B 39-207 Brzeźnica
• odpady segregowane;
Nazwa i adres instalacji: Instalacja mechaniczno- biologicznego przetwarzania odpadów, Paszczyna 62 B, 39-207 Brzeźnica
• popiół i żużle z domowych palenisk
Nazwa i adres instalacji: Składowisko Odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, 39-207 Brzeźnica, Paszczyna
• odpady pochodzące z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i zbiórki odpadów wielkogabarytowych:
- dla odpadów o kodach 15 01 07 15 01 01 15 01 05; 15 01 02; 15 01 04; 150103
Nazwa i adres instalacji: Instalacja mechaniczno- biologicznego przetwarzania odpadów, Paszczyna 62 B, 39-207 Brzeźnica
- dla odpadów o kodach 20 03 07
Nazwa i adres instalacji: Plac demontażu odpadów wielkogabarytowych Paszczyna 62B 39-207 Brzeźnica
- dla odpadów o kodach: 20 01 32; ex200199; 20 01 34; 20 01 23; 20 01 36; 20 01 35; 16 01 03; 20 01 10; 20 01 11; 20 01 28; 20 01 21; 17 02 03; 17 06 04; 17 03 80; 17 02 02, 17 09 04
Nazwa i adres instalacji: Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. Paszczyna 62B 39-207 Brzeźnica
- dla odpadów o kodach 17 01 01, 17 01 07
Nazwa i adres instalacji: Składowisko Odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne, 39-207 Brzeźnica, Paszczyna
3) Worki o których mowa powyżej zapewnia wykonawca odbierający odpady, a ich koszt zostanie przez niego wliczony do ogólnego kosztu odbioru odpadów komunalnych. Worki powinny być wykonane z foli LDPE, półprzeźroczyste o minimalnej pojemności:
• worek czarny (poj. min. 110 l grubość min. 60 mikronów)
• worek niebieski i żółty (poj. min. 110 l grubość min. 40 mikronów)
• worek zielony, szary i brązowy (poj. min. 80 l grubość min. 70 mikronów)
Nadruk na worku jednostronny, koloru czarnego, wielkość nadruku 35% powierzchni jednej strony worka, na czarnym worku napis koloru białego. Treść napisu na worku:
„Gmina Jodłowa” oraz „nazwa rodzaju odpadu z wyszczególnieniem co można wrzucać do worka”. Treść nadruku zostanie przedstawiona do akceptacji Zamawiającemu.
4) Liczba worków na odpady:
• niebieski – 10000
• żółty – 100000
• zielony - 20000
• szary - 8000
• brązowy - 8000
• czarny – 100000
4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1881797,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1881797,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1881797,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej w Jodłowej Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722430211
7.3.3) Ulica: Jodłowa 57
7.3.4) Miejscowość: Jodłowa
7.3.5) Kod pocztowy: 39-225
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1881797,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2028-06-30| 2026-07-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |