Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie im. Andrzeja Wawrzyniaka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00349639
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00349639/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-17 14:07
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb2bb0ee-98d0-44a5-8f2c-555184894679
- Identyfikator
- 5260250015
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00349639 z dnia 2026-07-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie im. Andrzeja Wawrzyniaka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000646736
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Solec 24
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-403
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 629 92 68
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeumazji.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeumazji.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb2bb0ee-98d0-44a5-8f2c-5551848946791.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb2bb0ee-98d0-44a5-8f2c-555184894679
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349639
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027510/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Instalacja klimatyzacji w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288576
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji klimatyzacji w wybranych pomieszczeń w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie przy ulicy Solec 24.
Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności: roboty z branży ogólnobudowlanej, instalacji wentylacji, sanitarnej i elektrycznej oraz inne roboty towarzyszące.
Na Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ, składają się następujące dokumenty techniczne:
1) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
2) przedmiar robót,
3) projekt budowlany – rzut poziomu 0,
4) projekt budowlany – rzut poziomu +1.
Okres gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia wynosi minimum 24 miesiące, rozpoczynając swój bieg od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Zaoferowanie dłuższej gwarancji (maksymalnie 60 miesięcy) będzie dodatkowo punktowane przez Zamawiającego w kryterium oceny ofert.
Uzupełnieniem Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowią warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte w Wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza przesłał w dniu 15.07.2026 r. do Zamawiającego oświadczenie o odstąpieniu od podpisania umowy z uwagi na niezamierzony błąd popełniony na etapie kalkulacji ceny oferty.Druga w kolejności oferta znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty jaką zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia do wartości najtańszej z pozostałych ofert.
Działając na podstawie art. 263 ustawy Pzp i mając powyższe na uwadze postanowiono o unieważnieniu prowadzonego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 245000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 368016,00 PLN
| 2026-07-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |