Dostawa pasków do analizy moczu wraz z dzierżawą analizatorów

MIEJSKA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00349937
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00349937/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-17 15:26
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ab45ea2d-bbbe-4da4-adf7-619acfc65b33
Identyfikator
9561950790
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odczynniki laboratoryjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00349937 z dnia 2026-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pasków do analizy moczu wraz z dzierżawą analizatorów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870597412

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Uniwersytecka 17

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 56 611 99 91

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.krol@mps.torun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mps.torun.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab45ea2d-bbbe-4da4-adf7-619acfc65b33

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pasków do analizy moczu wraz z dzierżawą analizatorów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab45ea2d-bbbe-4da4-adf7-619acfc65b33

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349937

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00613702

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MPS-ZP.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 275204,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pasków do analizy moczu, materiałów eksploatacyjnych, kalibratorów wraz z dzierżawą analizatorów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie na dostawę pasków do analizy moczu wraz z dzierżawą analizatorów zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 5 ustawy PZP.
W toku prowadzonego postępowania wystąpiła istotna zmiana okoliczności, powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć, a mianowicie zaistniały okoliczności wskazujące na to, że dotychczasowy Wykonawca niniejszego zamówienia jest w stanie zapewnić realizację przedmiotu zamówienia na warunkach, w szczególności finansowych, które są znacznie korzystniejsze od warunków zaoferowanych przez Wykonawcę, który złożył ofertę w niniejszym postępowaniu.
Zawarcie umowy z Wykonawcą, który złożył ofertę w niniejszym postępowaniu oraz udzielenie zamówienia publicznego przez Zamawiającego byłoby sprzeczne z zasadą celowego, oszczędnego i efektywnego wydatkowania środków publicznych.
W obecnym stanie faktycznym dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 224160,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 224160,84 PLN

2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy