„Naprawy, remonty i przeglądy samochodów i przyczep ciężarowych, wraz z zakupem ogumienia na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o. w okresie 12 miesięcy”

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00350143
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00350143/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-19 19:50
Lokalizacja
Siedliska, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-672ed82c-4727-4cd4-8130-00a655c19c91
Identyfikator
8481791107
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji samochodówUsługi w zakresie napraw samochodówUsługi w zakresie napraw opon, w tym pasowania i wyważania

Wykonawcy

1 przyznane

MURBET GABRYLEWICZ SPÓŁKA JAWNAEłk, PL · lot 0
381 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350143 z dnia 2026-07-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Naprawy, remonty i przeglądy samochodów i przyczep ciężarowych,
wraz z zakupem ogumienia na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o. w okresie 12 miesięcy”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 280239333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Siedliska 77

1.5.2.) Miejscowość: Siedliska

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@eko-mazury.elk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.eko-mazury.elk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1301976

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Naprawy, remonty i przeglądy samochodów i przyczep ciężarowych,
wraz z zakupem ogumienia na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o. w okresie 12 miesięcy”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-672ed82c-4727-4cd4-8130-00a655c19c91

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350143

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00247161

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-PGO/02/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie napraw, remontów i okresowych przeglądów technicznych samochodów ciężarowych i przyczep ciężarowych, wraz z naprawą i zakupem nowego ogumienia, użytkowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o. (Siedliska 77, 19-300 Ełk) w okresie 12 miesięcy.
2. Wykonawca wybrany w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania zobowiązany będzie do zawarcia we własnym zakresie i na własny koszt odpowiednich umów ubezpieczenia z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi, oraz od odpowiedzialności cywilnej na czas realizacji prac składających się na przedmiot, na kwotę 500.000,00 zł i utrzymać ich ważność przez cały okres obowiązywania umowy.
3. Przeglądy, naprawy i remonty dotyczyć będą następujących pojazdów i przyczep:

Lp.;Marka- typ;Dane silnika;Terminy przeglądów co km (ilości wskazane poniżej) lub raz w roku; Szacowana częstotliwość wystąpienia przeglądów
w okresie 12 miesięcy;Rok produkcji
1.;DAF FAT CF85/ZH (NEL 03868);12902 cm³ / 300 kW;1 raz w roku;1;2011
2.;DAF FAT CF85/ZH(NEL 06188);12902 cm³ / 300 kW;1 raz w roku;1;2011
3.;DAF FAT CF85/ZH(NEL 03104);12902 cm³ / 300 kW;1 raz w roku;1;2011
4.;MAN TGS(NEL 58224);12419 cm³ / 316 kW;1 raz w roku;1;2022
5.;Elbo PCF/PC16, przyczepa(NEL PW36);Nie dotyczy;1 raz w roku;1;2011
6.;Elbo PCF/PC16, przyczepa(NEL 0477P);;Nie dotyczy;1 raz w roku;1;2011
7.;WIELTON…., przyczepa(NEL 3033P);Nie dotyczy;1 raz w roku;1;2021
8.;WIELTON…., przyczepa(NEL 3704P);Nie dotyczy;1 raz w roku;1;2023

4. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Techniczne przeglądy okresowe, w zakres których wchodzą:
a) wymiana materiałów eksploatacyjnych, według wskazań producenta pojazdu i przyczepy,
b) sprawdzenie układu hamulcowego i kierowniczego,
c) sprawdzenie elementów zawieszenia,
d) niezbędne regulacje mechanizmów i podzespołów,
e) sprawdzenie ogólnego stanu technicznego pojazdu i przyczepy,
f) legalizacja tachografu,
g) obowiązkowy przegląd techniczny.
h) sprawdzenie układu napędowego tj. silnika i przekładni.
2) Naprawy obejmują remonty bieżące i główne, zakup ogumienia lub naprawa, a także usuwanie awarii zgodnie z wyszczególnionymi zasadami:
a) wykonanie napraw odbywa się na zlecenie Zamawiającego,
b) Wykonawca usługi zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym, w momencie przyjęcia samochodu lub przyczepy do naprawy, zakres robót oraz orientacyjną cenę za usługę,
c) dopuszcza się możliwość montażu materiałów eksploatacyjnych po regeneracji,
d) Wykonawca, po wykonaniu naprawy, zobowiązany jest do okazania przedstawicielowi Zamawiającego każdej wymienionej części,
e) Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia odpowiednich dokumentów zakupu części i materiałów eksploatacyjnych (faktura), które zostały zamontowane lub wymienione w pojazdach Zamawiającego,
f) maksymalny koszt naprawy pojazdu, przyczepy (gdy jest on technicznie i ekonomicznie uzasadniony) nie może przekroczyć kosztów napraw ustalonych na podstawie kalkulacji netto, sporządzonych według norm producenta. Ceny części nie mogą być wyższe niż sugerowane przez dostawców danej marki pojazdu lub przyczepy,
g) Wykonawca w celu realizacji przedmiotu zamówienia zastosuje oleje i inne materiały eksploatacyjne wraz z ogumieniem zgodnie z wymaganą specyfikacją Producenta.
3) Usługi wyżej wymienione muszą być świadczone zgodnie z poniższymi warunkami:
a) powinny zapewnić stałe (ciągłe) utrzymanie pojazdów w pełnej sprawności techniczno- użytkowej przez okres obowiązywania umowy,
b) jeżeli w toku wykonania usługi zajdzie konieczność dokonania czynności, wykraczających poza uzgodniony zakres, Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić go z Zamawiającym, przed jego wykonaniem,
c) na wykonanie usługi Wykonawca udziela 12 miesięcznej gwarancji, natomiast na zakupione nowe części Wykonawca udzieli gwarancji producenta,
d) termin reakcji Wykonawcy (tj. obejrzenia samochodu / przyczepy i ustalenia przyczyny) na zgłoszenie w zakresie awarii/naprawy przez Zamawiającego nie może być dłuższy niż 12 godzin (poniedziałek-piątek) od otrzymania informacji pocztą elektroniczną,
e) termin wykonania usługi nie może być dłuższy niż 5 dni, w wyjątkowych sytuacjach jedynie po uzgodnieniu z Zamawiającym, może ulec przedłużeniu,
f) za szkody powstałe w wyniku nieprawidłowego wykonania usług wyżej wymienionych odpowiada Wykonawca.
5. Prognozowana ilość roboczogodzin świadczenia usługi (przeglądu, naprawy, remontu) wyniesie 350 rbh w okresie 12 miesięcy. Wskazana ilość roboczogodzin świadczenia usługi jest minimalną liczbą rbh, którą Zamawiający ma zamiar wykorzystać w ramach zamówienia podstawowego.
6. Zamawiający przewiduje ewentualne poszerzenie zamówienia o dodatkowe 150 rbh w ramach prawa opcji. Zamawiający w trakcie realizacji niniejszego zamówienia może, ale nie musi skorzystać z prawa opcji. Realizacja usługi z prawa opcji nastąpi na wniosek Zamawiającego
po przekroczeniu szacunkowych ilości godzin świadczenia usługi zamówienia podstawowego.
W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Zamawiający będzie korzystał opcji w przypadku przekroczenia szacowanych roboczogodzin, gdy dane awarie/naprawy będą wymagały większej liczby rbh niż zakładano lub gdy Zamawiającym dołączy do wykazu pojazdów i przyczep dodatkowe pojazdy, które posiada we własnej flocie.
7. Zamawiający w ramach tożsamego zadania pn. „Naprawy, remonty i przeglądy samochodów i przyczep ciężarowych, wraz z zakupem ogumienia na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., w latach 2023-2025 zrealizował następującą liczbę rbh:
1) Rok 2023 - 490 godzin.
2) Rok 2024 - 537 godzin.
3) Rok 2025 - 311 godzin.
8. Naprawy/remonty i przeglądy samochodów i przyczep odbywać się będą w siedzibie Wykonawcy.
9. Zamawiający wymaga wykonywania napraw specjalistycznych, przeglądów w siedzibie Wykonawcy, jedynie dopuszcza możliwości wykonania napraw prostych w siedzibie Zamawiającego.
10. W przypadku braku możliwości dojazdu samochodu/przyczepy do warsztatu naprawczego, Wykonawca zobowiązany jest do (bez doliczenia dodatkowych kosztów):
1) Zapewnienia naprawy przez serwis mobilny.
2) Zapewnienia transportu samochodu/przyczepy do warsztatu naprawczego w ciągu 24 godzin.
11. Wykonawca usługi, zobowiązuje się do przyjmowania floty Zamawiającego poza kolejnością
tj. zobowiązuje się do ich napraw, remontów, przeglądów w pierwszej kolejności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50112000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji samochodów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50112100-4 - Usługi w zakresie napraw samochodów

50116500-6 - Usługi w zakresie napraw opon, w tym pasowania i wyważania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 159900 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 159900 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 159900 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Murbet Gabrylewicz Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 005404274

7.3.4) Miejscowość: Ełk

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 381300 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-07-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi