Dostawa 5 sztuk podnośników pionowych umożliwiających pełen dostęp osobom poruszającym się na wózkach do sal wykładowych WNS, WPiA, WF oraz WH Uniwersytetu Gdańskiego.

UNIWERSYTET GDAŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00350163
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00350163/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-20 06:42
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e0a458b5-839a-4db7-9acd-8fcac1c584be
Identyfikator
5840203239
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt dla osób niepełnosprawnychPodnośniki i przenośniki

Wykonawcy

1 przyznane

PODKARPACKIE PRZEDSIĘBIORSTWO DŹWIGOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKrosno, PL · lot 0
319 290,38 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350163 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa 5 sztuk podnośników pionowych umożliwiających pełen dostęp osobom poruszającym się na wózkach do sal wykładowych WNS, WPiA, WF oraz WH Uniwersytetu Gdańskiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET GDAŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001330

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. prof. Marii Janion 7

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-309

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatdzp@ug.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa 5 sztuk podnośników pionowych umożliwiających pełen dostęp osobom poruszającym się na wózkach do sal wykładowych WNS, WPiA, WF oraz WH Uniwersytetu Gdańskiego.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e0a458b5-839a-4db7-9acd-8fcac1c584be

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350163

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027, Europejski Fundusz Społeczny Plus, tytuł projektu: „Dostępny UG 2.0”, nr umowy: FERS.03.01-IP.08-0159/24-00, nr zadania finansowego: 516-Y300-0998-24, nr zadania: „2. Dostępność architektoniczna; 2.3. Zakup podnośników pionowych”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245207

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 5B10.291.1.17.2026.PC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 5 sztuk podnośników pionowych umożliwiających pełen dostęp osobom poruszającym się na wózkach do sal wykładowych, zwanych dalej „aulami”, Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, zwanych dalej „podnośnikami pionowymi”.
2. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 33196200-2 (sprzęt dla osób niepełnosprawnych), 42417000-2 (podnośniki i przenośniki).
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) dostawę, montaż, instalację oraz uruchomienie podnośników pionowych,
2) przeszkolenie wskazanych pracowników Zamawiającego (maksymalnie 6 osób) w zakresie użytkowania podnośników pionowych,
3) świadczenie usług serwisu i konserwacji podnośników pionowych wraz z materiałami eksploatacyjnymi, których serwisowanie i konserwacja są wymagane przepisami i zaleceniami producentów w celu utrzymania ciągłej sprawności i zachowania warunków gwarancyjnych – w okresie gwarancji.
4. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ.
5. Miejsca dostawy podnośników pionowych:
1) Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ul. prof. Marii Janion 3, 80-309 Gdańsk, aule: S205, S209 – 2 sztuki podnośników pionowych,
2) Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ul. prof. Marii Janion 5, 80-309 Gdańsk, aule: 2044, 2046 – 2 sztuki podnośników pionowych,
3) Wydział Filologiczny (budynek Filologii) oraz Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk, aula: 1.43 – 1 sztuka podnośnika pionowego.
6. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Termin wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym.
7. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ, zostały wskazane normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załączniku nr 5 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp.
8. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zastosowania w ofercie rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest zaznaczyć odpowiednią opcję w pkt 5 formularza ofertowego – załącznika nr 1 do SWZ, a także zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać, jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, usługi lub dostawy nie są zgodne z normami, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
9. Zamawiający wymaga gwarancji na podnośniki pionowe nie krótszej niż 36 miesięcy, przy czym Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji z uwzględnieniem zapisów rozdziału XVIII SWZ. Okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Szczegóły dotyczące gwarancji zawarte są w § 9 projektu umowy – załącznika nr 4 do SWZ.
10. Zamawiający informuje, że przedmiotowe zamówienie przeznaczone jest do użytku osób fizycznych, w tym pracowników Zamawiającego. W związku z powyższym, zgodnie z art. 100 ust. 1 Pzp, opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ sporządzono z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42417000-2 - Podnośniki i przenośniki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 319290,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 361989,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319290,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Podkarpackie Przedsiębiorstwo Dźwigowe Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6842670572

7.3.3) Ulica: Potok 505

7.3.4) Miejscowość: Krosno

7.3.5) Kod pocztowy: 38-400

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319290,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy