Dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00350217
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00350217/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-20 08:02
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c2a4595-5f6d-48c9-83e3-982ce984b037
- Identyfikator
- 9570730409
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350217 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dębinki 7
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-952
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@uck.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uck.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://uck-gdansk.ezamawiajacy.pl/pn/UCK-GDANSK/demand/278665/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c2a4595-5f6d-48c9-83e3-982ce984b037
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350217
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00180674
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 106/TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK w asortymencie, cenie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 33141620-2 - Zestawy medyczne
4.5.5.) Wartość części: 120000,0 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK w asortymencie, cenie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 33141620-2 - Zestawy medyczne
4.5.5.) Wartość części: 125000,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK w asortymencie, cenie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 33141620-2 - Zestawy medyczne
4.5.5.) Wartość części: 195000,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK w asortymencie, cenie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 33141620-2 - Zestawy medyczne
4.5.5.) Wartość części: 10000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do niniejszego postępowania wpłynęła jedna oferta, która podlega odrzuceniu z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 793).
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Dnia 1 kwietnia 2026 r. Zamawiający wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nr 106/TP/2026 pn. „Dostawa zestawów operacyjnych do zabiegów torakochirurgicznych i nowotworów tarczycy dla UCK”.
W zakresie Pakietu 2 Zamawiający wymagał zaoferowania zestawu do zabiegów torakotomii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ.
W składzie zestawu Zamawiający wymagał m.in. zaoferowania:
„Kompres gazowy 10 x 20 cm (gaza 17-nitkowa, 12-warstwowa) – 10 szt. (zapakowane w oddzielną torbę papierową)”.
W postępowaniu zostały złożone trzy oferty. W toku badania i oceny ofert Zamawiający dokonał analizy złożonych przedmiotowych środków dowodowych, w tym próbek wymaganych na potwierdzenie spełniania wymagań określonych w SWZ.
W wyniku analizy dokumentacji postępowania Zamawiający stwierdził, że opis przedmiotu zamówienia zawiera wadę polegającą na niepełnym określeniu wymagań dotyczących wskazanych kompresów gazowych. Zamawiający omyłkowo nie wskazał, że wymagane kompresy powinny posiadać znacznik RTG, który jest standardowym i niezbędnym elementem wyposażenia wykorzystywanym podczas procedur operacyjnych, umożliwiającym identyfikację materiału pozostawionego w polu operacyjnym.
Brak jednoznacznego wskazania w opisie przedmiotu zamówienia wymogu posiadania przez kompresy gazowe znacznika RTG skutkuje możliwością zaoferowania wyrobów niespełniających standardów bezpieczeństwa wymaganych podczas procedur operacyjnych.
Znacznik RTG jest niezbędny do identyfikacji materiału pozostawionego w polu operacyjnym, a jego brak może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa pacjenta. W związku z powyższym Zamawiający nie może dokonać wyboru oferty i zawrzeć umowy na dostawę wyrobów, które nie gwarantują wymaganego poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania procedur operacyjnych.
Powyższe stanowi naruszenie art. 99 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym przedmiot zamówienia powinien zostać opisany w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń.
W konsekwencji doszło również do naruszenia art. 16 ustawy Pzp, nakazującego przygotowanie i przeprowadzenie postępowania w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji, równe traktowanie wykonawców oraz przejrzystość postępowania.
Wada ta ma charakter nieusuwalny na obecnym etapie postępowania. Po upływie terminu składania ofert nie jest możliwe dokonanie zmiany opisu przedmiotu zamówienia poprzez doprecyzowanie wymogu dotyczącego posiadania przez kompresy znacznika RTG bez naruszenia zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Zmiana taka mogłaby mieć wpływ na krąg wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu oraz na treść złożonych ofert.
Tym samym postępowanie obarczone jest nieusuwalną wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający unieważnia postępowanie w zakresie Pakietu 2 na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do niniejszego postępowania wpłynęły dwie oferty, które podlegają odrzuceniu z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 793).
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5721,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16292,88 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5721,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZARYS International Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 648-19-97-718
7.3.4) Miejscowość: Zabrze
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5721,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |