Opracowanie i wykonanie realizacji filmowej w formie animacji 3d stopni oraz aplikacji w formie gry edukacyjnej wraz z zakupem, dostawą i konfiguracją mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00350344
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00350344/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-20 08:52
Lokalizacja
Kępno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4137d6f8-2756-475a-9674-19e4afe71741
Identyfikator
6191075850
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia multimedialneUsługi edukacji osób dorosłych oraz inneProdukcja filmów reklamowych, propagandowych i informacyjnych i taśm wideoProdukcja filmów informacyjnychUsługi opracowywania oprogramowania informatycznegoUsługi opracowywania oprogramowania multimedialnego

Wykonawcy

2 przyznane

MEDWAY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
108 117 PLN
MEDWAY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 1
170 970 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350344 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie i wykonanie realizacji filmowej w formie animacji 3d stopni oraz aplikacji w formie gry edukacyjnej wraz z zakupem, dostawą i konfiguracją mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie

1.3.) Oddział zamawiającego: MGOPS w Kępnie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003340825

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ks. P. Wawrzyniaka 10

1.5.2.) Miejscowość: Kępno

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-600

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: (62) 78 247 67

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@mgops.kepno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: mgops.kepno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4137d6f8-2756-475a-9674-19e4afe71741

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie i wykonanie realizacji filmowej w formie animacji 3d stopni oraz aplikacji w formie gry edukacyjnej wraz z zakupem, dostawą i konfiguracją mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4137d6f8-2756-475a-9674-19e4afe71741

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350344

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055321/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie i wykonanie panoramicznej realizacji filmowej w formie animacji 3d, 180 stopni wraz z zakupem, dostawą i konfiguracją mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027 nr umowy: FEWP.09.06-IZ.00-0026/24-00.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172255

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MGOPS.Ie.073.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część 1: Opracowanie i wykonanie panoramicznej realizacji filmowej w formie animacji 3d, 180 stopni, ukazującej rekonstrukcję dawnej synagogi w Kępnie
a) Zadaniem wykonawcy jest opracowanie animacji 3d przeznaczonej do wyświetlania na mobilnych goglach wirtualnej rzeczywistości wraz ze stworzeniem aplikacji sterującej, pozwalającej ten pokaz obejrzeć w jednej z dwóch wersji językowych (polskiej lub angielskiej).
Animacja ma przedstawiać rekonstrukcję wnętrza głównej sali (sali modlitewnej) Synagogi w Kępnie przy ulicy Łazienkowej 4, w której obecnie mieści się Centrum Synagoga - Centrum Aktywizacji Społeczno-Kulturalnej. Na podstawie materiałów merytorycznych dostarczonych przez Zamawiającego w formie zdjęć i publikacji oraz we współpracy ze wskazanym ekspertem merytorycznym Wykonawca wykona:
- szczegółowy model 3d, przedstawiający wnętrze synagogi (salę modlitewną), utrzymany w realistycznym stylu, z dużym poziomem szczegółowości, profesjonalnie wykonanymi teksturami, materiałami i oświetleniem;
- scenariusz wraz z opowieścią lektora, który wskaże jak wirtualna kamera będzie poruszać się po odtworzonej synagodze i na jakie detale zwróci szczególną uwagę, a także napisze i przetłumaczy teksty, które wypowiedzą lektorzy
- animację w technologii stereoskopowego renderu panoramicznego 180 stopni, która płynnie będzie odtwarzać się na dobranym sprzęcie multimedialnym, wraz z nagraniem lektorskim (w dwóch wersjach językowych) i udźwiękowieniem
- aplikację sterującą, która pozwoli na automatyczne uruchomienie pokazu z animacją, po nałożeniu gogli wirtualnej rzeczywistości na głowę i wybór wersji językowej.
b) Opracowanie szczegółowego modelu 3d
Podstawą rekonstrukcji wnętrza są fotografie archiwalne dostarczone przez Zmawiającego. Elementy jednoznacznie widoczne na fotografiach podlegają rekonstrukcji dokładnej. Detale niewidoczne lub nieczytelne podlegają rekonstrukcji hipotetycznej na podstawie analogii oraz interpretacji i wskazówek przekazanych przez wyznaczonego eksperta Wykonawcy. Szczegółowe opisy znajdują się również w opracowaniach tekstowych załączonych do postępowania, które mogą stanowić podstawę zarówno do opracowania modelu 3d, jak i napisania scenariusza opowieści dla lektora.
c) zakup, dostawę i konfigurację mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości
Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 9A - SOPZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 32322000-6 - Urządzenia multimedialne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne

92111200-4 - Produkcja filmów reklamowych, propagandowych i informacyjnych i taśm wideo

92111250-9 - Produkcja filmów informacyjnych

4.5.5.) Wartość części: 124705 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część 2: Opracowanie i stworzenie aplikacji w formie gry edukacyjnej, przeznaczonej na mobilne gogle wirtualnej rzeczywistości, która przedstawia proces przygotowania tradycyjnej potrawy żydowskiej
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i stworzenie aplikacji w formie gry edukacyjnej w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), przeznaczonej na mobilne gogle VR, która w interaktywny sposób przedstawia proces przygotowania tradycyjnej, koszernej potrawy żydowskiej wraz z kontekstem kulturowym i edukacyjnym. Aplikacja ma charakter edukacyjno-doświadczeniowy.
a) Aplikacja w formie gry VR, przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby, w której gracz wciela się w postać przygotowującą potrawę. Gra obsługiwana za pomocą kontrolerów mobilnych gogli VR. Czas trwania rozgrywki powinien wynosić ok. 5–10 minut i scenariusz oraz mechaniki gry powinny być dostosowane do tego założenia. Narracja prowadzona przez jest lektora, który będzie prowadził gracza – będzie podpowiadać, co należy w danym momencie zrobić, aby ułatwić i przyspieszyć rozgrywkę. Dodatkowo informacje te będą wyświetlane w formie graficzno – tekstowej w warstwie interfejsu gry. Przewidziane są dwie wersje językowe: polska i angielska, w tym natywne nagrania lektorskie.
Gra zakłada wykorzystanie uproszczonej, stylizowanej oprawy graficznej 3D, dostosowanej do ograniczeń sprzętowych mobilnych gogli VR.
Gra aplikacja uruchamiana jest automatycznie po założeniu gogli w trybie kioskowym.
b) zakup, dostawę i konfigurację mobilnych gogli wirtualnej rzeczywistości
Szczegółowy Opis Przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 6B - SOPZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 32322000-6 - Urządzenia multimedialne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne

72212517-6 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego

72212520-0 - Usługi opracowywania oprogramowania multimedialnego

4.5.5.) Wartość części: 205999,80 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 108117 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 232950,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 108117 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Medway Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7831684370

7.3.3) Ulica: ul. Chartowo 5

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-245

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 108117 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 182 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 170970,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 193356,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 170970,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Medway Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7831684370

7.3.3) Ulica: Ul. Chartowo 5

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 61-245

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 170970,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 182 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi