„Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budowy dróg gminnych na terenie Gminy Słomniki z podziałem na dwie części”

GMINA SŁOMNIKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00350412
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00350412/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-20 09:16
Lokalizacja
Słomniki, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c89f1039-7e81-492c-b511-d217953c90a7
Identyfikator
6821604831
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

AGNIESZKA PODSIADŁOMiechów, PL · lot 1
129 150 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350412 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budowy dróg gminnych na terenie Gminy Słomniki z podziałem na dwie części”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SŁOMNIKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Słomniki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555565

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 64

1.5.2.) Miejscowość: Słomniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-090

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@slomniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slomniki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/e68726d5-3cb7-4161-bb7e-caa634e3676a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budowy dróg gminnych na terenie Gminy Słomniki z podziałem na dwie części”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c89f1039-7e81-492c-b511-d217953c90a7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350412

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041982/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budowy dróg gminnych na terenie Gminy Słomniki z podziałem na części”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00219524

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIiR.271.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budowy dróg gminnych na terenie Gminy Słomniki z podziałem na dwie części:
1) Część 1. Budowa drogi gminnej w miejscowości Prandocin-Wysiołek na odcinku od ul. Stanisława Mirka w Słomnikach do ul. Kolejowej
Przedmiotem umowy jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie pozwolenia zgodnie z ustawą o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (ZRID).

a) Parametry techniczne projektowanej drogi:
 Długość odcinka: ok. 380m;
 Ilość działek: ok. 13;
 Klasa drogi: L;
 Kategoria ruchu: KR2;
 Przekrój poprzeczny: jednojezdniowy, dwupasowy, dwukierunkowy;
 Odwodnienie: kanalizacja deszczowa.

b) Wykonawca zobowiązany jest wykonać i przekazać Zamawiającemu:
 Projekt budowlany – w 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Projekt wykonawczy – w 3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Przedmiar robót – w 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Kosztorys inwestorski i ofertowy – 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 STWiOR - 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej
 Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu - 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dotyczącej budowy dróg gminnych na terenie Gminy Słomniki z podziałem na dwie części:
Część 2. Budowa drogi gminnej od ul. Stanisława Mirka do ul. Kolejowej w Słomnikach
Przedmiotem umowy jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie pozwolenia zgodnie z ustawą o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (ZRID).

a) Parametry techniczne projektowanej drogi:
 Długość odcinka: ok. 290m
 Ilość działek: ok. 12
 Klasa drogi: L
 Kategoria ruchu: KR2
 Przekrój poprzeczny: jednojezdniowy, dwupasowy, dwukierunkowy
 Odwodnienie: kanalizacja deszczowa

b) Wykonawca zobowiązany jest wykonać i przekazać Zamawiającemu:
 Projekt budowlany – w 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Projekt wykonawczy – w 3 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Przedmiar robót – w 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Kosztorys inwestorski i ofertowy – 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 STWiOR - 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej;
 Zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu - 1 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 1, gdyż w dniu 26.05.2026 r. wybrany wykonawca do realizacji przedmiotowego zamówienia uchylił się od zawarcia umowy, a kolejna w rankingu oferta z najniższą ceną na część 1 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 129150 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 257316 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129150 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INGHA PRE Agnieszka Podsiadło

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6591436903

7.3.3) Ulica: Warszawska

7.3.4) Miejscowość: Miechów

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

pełnienie funkcji głównego projektanta branży drogowej przez cały okres realizacji

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129150 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi