SZP/243-105/2026_Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Politechniki Wrocławskiej.

POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00350730
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00350730/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-20 10:27
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e5a3c36-7901-4e60-90cd-189b226f7f9c
Identyfikator
000001614
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różny sprzęt komputerowyKomputery wysokowydajneKomputery przenośne

Wykonawcy

3 przyznane

PROGRESS - SYSTEMY KOMPUTEROWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
11 807,54 PLN
PROGRESS - SYSTEMY KOMPUTEROWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 1
15 456,19 PLN
SPINEL SP. Z O.O. PODWALE 75 50-449 WROCŁAW REGON 930288722Wrocław, PL · lot 2
13 591,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350730 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP/243-105/2026_Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Politechniki Wrocławskiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.j.mikolajczak@pwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e5a3c36-7901-4e60-90cd-189b226f7f9c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SZP/243-105/2026_Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby Politechniki Wrocławskiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e5a3c36-7901-4e60-90cd-189b226f7f9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350730

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00620025/29/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.13 Komputer stacjonarny

1.2.17 Sprzęt komputerowy

1.2.18 Sprzęt komputerowy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00166864

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP/243-105/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 39663,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1 - Dostawa komputera-1 szt.- dla Wydziału Mechaniczno - Energetycznego Politechniki Wrocławskiej
Komputer przeznaczony do obliczeń cieplnych oraz modelowania przepływów 3D.
CPV: 30236000-2 Różny sprzęt komputerowy
Gwarancja – min. 36 miesięcy
Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, ul. Smoluchowskiego 21 50-372 Wrocław, Bud. A-4, pok. 204
Termin dostawy - do 14 dni od dnia zawarcia umowy;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku Nr 3.1 do SWZ – OPZ /kalkulacja cenowa.
Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 2.1 do SWZ - dla Zadania Nr 1.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.5.) Wartość części: 12000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2 - Dostawa komputera stacjonarnego - 1 szt. dla Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej;
Komputer stacjonarny na potrzeby obliczeń numerycznych.
CPV: 30211000- 1 Komputery wysokowydajne
Gwarancja – min. 24 miesiące
Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Katedra Fizyki Teoretycznej, Wyb. Wyspiańskiego 27, Bud. A-1, pok. 222 50-370 Wrocław
Termin dostawy - do 10 dni roboczych od daty zawarcia umowy;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku Nr 3.2 do SWZ – OPZ /kalkulacja cenowa.
Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 2.2 do SWZ - dla Zadania Nr 2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30211000-1 - Komputery wysokowydajne

4.5.5.) Wartość części: 15549,12 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 3 - Dostawa: Komputer przenośny typu „mobilna stacja graficzna” 1 szt. dla Katedry Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych (K25);
CPV: 30213100-6 Komputery przenośne
Gwarancja – min. 36 miesięcy
Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Wydział Chemiczny ul. C.K.Norwida 4-6 , Bud. C-6, pok.018A 50-374 Wrocław
Termin dostawy - do 14 dni od daty zawarcia umowy;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku Nr 3.3 do SWZ – OPZ /kalkulacja cenowa.
Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 2.3 do SWZ - dla Zadania Nr 3.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.5.) Wartość części: 12114,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11807,54 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20787,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 11807,54 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROGRESS SYSTEMY KOMPUTEOWE SP.Z O.O. AL. MICKIEWICZA 27 31-120

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350708848

7.3.3) Ulica: AL. MICKIEWICZA 27

7.3.4) Miejscowość: KRAKÓW

7.3.5) Kod pocztowy: 31-120

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 11807,54 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15456,19 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 27047,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15456,19 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROGRESS SYSTEMY KOMPUTEOWE SP.Z O.O. AL. MICKIEWICZA 27 31-120 RAKÓW

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350708848

7.3.3) Ulica: AL. MICKIEWICZA 27

7.3.4) Miejscowość: KRAKÓW

7.3.5) Kod pocztowy: 31-120

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15456,19 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13591,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13591,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13591,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPINEL SP. Z O.O. PODWALE 75 50-449 WROCŁAW REGON 930288722

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930288722

7.3.3) Ulica: PODWALE 75

7.3.4) Miejscowość: WROCŁAW

7.3.5) Kod pocztowy: 50-449

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13591,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy