Modernizacja – przebudowa sieci wodociągowej z rur azbestowych w miejscowości Strzegowo, ul. Plac Wolności
GMINA STRZEGOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00350863
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00350863/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-20 10:59
- Lokalizacja
- Strzegowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36316859-386a-411f-a74f-13fa8dd7890b
- Identyfikator
- 5691759048
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00350863 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja – przebudowa sieci wodociągowej z rur azbestowych w miejscowości Strzegowo, ul. Plac Wolności
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZEGOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378440
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Plac Wolności 32
1.5.2.) Miejscowość: Strzegowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-445
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@strzegowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-36316859-386a-411f-a74f-13fa8dd7890b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja – przebudowa sieci wodociągowej z rur azbestowych w miejscowości Strzegowo, ul. Plac Wolności2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36316859-386a-411f-a74f-13fa8dd7890b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350863
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042942/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Modernizacja-przebudowa sieci wodociągowej z rur azbestowych w miejscowości Strzegowo, ul. Plac Wolności w ramach zadania "Modernizacja systemu wodociągowego w gminie Strzegowo"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot umowy zostanie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 (dalej: FEMA) Priorytet Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza, dla Działania Gospodarka wodno-ściekowa, nr FEMA.02.05-IP.01-047/242.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281779
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZI.271.1.6.2026.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 136793,78 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot umowy zostanie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 (dalej: FEMA) Priorytet Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza, dla Działania Gospodarka wodno-ściekowa, nr FEMA.02.05-IP.01-047/24
1. Przedmiotem inwestycji jest modernizacja - przebudowa istniejącej sieci wodociągowej z rur azbestocementowych na terenie działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi 456/2, 459, 460 położonych w obrębie Strzegowo-Osada gmina Strzegowo. Istniejąca sieć wodociągowa wykonana z rur azbestocementowych.
Działka oznaczona numerem ewidencyjnym 456/2, 459, 460 w obrębie 0041- Strzegowo-Osada gmina Strzegowo stanowi pas drogowy drogi gminnej (Plac Wolności). Istniejąca sieć wodociągowa, objęta wymianą po istniejącej trasie, wykonana jest z rur azbestocementowych
o średnicach 100mm z przyłączami do poszczególnych posesji z rur stalowych dn 25-50mm.
Sieć ta jest w złym stanie technicznym i ulega częstym awarią. Konieczność przebudowy istniejącej sieci z rur azbestocementowych podyktowana została, przyjętą przez Sejm RP, Ustawą z dnia 19.06.1997r. o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest, oraz w oparciu o „Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest stosowanych na terytorium Polski”, przyjęty w oparciu o powyższą Ustawę, przez Radę Ministrów RP w dniu 14 maja 2002r. Przepisy te zobowiązują właścicieli wyrobów azbestocementowych do ich wymiany i utylizacji.
Projektowane zagospodarowanie działki lub terenu.
a) Urządzenia budowlane związane z obiektami budowlanymi.
Na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym: 456/2, 459, 460 w obrębie 0041- Strzegowo-Osada gmina Strzegowo usytuowany zostanie odcinek sieci wodociągowej z rur PE100RC SDR17 średnicy 110mm. Projektowany odcinek sieci wodociągowej zostanie zlokalizowany w miejscu istniejącej sieci wodociągowej wykonanej z rur azbestocementowych. Długość odcinka sieci wodociągowej podlegającego remontowi na terenie działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 456/2, 459, 460 w obrębie 0041- Strzegowo-Osada gmina Strzegowo wynosi 89,00m. Włączenie projektowanego odcinka sieci wodociągowej do istniejącej sieci średnicy fi100 w miejscu oznaczonym na Projekcie Zagospodarowania Terenu jako punkt WW-01-WW-02.
b) Sposób odprowadzania lub oczyszczania ścieków.
Na etapie prac powstawać będą ścieki bytowo-gospodarcze. W obecnej fazie projektowania nie jest możliwe wykonanie prognozy ilości tych zanieczyszczeń. Źródła tych ścieków wystąpią okresowo, w największym nasileniu w miejscach zapleczy budowy. Dla minimalizacji zagrożenia zanieczyszczeniem wód powierzchniowych i gruntowych należy zainstalować na zapleczach i placach budowy przenośne sanitariaty. Ścieki socjalne gromadzone w zbiornikach kabin sanitarnych należy okresowo po napełnieniu opróżniać przez specjalistyczną firmę. Ważne jest również dbanie o zabezpieczanie składowisk materiałów sypkich oraz nadzór nad stanem technicznym sprzętu. Wody opadowe spływające z terenu zapleczy mogą zawierać pył, cement itp. W trakcie prac budowlanych należy zwrócić szczególną uwagę na właściwą eksploatację sprzętu budowlanego, niepodejmowanie prac remontowych takich jak wymiana oleju itp. Powinny być zorganizowanie stałe punkty tankowania sprzętu budowlanego o takich zabezpieczeniach i organizacji, które zapewnią nie przedostawanie się produktów ropopochodnych do gruntu i wód.
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowią:
- Dokumentacja techniczna do zgłoszenia robót budowlanych
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
- Projekt wykonawczy,
- przedmiar robót (funkcja pomocnicza)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45221250-9 - Roboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 119406,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 166050,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 119406,92 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Instalacji Sieci Gazowych, Wod.- Kan., Energetycznych, Handlu i Usług M.M. Młyńscu, Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5661900134
7.3.3) Ulica: Śmiecińska 8
7.3.4) Miejscowość: Ciechanów
7.3.5) Kod pocztowy: 06-400
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 119406,92 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |