Dostawa – zakup soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Turku w 2026 roku
Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00351122
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00351122/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-20 12:00
- Lokalizacja
- Turek, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b63b2175-8b4f-4e1d-b402-b1bd13e3005f
- Identyfikator
- 6681719792
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351122 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa – zakup soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Turku w 2026 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Turku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311080366
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolska Szosa 64
1.5.2.) Miejscowość: Turek
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-700
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 63 222 33 90
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@turek.starostwo.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zdp.bip.powiat.turek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b63b2175-8b4f-4e1d-b402-b1bd13e3005f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie i bieżące utrzymanie dróg i mostów na terenie powiatu
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa – zakup soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Turku w 2026 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b63b2175-8b4f-4e1d-b402-b1bd13e3005f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351122
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00627955/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Dostawa – zakup soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie zimowym na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Turku w 2026 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.271.14/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa soli drogowej DR niezbrylającej, kamiennej, kopalnianej, nieodpadowej, luzem do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym dla Zarządu Dróg Powiatowych w Turku.
Sól winna posiadać następujące właściwości:
1) Skład chemiczny soli:
a) NaCl - min 90%,
b) antyzbrylacz K4[Fe(Cn)6] - min. 40 mg/kg
c) części nierozpuszczalne w wodzie - max 8%,
2) wilgotność - max 3%,
3) granulacja ziarna:
a) powyżej 6 mm - max 10%,
b) od 1 mm do 6 mm – min 70%,
c) poniżej 1 mm – max 3%
Ponadto, sól powinna:
a) spełniać parametry chemiczne określone normą PN-86/C-84081/02
b) posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie lub równoważne zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakości, potwierdzające spełnianie wymagań higienicznych,
c) posiadać opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów stwierdzającą jej przydatność do zimowego utrzymania dróg.
d) powinna posiadać badania składu chemicznego i składu ziarnowego,
e) powinna posiadać kartę charakterystyki substancji niebezpiecznych i preparatu
Koszty transportu, załadunku i rozładunku ponosi Wykonawca.
Dostawa soli drogowej ma być realizowana na plac składowy usytuowany przy ul. Kolska Szosa 64, 62-700 Turek (siedziba Zamawiającego).
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa:
a) Opis przedmiotu zamówienia - załącznik do SWZ
b) Szczegółowa Specyfikacja Techniczna - załącznik do SWZ
c) Projektowane postanowienia umowy (projekt umowy)- załącznik do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 165435,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 196800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 165435,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kopalnia Soli "Kłodawa" Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041714
7.3.3) Ulica: Al. 100-lecia
7.3.4) Miejscowość: Kłodawa
7.3.5) Kod pocztowy: 62-650
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 165435,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |