Zakup i posadowienie budynku modułowego dla potrzeb: poradni chirurgicznej, (...)poradni ginekologicznej w ramach projektu: Modernizacja poradni specjalistycznych (...)

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00351303
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00351303/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-20 12:45
Lokalizacja
Tarnowskie Góry, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea6842d9-b9cb-4817-960c-f9a8ccdeaa1f
Identyfikator
6452501353
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaSpecjalne usługi projektoweUsługi projektowania wnętrzRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneRoboty izolacyjneRoboty sanitarneRoboty murarskieInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie ścianek działowychPokrywanie podłógKładzenie płytekKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianRoboty malarskie i szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeDekorowanie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351303 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zakup i posadowienie budynku modułowego dla potrzeb: poradni chirurgicznej, (...)poradni ginekologicznej w ramach projektu:
Modernizacja poradni specjalistycznych (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241512940

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pyskowicka 47-51

1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-612

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@wspsa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wspsa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wspsa.ezamawiajacy.pl/pn/wspsa/demand/283856/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i posadowienie budynku modułowego dla potrzeb: poradni chirurgicznej, (...)poradni ginekologicznej w ramach projektu:
Modernizacja poradni specjalistycznych (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea6842d9-b9cb-4817-960c-f9a8ccdeaa1f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351303

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest na podstawie złożonego wniosku FESL.08.06.IŻ.01-11F2/25-001 o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Fundusze dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) – tytuł projektu „Modernizacja poradni specjalistycznych i poprawa dostępności do świadczeń AOS w WSP S.A. w Tarnowskich Górach”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213849

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WSP-DZP-2100-19/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja polegająca na zakupie i posadowieniu budynku modułowego dla potrzeb: poradni chirurgicznej, neurologicznej i dla nocnej i świątecznej opieki medycznej oraz modernizacja poradni ginekologicznej na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego SA, mieszczącego się przy ul. Pyskowickiej 47-51 w Tarnowskich Górach.
2. Zadanie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj.”
3. Przedmiotem zamówienia jest:
• Wykonanie projektów budowlanych i instalacyjnych,
• Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę,
• Dostawa i montaż budynku modułowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu,
• Modernizacja pomieszczeń w budynku szpitalnym,
• Dostawa i montaż platformy windowej dla osób niepełnosprawnych wraz z wykonaniem dojść i podjazdów
• doprowadzenie obiektu do stanu pozwalającego na użytkowanie.
4. Planowana inwestycja ma na celu:
• świadczenie opieki medycznej w poradni neurologicznej i chirurgicznej,
• świadczenie usług opieki medycznej w poradni ginekologicznej (istniejąca część budynku szpitala podlegająca modernizacji),
• zapewnienie komunikacji dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (platforma dla osób niepełnosprawnych, drogi i dojazdy),
• dostosowanie obiektu szpitala do możliwości świadczenia Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej.

5 Wszystkie niezbędne informacje zostały zawarte Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Do PFU dołączona została informacja dotycząca sieci przeciwpożarowej i ekspertyza oraz informacja z 21 kwietnia 2026 r.
6. Wykonawca wykona roboty budowlane zgodnie z Umową wraz z załącznikami, Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) oraz przepisami prawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45262522-6 - Roboty murarskie

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45451000-3 - Dekorowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie zamawiający informuje, że nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane