Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Przebudowa ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego w Sosnowcu - etap II"

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00351366
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00351366/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-20 13:02
Lokalizacja
Sosnowiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9f621f44-6781-4a0a-81b7-4bfd65ecd01e
Identyfikator
6440015167
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliSprzęt i kable telekomunikacyjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąRóżne usługi inżynieryjneUsługi geologiczneUsługi sporządzania map

Wykonawcy

1 przyznane

EUROTECH KRÓL SPÓŁKA KOMANDYTOWAZABRZE, PL · lot 0
7 724 865,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351366 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Przebudowa ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego w Sosnowcu - etap II"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.tarka@um.sosnowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,230787,b94739d9874db43eae62566c8cf631cb.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Przebudowa ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego w Sosnowcu - etap II"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f621f44-6781-4a0a-81b7-4bfd65ecd01e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351366

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058946/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego w Sosnowcu - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246786

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.35.2026.AT

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego i wykonanie robót budowlanych (w oparciu o szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, projektowane postanowienia umowne oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami) dla zadania p.n.: Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: "Przebudowa ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego w Sosnowcu - etap II".
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
4. Zadanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2026 dla województwa śląskiego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71351910-5 - Usługi geologiczne

71354000-4 - Usługi sporządzania map

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7724865,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18000053,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7724865,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROTECH KRÓL SP.K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6482454167

7.3.3) Ulica: GRANICZNA 100

7.3.4) Miejscowość: SMOLNICA

7.3.5) Kod pocztowy: 44-153

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7724865,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-04-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:
Termin wykonania zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 30 kwietnia 2028
roku, w tym: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z
uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych warunkujących realizację
robót budowlanych: do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane