Remont dróg krajowych z podziałem na 4 zadania. 1. Dankowice – Nielubia 2. Marcinowice 3. odc. Krzywa – Jerzmanowice 4. odc. Studnica – Gniewomirowice

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00351423
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00351423/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-20 13:14
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-419bbe18-1cee-4905-bfe6-8c7d25b179c5
Identyfikator
8992441331
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane zakresie dróg krajowychRoboty budowlane w zakresie konserwacji dróg krajowychRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógMalowanie nawierzchni parkingówMalowanie nawierzchi

Wykonawcy

4 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPodbrzezie Dolne, PL · lot 0
1 121 616,58 PLN
EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNABielany Wrocławskie, PL · lot 1
1 936 325,7 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPodbrzezie Dolne, PL · lot 2
875 649,3 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPodbrzezie Dolne, PL · lot 3
1 397 698,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351423 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg krajowych z podziałem na 4 zadania.
1. Dankowice – Nielubia
2. Marcinowice
3. odc. Krzywa – Jerzmanowice
4. odc. Studnica – Gniewomirowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Ślaskich 186

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 53-139

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wroclaw@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg krajowych z podziałem na 4 zadania.
1. Dankowice – Nielubia
2. Marcinowice
3. odc. Krzywa – Jerzmanowice
4. odc. Studnica – Gniewomirowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-419bbe18-1cee-4905-bfe6-8c7d25b179c5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351423

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00119325/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont dróg krajowych z podziałem na 4 zadania:

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202199

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OWR.D-3.2421.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1: Remont drogi krajowej nr 12 na odcinku Dankowice – Nielubia w km 112+600 do 113+650: rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni - frezowanie warstw ścieralnej i wiążącej; wykonanie nawierzchni jezdni - warstwa wiążąca - około 3550m2 i ścieralna - około 7510m2, odcinkami wzmocnione syntetyczną siatką i wzmocnienie poboczy wraz z wykonaniem bitumicznych zjazdów z podbudową, odtworzenie oznakowania poziomego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233139-3 - Roboty budowlane w zakresie konserwacji dróg krajowych

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów

4.5.5.) Wartość części: 1661727,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi krajowej nr 35 w m. Marcinowice w km 52+292 – 52+620: rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni - frezowanie warstw ścieralnej i wiążącej; rozebranie podbudowy jezdni z kostki kamiennej; wykonanie podbudowy z kruszywa, wykonanie podbudowy z betonu asfaltowego, rozebranie krawężników i obrzeży betonowych z ławami betonowymi; ustawienie krawężników i obrzeży betonowych na ławach betonowych, remont nawierzchni z kostki kamiennej na zatoce autobusowej, remont ścieku z kostki kamiennej na ławie betonowej przy zatoce autobusowej; rozebranie nawierzchni z kostki betonowej, roboty rozbiórkowe (przepusty, wiaty, zatoki autobusowe); regulacja pionowa wpustów studzienek kanalizacyjnych, włazów studni rewizyjnych, regulacja pionowa włazów studni rewizyjnych, przebudowa studni ściekowych z przykanalikami, wymiana włazu studni rewizyjnej z płyta nastudzienną, wykonanie nawierzchni jezdni - warstwa wiążąca - około 2845m2 i ścieralna – około 3085m2; wykonanie oznakowania poziomego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233139-3 - Roboty budowlane w zakresie konserwacji dróg krajowych

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.5.) Wartość części: 1595258,72 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi krajowej nr 94 odc. Krzywa – Jerzmanowice od km 4+133 do km 4+983: rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni - frezowanie warstw ścieralnej i wiążącej; wykonanie nawierzchni jezdni - warstwa wiążąca - około 5950m2 i ścieralna - około 5950m2, mechaniczne i ręczne ścięcie poboczy, wzmocnienie poboczy, odtworzenie oznakowania poziomego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233139-3 - Roboty budowlane w zakresie konserwacji dróg krajowych

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.5.) Wartość części: 939276,52 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont drogi krajowej nr 94 odc. Studnica – Gniewomirowice od km 18+350 do km 19+750: rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni - frezowanie warstw ścieralnej i wiążącej; wykonanie nawierzchni jezdni - warstwa wiążąca - około 9800m2 i ścieralna - około 9800m2, mechaniczne i ręczne ścięcie poboczy, wzmocnienie poboczy, odtworzenie oznakowania poziomego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233130-9 - Roboty budowlane zakresie dróg krajowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233139-3 - Roboty budowlane w zakresie konserwacji dróg krajowych

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.5.5.) Wartość części: 1517711,42 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1121616,58 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1545975,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1121616,58 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9252127822

7.3.3) Ulica: ul. Leśna 9

7.3.4) Miejscowość: Kożuchów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-120

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1121616,58 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1936325,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1936325,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1936325,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 635 000 01 27

7.3.3) Ulica: ul. Irysowa 1

7.3.4) Miejscowość: Bielany Wrocławskie,Kobierzyce

7.3.5) Kod pocztowy: 55-040

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

CAŁY ZAKRES PRAC, ZA WYJĄTKIEM ROBÓT BITUMICZNYCH

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1936325,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 875649,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1463653,26 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 875649,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9252127822

7.3.3) Ulica: ul. Leśna 9

7.3.4) Miejscowość: Podbrzezie Dolne,Kożuchów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-120

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 875649,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1397698,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2016465,94 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1397698,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9252127822

7.3.3) Ulica: ul. Leśna 9

7.3.4) Miejscowość: Podbrzezie Dolne , Kożuchów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-120

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1397698,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane