Modernizacja zespołu boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Wydminach
Gmina Wydminy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00351489
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00351489/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-20 13:28
- Lokalizacja
- Wydminy, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1e71f6ff-fc2d-467d-bca5-844cfad95684
- Identyfikator
- 8451972086
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351489 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja zespołu boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Wydminach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wydminy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671320
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pl. Rynek 1/1
1.5.2.) Miejscowość: Wydminy
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-510
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 874210019
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@wydminy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wydminy.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wydminy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja zespołu boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Wydminach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e71f6ff-fc2d-467d-bca5-844cfad95684
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351489
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020670/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko-Orlik 2012" w Wydminach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258497
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KK.271.4.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 550041,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja zespołu boisk sportowych „Moje boisko – Orlik 2012” w Wydminach obejmująca wymianę całej nawierzchni ze sztucznej trawy istniejącego boiska na nową ze sztucznej trawy, naprawę ogrodzenia, wymianę piłkochwytów, malowanie linii boiska wielofunkcyjnego, wymianę bramek do gry wraz z siatkami oraz wymianę tablic do koszykówki. Wszystkie prace mają być wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i standardami bezpieczeństwa.
Zamówienie obejmuje:
1. Wymianę całej nawierzchni ze sztucznej trawy istniejącego boiska Orlik w Wydminach o powierzchni około 1900 m2 na nową ze sztucznej trawy.
Istniejące boisko posiada istniejącą nawierzchnię z trawy syntetycznej wraz z podbudową oraz sprzętem sportowym.
Starą trawę należy zdemontować i zutylizować.
Charakterystyka podłoża - podłoże na którym ma być układna wykładzina, powinno być przygotowane zgonie z instrukcją producenta i powinno być suche, równe, pozbawione zanieczyszczeń, mocne i stabilne.
Trawa syntetyczna – wysokość włókna min. 30mm-35mm.
Istniejąca podbudowa boiska – należy wyrównać i zagęścić istniejącą warstwę wyrównującą boiska. Należy zachować istniejące spadki płyty boiska. Laserowe profilowanie.
Projektowana nawierzchnia syntetyczna trawiasta boiska piłkarskiego – wymagane parametry:
1) długość włókna min 30mm max 35mm
2) ilość pęczków min 17.400/m2
3) ilość włókien min 380.000/m2
4) waga całkowita nawierzchni min 4000 g/m2
5) waga włókna min 2500 g/m2
6) wyrywanie pęczka trawy min 65 N
7) włókno A – proste, monofilowe , polietylenowe o grubości min 360 mikronów, oraz włókno B – teksturyzowane, monofilowe, polietylenowe o grubości włókna min 320 mikronów
8) dtex całkowity min 21. 000
9) rodzaj trawy: 100% polietylen
10) sposób produkcji: tuftowanie
11) wypełnienie piasek kwarcowy zgodnie z badaniem
12) pod trawą musi być zamontowana mata prefabrykowana o grubości min 12mm
13) kolor – zielony, minimum dwa odcienie w jednym pęczku.
Wymagane parametry minimalne podkładu tzw. shock-padu montowanego pod trawą:
1) typ: prefabrykowany,
2) grubość: min. 12 mm,
3) rodzaj : polietylen lub poliolefin
W celu potwierdzenia minimalnych parametrów nawierzchni należy przedstawić wraz z ofertą jako przedmiotowe środki dowodowe na spełnienie wymagań poniższe dokumenty:
a) Kompletny raport z badań laboratoryjnych dla systemu sztucznej trawy (nawierzchnia wraz z piaskiem kwarcowym i matą), potwierdzający zgodność z aktualną normą EN 15330-1:2013/ PN-EN 15330-1:2014-02 oraz potwierdzający minimalne parametry oferowanej trawy syntetycznej określone przez Zamawiającego. Badanie musi być wykonane przez laboratorium niezależne, akredytowane zgodnie z ISO/ICE 17025:2018
b) Karta techniczna oferowanej nawierzchni, poświadczona przez jej producenta, potwierdzająca wymagane przez Zamawiającego minimalne parametry dla nawierzchni w zakresie, który nie został objęty raportem z badań zgodnie z normą EN 15330-1:2013/ PN-EN 15330-1:2014-02
c) Atest PZH dla oferowanej trawy syntetycznej, maty i piasku
d) Autoryzacja producenta trawy syntetycznej, wystawiona dla wykonawcy na realizowaną inwestycję
e) Raport z badań testu Lisport na min. 200.000 cykli dla włókien oferowanej trawy syntetycznej przeprowadzony przez niezależne laboratorium zgodnie z normą EN 15306 „Nawierzchnie do otwartych terenów sportowych – narażenie trawy na oddziaływania” potwierdzający, że włókna po min. 200.000 cykli nie wykazują widocznych uszkodzeń. Badanie ma być wykonane przez niezależne, akredytowane laboratorium zgodnie z ISO/IEC 17025:2018
f) Raport z badań potwierdzający, że oferowana trawa syntetyczna nadaje się w 100% do recyklingu (włókno trawy i podkład). Raport musi być wydany przez laboratorium akredytowane przez FIFA, posiadające akredytację ISO/ICE 17025:2018.
Opis budowlany:
Projektuje się wymianę na nową nawierzchnię ze sztucznej trawy dla istniejącego boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy.
Po zdjęciu istniejącej nawierzchni ze sztucznej trawy należy poddać ją utylizacji zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
Następnie należy uzupełnić wierzchnią warstwę podbudowy, wyrównać oraz zagęścić.
Nową nawierzchnię z trawy syntetycznej należy ułożyć zgodnie z technologią dostawcy na przygotowanej podbudowie. Należy odtworzyć pierwotny układ linii do gry, poprzez wklejanie ich w nową nawierzchnię.
Instrukcja układania sztucznej nawierzchni w systemie.
Układanie nawierzchni ze sztucznej trawy, zasypywanie piaskiem kwarcowym należy wykonać zgodnie z zaleceniami producenta.
2. Naprawa ogrodzenia obejmuje demontaż i wymianę 80 paneli ogrodzeniowych wybranych przez Zamawiającego. Nowe panele powinny być wykonane z ocynkowanej i malowanej proszkowo stali, o oczku 50x200 mm i grubości drutu 4 mm, w kolorze zielonym RAL 6005. Istniejące słupki pozostają bez wymiany, ale wymagają czyszczenia, zabezpieczenia antykorozyjnego i malowania miejsc wymagających konserwacji. Obejmy montażowe – pośrednie, końcowe i narożne o wymiarach 80 x 40 mm, ocynkowane – będą wymieniane tylko w przypadku ich uszkodzenia lub wymiany panelu. Normy:
PN-EN 10223-7 – zgrzewane panele stalowe ogrodzeniowe.
PN-EN 10244-2 – powłoki cynkowe zabezpieczające przed korozją.
3. Wymiana piłkochwytów obejmuje demontaż istniejących dwóch kompletów siatki o długości 20 m i wysokości 6 m, a następnie montaż nowej siatki polipropylenowej o oczku 100x100 mm i grubości 4 mm, odpornej na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. W ramach prac należy również wymienić linki naciągowe i zaczepy. Słupki piłkochwytów pozostają bez zmian, ale wymagają konserwacji w miejscach tego wymagających. Normy:
PN-EN 1263-1 – siatki zabezpieczające, odporność na warunki atmosferyczne.
4. Na boisku wielofunkcyjnym należy wykonać malowanie linii do trzech dyscyplin sportowych: piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Linie dla każdej z dyscyplin muszą być oznaczone różnymi kolorami, aby zapewnić ich czytelność i ułatwić użytkowanie boiska.
1) Piłka ręczna (dostosowana do Orlika) – linie zgodne z wymiarami 16 x 30 m (dostosowanymi do wymiarów boiska Orlik), w tym pola bramkowe o promieniu 6 m, linia rzutów karnych na 7 m oraz linia rzutów wolnych na 9 m
2) Koszykówka – linie obejmujące pole gry 15 x 28 m, w tym pola rzutów wolnych, linię środkową i linię rzutów za trzy punkty.
3) Siatkówka – linie obejmujące pole gry 9 x 18 m, z linią środkową i strefami ataku.
Wszystkie linie powinny być malowane farbą poliuretanową odporną na ścieranie i warunki atmosferyczne, o szerokości 5 cm. Przed malowaniem nawierzchnia musi zostać oczyszczona i odtłuszczona. Normy i atesty:
1) PN-EN 12235 – określa wymagania dotyczące powierzchni sportowych dla gier zespołowych.
2) Atest higieniczny – dla stosowanej farby, umożliwiający jej użycie w miejscach użyteczności publicznej.
5. Wymiana bramek do piłki ręcznej i nożnej. Nowe bramki do piłki ręcznej powinny mieć wymiary 3,00 x 2,00 m, być wykonane z aluminium lub stali, z profilem kwadratowym 80x80 mm, oraz montowane w tulejach z hakami mocującymi siatkę. Bramki do piłki nożnej powinny mieć wymiary 5,00 x 2,00 m, wykonane z anodowanego profilu aluminiowego owalnego 120x100 mm, stabilizowane za pomocą uchwytów montażowych. Siatki do bramek piłkarskich i ręcznych powinny być wykonane z polipropylenu o grubości 4 mm, o oczku nie większym niż 10x10 cm, odporne na działanie warunków atmosferycznych. Normy:
PN-EN 749 – wymagania dotyczące bramek i siatek do piłki ręcznej.
PN-EN 748 – wymagania dotyczące bramek i siatek do piłki nożnej.
6. Wymiana Tablic do koszykówki. Nowe tablice o wymiarach 180x105 cm powinny być wykonane ze szkła akrylowego lub płyty kompozytowej odpornej na warunki atmosferyczne. Zamontowane zostaną stalowe, ocynkowane obręcze o średnicy 45 cm, z siatkami polipropylenowymi lub stalowymi. Normy:
PN-EN 1270 – wymagania dotyczące wyposażenia boisk do koszykówki.
7. Wykonawca wykona i umieści w miejscu realizacji tablicę dot. realizowanego projektu zgodnie ze wzorem określonym w wytycznych w zakresie wypełniania obowiązków informacyjnych obowiązującymi beneficjentów programów dofinansowanych z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.
W celu prawidłowej wyceny Zamawiający zaleca przed sporządzeniem oferty przeprowadzić wizje lokalną w celu zapoznania się z ewentualnymi utrudnieniami i uwarunkowaniami logistycznymi miejsca realizacji przedmiotu zamówienia oraz dokonać właściwych pomiarów. Zamawiający pomocniczo dołączył szkice i rzuty z dokumentacji budowlanej z 2011 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu
45212290-5 - Usługi napraw i konserwacji obiektów sportowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 614000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 614000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 614000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sobibar Bartosz Sobieraj
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8471451456
7.3.3) Ulica: Armii Krajowej 3/13
7.3.4) Miejscowość: Olecko
7.3.5) Kod pocztowy: 19-400
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 614000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |