Budowa stanicy rowerowej w Żabnie

Gmina Żabno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00351567
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00351567/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-20 13:47
Lokalizacja
Żabno, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-262d0f3b-6f5c-402f-b2e1-7ef87e8beb93
Identyfikator
9930370109
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuDrewniane konstrukcje dachoweRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychCzęści i akcesoria do rowerówKonstrukcje z betonu zbrojonegoChodnikiRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE 'IMBUD' JERZY I JAROSŁAW GAJDOSZ SPÓŁKA JAWNATARNÓW, PL · lot 0
489 875,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351567 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stanicy rowerowej w Żabnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żabno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000529137

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ul. Władysława Jagiełły 1

1.5.2.) Miejscowość: Żabno

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-240

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@zabno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-262d0f3b-6f5c-402f-b2e1-7ef87e8beb93

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stanicy rowerowej w Żabnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-262d0f3b-6f5c-402f-b2e1-7ef87e8beb93

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351567

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061607/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa stanicy rowerowej na dz. nr 2149/9 w m. Żabno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

9) Inwestycja dofinansowana w ramach Projektu „Rozwój oferty turystycznej Aglomeracji Tarnowskiej w oparciu o markę EnoTarnowskie” nr projektu: FEMP.07.02.-IZ.00-0023/25 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242127

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.21.26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 362133,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa stanicy rowerowej w Żabnie w ramach zadania pn. „Remont zabytkowego Pałacu w Łęgu Tarnowskim oraz budowa stanicy rowerowej w Żabnie” realizowanego w ramach projektu „Rozwój oferty turystycznej Aglomeracji Tarnowskiej w oparciu o markę EnoTarnowskie” nr projektu: FEMP.07.02.-IZ.00-0023/25.
2) Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem:
a) Roboty rozbiórkowe
b) Roboty ziemne
c) Konstrukcje żelbetowe i stalowe
d) Konstrukcje drewniane i pokrycie
e) Nawierzchnie
f) Plantowanie terenu i siew trawy
g) Wyposażenie stanicy
h) Instalacje elektryczne, w tym:
• Linie kablowe – WLZ
• Linie kablowe – oświetlenie terenu
• Montaż instalacji elektrycznych
• Monitoring CCTV
• Uziemienie rozdzielnicy
• Pomiary sprawdzające
3) Ponadto szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określają:
 Przedmiar robót – Załącznik nr 4 do SWZ
 Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 5 do SWZ,
 STWiORB – Załącznik nr 6 do SWZ,
 Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 7 do SWZ
4) W projektowanych postanowieniach umownych przyjęto zasadę wynagrodzenia ryczałtowego, tak więc wchodzący w skład dokumentacji zamówienia przedmiar robót ma również na celu umożliwienie dokonania wyceny poszczególnych elementów robót.
5) Zamawiający oczekuje od Wykonawcy podania ceny za realizację zamówienia, jako ceny ryczałtowej, która obejmuje wykonanie wszystkich elementów zamówienia będących przedmiotem rysunku i tekstu dokumentów zamówienia, łącznie z podatkiem VAT obowiązującym w dniu złożenia oferty.
6) Zamawiający żąda przed podpisaniem umowy z wybranym Wykonawcą, przedstawienia przez niego kosztorysu ofertowego uproszczonego, sporządzonego w oparciu o dokumentację projektową, przedmiar robót, STWiORB oraz ewentualną wizję lokalną, przeprowadzoną przez Wykonawcę.
7) Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:
a) zapewnienie do kierowania robotami osób z uprawnieniami w specjalnościach niezbędnych do prawidłowego wykonania powierzonego zadania oraz prowadzenia dziennika realizacji inwestycji lub dziennika budowy (jeżeli takowy będzie konieczny) we współpracy z Inspektorem Nadzoru (jeżeli zostanie powołany)
b) realizacji zamówienia przy jednoczesnym zastosowaniu standardów ochrony drzew i innych form zieleni (plik o nazwie SODIZ w załączniku nr 5 do SWZ)


Uwagi końcowe – dotyczące zamówienia:
a) Wykonawca wykona roboty budowlane w oparciu o dokumentację zamówienia, zgodnie z warunkami wykonania i odbioru robót określonymi w STWiORB, z należytą starannością, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki budowlanej, etyką zawodową oraz warunkami projektowanych postanowień umowy /Załącznik nr 7/,
b) Do wykonania robót Wykonawca użyje wyłącznie materiałów własnych, posiadających wymagane atesty i certyfikaty, które będą wymagane przy odbiorze końcowym robót. Przy doborze materiałów należy kierować się wymaganiami sprecyzowanymi w dokumentacji oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
c) W czasie realizacji robót Wykonawca będzie usuwał i składował wszelkie urządzenia pomocnicze we własnym zakresie i na własny koszt,
d) Wszelkie inne koszty realizacji przedmiotu zamówienia (koszty mediów – energia elektryczna, woda, opłaty, i inne), konieczne do poniesienia w celu prawidłowego wykonania zamówienia, do momentu jego bezusterkowego, protokolarnego przyjęcia przez Zamawiającego poniesie Wykonawca.
e) Należy zachować szczególną ostrożność i zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi pracami gdyż Wykonawca ponosił będzie pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi w czasie od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy przez Wykonawcę do daty końcowego odbioru robót,
f) Wykonawca jest odpowiedzialny za staranne zapoznanie się z dokumentami zamówienia. Zaleca się dokonanie wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia, celem oszacowania na własną odpowiedzialność kosztów i ryzyka wykonania zamówienia oraz uzyskanie wszelkich danych jakie mogą być niezbędne do rzetelnego przygotowania oferty,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44232000-5 - Drewniane konstrukcje dachowe

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

34432000-4 - Części i akcesoria do rowerów

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

34953300-5 - Chodniki

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 489875,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489875,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 489875,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE IMBUD JERZY I JAROSŁAW GAJDOSZ SP .J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 873-020-44-00

7.3.4) Miejscowość: TARNÓW

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 489875,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane