Dostawa sprzętu sportowego dla Politechniki Gdańskiej
Politechnika Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00351645
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00351645/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-20 14:02
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8a60a8e8-0b87-4427-a09a-69e2ee9a9cd8
- Identyfikator
- 5840203593
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351645 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu sportowego dla Politechniki Gdańskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska
1.3.) Oddział zamawiającego: Centrum Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Narutowicza 11/12
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@pg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pg.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu sportowego dla Politechniki Gdańskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a60a8e8-0b87-4427-a09a-69e2ee9a9cd8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351645
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00163374/22/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.37 Dostawa sprzętu dla osób z niepełnosprawnością (mobilny podnośnik basenowy, Przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego, 2 stacjonarnych rowerów poziomych; specjalistyczna bieżnia )
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt: „Politechnika dostępna” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego nr umowy o dofinansowanie FERS.03.01-IP.08-0059/24-002.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00207580
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/79/055/D/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 92776,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część A – mobilny podnośnik basenowy dla Politechniki Gdańskiej (lokalizacja: Gdańsk Al. Zwycięstwa 12 - Centrum Sportu Akademickiego PG) - 1 szt.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiących Załączniki nr 3 do SWZ. Wzór umowy dotyczy wszystkich części zamówienia. Umowy na poszczególne części zostaną zawarte oddzielnie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 37412000-9 - Sprzęt do uprawiania sportów wodnych
4.5.5.) Wartość części: 46065,74 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część B – dostawa 2 rowerów stacjonarnych dla Politechniki Gdańskiej (lokalizacja: Gdańsk Al. Zwycięstwa 12 - Centrum Sportu Akademickiego PG).Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiących Załączniki nr 3 do SWZ. Wzór umowy dotyczy wszystkich części zamówienia. Umowy na poszczególne części zostaną zawarte oddzielnie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy
4.5.5.) Wartość części: 10117,49 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część C – dostawa bieżni dla Politechniki Gdańskiej (lokalizacja: Gdańsk Al. Zwycięstwa 12 - Centrum Sportu Akademickiego PG) - 1 szt.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiących Załączniki nr 3 do SWZ. Wzór umowy dotyczy wszystkich części zamówienia. Umowy na poszczególne części zostaną zawarte oddzielnie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy
4.5.5.) Wartość części: 36593,10 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie oferty podlegały odrzuceniu. w przedmiotowym postępowaniu, w części A zostały złożone dwie oferty, które podlegały odrzuceniu.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie oferty podlegały odrzuceniu. W przedmiotowym postępowaniu, w części A zostały złożone dwie oferty, które podlegały odrzuceniu
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający w części C na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę 35 000,00 zł brutto. Zamawiający informuje, że postępowanie zostało unieważnione gdyż w przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty, tj. oferty wykonawcy LUKRUM Kamil Bielecki, wynosi 46 740,00 zł brutto i przekracza kwotę 35 000,00 zł brutto, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części C. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w części C do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2026-07-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |