Rewitalizacja przestrzeni publicznej przy Centrum Kultury w Rajczy z wykorzystaniem lokalnego wzornictwa ludowego – II postępowanie

GMINA RAJCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00351654
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00351654/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-20 14:03
Lokalizacja
Rajcza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c0831d94-f2e5-4ffe-a5b7-27960ecab439
Identyfikator
5532511956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychUrządzenia komunikacji wewnętrznej

Wykonawcy

1 przyznane

Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD Sp. z o.o.Żywiec, PL · lot 0
1 788 972,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351654 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja przestrzeni publicznej przy Centrum Kultury w Rajczy z wykorzystaniem lokalnego wzornictwa ludowego – II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAJCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182692

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Górska 1

1.5.2.) Miejscowość: Rajcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-370

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugrajcza@rajcza.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rajcza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0831d94-f2e5-4ffe-a5b7-27960ecab439

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja przestrzeni publicznej przy Centrum Kultury w Rajczy z wykorzystaniem lokalnego wzornictwa ludowego – II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0831d94-f2e5-4ffe-a5b7-27960ecab439

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351654

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077630/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja Centrum Międzynarodowej Kultury Góralskiej INTERREG

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Postępowanie realizowane w ramach projektu pn.: „Centrum europejskiej kultury góralskiej”, dofinansowanego z Programu INTERREG PL-SK 2021-2027, Priorytet 3. „Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze”, cel szczegółowy 1. „Wzmacnianie roli kultury i zrównoważonej turystyki w rozwoju gospodarczym, włączeniu społecznym i innowacjach społecznych”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245362

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.TPBN.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja przestrzeni publicznej przy Centrum Kultury w Rajczy z wykorzystaniem lokalnego wzornictwa ludowego, obejmująca roboty budowlane, modernizacyjne, wyposażeniowe oraz aranżacyjne, mające na celu poprawę funkcjonalności, estetyki i dostępności przestrzeni publicznej przy Centrum Kultury w Rajczy, z uwzględnieniem lokalnego dziedzictwa kulturowego. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, normami technicznymi oraz zasadami bezpieczeństwa użytkowania obiektów publicznych.
2. Postępowanie realizowane w ramach projektu pn.: „Centrum europejskiej kultury góralskiej”, dofinansowanego z Programu INTERREG PL-SK 2021-2027, Priorytet 3. „Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze”, cel szczegółowy 1. „Wzmacnianie roli kultury i zrównoważonej turystyki w rozwoju gospodarczym, włączeniu społecznym i innowacjach społecznych”.
3. Zakres zamówienia:
3.1. Modernizacja oraz doposażenie sceny zewnętrznej:
Zakres prac obejmie w szczególności:
• modernizację konstrukcji sceny zewnętrznej,
• modernizację nawierzchni scenicznej,
• wykonanie zabezpieczeń konstrukcyjnych,
• montaż nowoczesnego oświetlenia scenicznego,
• przygotowanie instalacji elektrycznej dostosowanej do organizacji wydarzeń plenerowych,
• doposażenie sceny zewnętrznej w sprzęt niezbędny do organizacji wydarzeń kulturalnych i plenerowych,
• zakup elementów technicznych i akcesoriów scenicznych,
• dodanie elementów dekoracyjnych nawiązujących do motywów kultury regionalnej, inspirowanych lokalnym wzornictwem ludowym charakterystycznym dla regionu Rajcza,
• zastosowanie rozwiązań estetycznych podkreślających funkcję sceny jako miejsca prezentacji dziedzictwa kulturowego.
3.2. Modernizacja miejsca spotkań kulturowych przy scenie wraz z zadaszeniem – plac przed sceną:
Zakres prac obejmie w szczególności:
• modernizację nawierzchni placu przed sceną,
• wykonanie zadaszenia przestrzeni spotkań kulturowych,
• zakup elementów małej architektury,
• wykonanie odwodnienia terenu,
• modernizację oświetlenia zewnętrznego,
• zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami,
• wprowadzenie elementów dekoracyjnych inspirowanych lokalną sztuką ludową.
3.3. Modernizacja oraz doposażenie punktu informacji turystycznej znajdującego się w budynku centrum kultury:
Zakres prac obejmuje w szczególności:
• modernizację pomieszczenia punktu informacji turystycznej,
• wykonanie prac wykończeniowych poprawiających estetykę i funkcjonalność wnętrza,
• zakup i montaż nowego wyposażenia meblowego i sprzętowego,
• wykonanie stanowiska obsługi odwiedzających,
• montaż systemów ekspozycyjnych i informacyjnych,
• zakup i montaż dekoracyjnego neonu stanowiącego element identyfikacji wizualnej punktu informacji turystycznej,
• dostosowanie przestrzeni do obsługi turystów krajowych i zagranicznych w tym osób niepełnosprawnych.
3.4. Utworzenie oraz doposażenie strefy żywej kultury PL-SK:
Zakres obejmuje utworzenie oraz wyposażenie przestrzeni służącej integracji i prezentacji kultury polsko-słowackiej, w szczególności poprzez:
• wydzielenie i aranżację strefy ekspozycyjnej,
• wykonanie prac adaptacyjnych pomieszczenia,
• modernizację toalety z zachowaniem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami,
• wykonanie aneksu kuchennego, montaż zabudowy kuchennej wraz z wyposażeniem,
• wykonanie atrapy pieca kuchennego kaflowego,
• montaż fototapety o tematyce związanej z dziedzictwem kulturowym regionu pogranicza,
• zakup i montaż regałów wystawienniczych,
• zakup mebli użytkowych i ekspozycyjnych,
• zakup elementów dekoracyjnych podkreślających charakter strefy.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do:
• prowadzenia robót w sposób minimalizujący zagrożenie dla środowiska naturalnego,
• stosowania materiałów posiadających wymagane atesty i certyfikaty,
• stosowania wyposażenia trwałego, estetycznego i dostosowanego do intensywnego użytkowania,
• segregacji i bieżącego wywozu odpadów,
• zachowania spójności estetycznej z otoczeniem obiektu,
• uwzględnienia lokalnego wzornictwa ludowego w elementach architektonicznych i wyposażeniu,
• zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników nieruchomości sąsiednich podczas realizacji robót,
• prowadzenia prac w sposób niekolidujący z funkcjonowaniem obiektu/prowadzonej tam działalności,
• uporządkowania terenu po zakończeniu prac.
Szczegółowe informacje o zamówienia stanowią przedmiary robót (załączniki nr 7 oraz 8 do SWZ) oraz dokumentacja projektowa (załączniki nr 9A, 9B, 10A, 10B oraz 10C do SWZ).

Szczegóły opisano w rozdziale IV SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

32360000-4 - Urządzenia komunikacji wewnętrznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1788972,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2047559,59 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1788972,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072886097

7.3.3) Ulica: Leśnianka 101

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1788972,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-20
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane