Przygotowanie, realizacja i montaż materiałów filmowych

Instytut Badań Edukacyjnych - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352013
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352013/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-20 15:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4cf217b4-270d-4eac-8b2c-fb0b7e160068
Identyfikator
5250008695
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Produkcja filmów reklamowych, propagandowych i informacyjnych i taśm wideo

Wykonawcy

1 przyznane

MICHAŁ KĘPIŃSKIJelenia Góra, PL · lot 0
99 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352013 z dnia 2026-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie, realizacja i montaż materiałów filmowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Badań Edukacyjnych - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000178235

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Górczewska 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-180

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ibe.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ibe.edu.pl/index.php/zamowienia-publiczne

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4cf217b4-270d-4eac-8b2c-fb0b7e160068

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie, realizacja i montaż materiałów filmowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4cf217b4-270d-4eac-8b2c-fb0b7e160068

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352013

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245908

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IBE PIB 20/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie (koncepcja i scenariusz), realizacja i montaż filmów dotyczący dobrych praktyk szkół we wsparciu uczniów w wejściu na rynek pracy (nagrania we wskazanych szkołach, wywiady z osobami ze szkół), w każdym filmie należy wykorzystać wskazane przez Zamawiającego miejsca dobrych praktyk.
Poszczególne filmy będą dotyczyć kwestii (tematyka):
1. doradztwa indywidualnego
2. innowacji pedagogicznych
3. projektów edukacyjnych
4. działań z Rodzicami
5. działań z Pracodawcami
6. doświadczeń szkół specjalnych/ przysposabiających do pracy
Wstępny harmonogram realizacji (dopuszcza się sukcesywną realizację filmów – o ile strony tak to roboczo ustalą).
Zamawiający przekaże Wykonawcy informacje dotyczące konkretnych szkół, w których nagrywane będą filmy do końca lipca 2026 wraz z opisem każdego z filmów.
Wykonawca przedstawi scenariusz każdego z filmów do końca sierpnia 2026.
Nagranie filmów powinny odbyć się najpóźniej do 15 października 2026.
Realizacja całości zamówienia do końca października 2026.

Wszystkie materiały muszą zawierać odpowiednie logotypy przekazane przez Zamawiającego. Materiał nie może być w całości stworzony przez narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję. Jeśli Wykonawca będzie chciał wykorzystać elementy opracowane przez AI, każdorazowo musi być to uzgodnione z Zamawiającym. Ewentualna treść wygenerowana przez AI powinna być odpowiednio oznaczona, z opisem zakresu treści pochodzących z narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie naruszenia praw autorskich lub własności intelektualnej, które mogą wynikać z wykorzystania narzędzi AI.
Przez materiały filmowe 1 - 6 - należy rozumieć film ok. 18 minut.
Łączny czas pracy nad filmami od 1 do 6 szacowany jest na 15 dni zdjęciowych. Będą one kręcone w około 15 szkołach w różnych częściach Polski.
Filmy będą przygotowane w oparciu o koncepcję i scenariusz uzgodnione z Zamawiającym. Filmy powinny przedstawiać bohaterów w środowisku szkolnym lub na rynku pracy.
Szczegóły dotyczące oczekiwanej przez zmawiającego treści filmów znajdują się w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 7 do SWZ).
Filmy będą przygotowane w oparciu o koncepcję i scenariusz uzgodnione z Zamawiającym. Filmy powinny przedstawiać bohaterów w środowisku szkolnym lub na rynku pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 92111200-4 - Produkcja filmów reklamowych, propagandowych i informacyjnych i taśm wideo

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48400 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 143910 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowe Wakat Plus Video Michał Kępiński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6111760088

7.3.4) Miejscowość: Jelenia Góra

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-31
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi