Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1731P odcinek Zębowo - Komorowo
Powiat Nowotomyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00352187
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00352187/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-21 06:46
- Lokalizacja
- Nowy Tomyśl, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-865b261e-74eb-47cc-9cdb-1aec21950aee
- Identyfikator
- 7881917876
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352187 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1731P odcinek Zębowo - Komorowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowotomyski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276937
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Tomyśl
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-300
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48614426700
1.5.8.) Numer faksu: +48614423589
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatnowotomyski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnowotomyski.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1731P odcinek Zębowo - Komorowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-865b261e-74eb-47cc-9cdb-1aec21950aee
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352187
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047659/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Remont nawierzchni drogi powiatowej 1731P odcinek Zębowo - Komorowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330321
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne – art. 305 pkt 1) ustawy pzp. Zamawiający może udzielić zamówienie z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z okoliczności, o których mowa w art. 214 ust 1 pkt 1-5 i 7-14
Uzasadnienie faktyczne:
1) Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie podstawowym ogłoszenie o zamówieniu 2026/BZP 00254513 z dnia 2026-05-21
2) Zamówienie jest podobne i jego zakres (wykonanie naprawy nawierzchni – remontów cząstkowych nawierzchni masą mineralno-bitumiczną) było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu (sekcja IV, pkt 4.2.13, 4.2.14) oraz w SWZ ( Rozdz. III, pkt 7),
3) Zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, ich zakres został przewidziany w SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu,
4) Zamówienie zostanie udzielone dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych tj. Przedsiębiorstwem Robót Drogowo – Mostowych S.A. ul. Powstańców Wlkp. 75, 64-500 Szamotuły
( ogłoszenie o wyniku postępowania zostało opublikowane ogłoszenie: 2026/BZP 00311538 z dnia 2026-06-29)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.22.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nowej nakładki z mieszanki mineralno – bitumicznej AC 11S – KR 3-4 – 5 cm na odcinku drogi powiatowej nr 1731P Lewice - Zębowo - Lwówek – km 5+770 ÷ 7+250 – 1 480 mb.
Działka 896 obręb Zębowo, 97/3, 307, 97/4 obręb Komorowo
Gmina Lwówek / powiat nowotomyski.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) zabezpieczenie robót zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.
2) cięcie asfaltu w miejscach połączeń – ok. 25 mb.
3) frezowanie istniejącej nawierzchni – ok. 150 m2.
4) oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej – ok. 150 m2.
5) wykonanie warstwy AC 11S – KR 3-4, gr. do 5 cm – 8 647 ok. m2.
6) profilowanie i uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym do 8 cm po zagęszczeniu – ok. 2 400 m2.
7) wszystkie roboty, konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę robót ujętych w opisie przedmiotu zamówienia, w tym prace pomocnicze, tymczasowe i towarzyszące, nie uwzględnione przez Zamawiającego.
8) uporządkowanie terenu.
Szczegółowy opis zawiera Zaproszenie do negocjacji wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 631206279
7.3.3) Ulica: Powstańców Wlkp. 75
7.3.4) Miejscowość: Szamotuły
7.3.5) Kod pocztowy: 64-500
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 644811,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |