"Adaptacja pomieszczeń piwnicznych w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia (GOZ) zlokalizowanego przy ul. Reymonta 2 w Korszach na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilne"

GMINA KORSZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352208
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352208/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 07:19
Lokalizacja
Korsze, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e1419a0-bf90-4259-95ed-380a6581fdba
Identyfikator
7422242338
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjnePrzebudowa budynkówRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352208 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Adaptacja pomieszczeń piwnicznych w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia
(GOZ) zlokalizowanego przy ul. Reymonta 2 w Korszach na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilne"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KORSZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743605

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 13

1.5.2.) Miejscowość: Korsze

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-430

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 897541828

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugim_korsze@korsze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.korsze.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://korsze.logintrade.net/zapytania_email,233957,5ea88568cdc54bfa3e7d144f35cf3c55.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Adaptacja pomieszczeń piwnicznych w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia
(GOZ) zlokalizowanego przy ul. Reymonta 2 w Korszach na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilne"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e1419a0-bf90-4259-95ed-380a6581fdba

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352208

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024651/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Adaptacja pomieszczeń piwnicznych w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia (GOZ) zlokalizowanego przy ul. Reymonta 2 w Korszach na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00310608

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GT.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 367080,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest właściwe i zgodne z zasadami sztuki budowlanej kompleksowe wykonanie inwestycji pod nazwą: „Adaptacja pomieszczeń piwnicznych w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia (GOZ) zlokalizowanego przy ul. Reymonta 2 w Korszach na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej” na terenie działki numer 32/7, 31, obręb 3, Korsze.
Zadanie jest przedmiotem dofinansowania w ramach programu pod nazwą „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”.
W ramach zadania przewiduje się m.in.:
- przebudowę i remont części piwnicznej budynku,
- wykonanie schodów zewnętrznych do pomieszczeń piwnicznych,
- wykonanie chodnika,
- przebudowę kolidującego przyłącza kanalizacji deszczowej;
Do Wykonawcy należy:
- wykonanie dokumentacji powykonawczej wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą,
- dokonanie w imieniu inwestora zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz, w przypadkach wymaganych przepisami prawa, przeprowadzenie procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa,
- wykonanie i montaż jednostronnej tablicy informującej o dofinansowaniu o wym. 120x80 cm.
2.Szczegółowy opis i zakres zamówienia został określony w dokumentacji projektowej, Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz ze wszystkimi jej załącznikami i wyjaśnieniami oraz z ewentualnymi zmianami dokonanymi na etapie prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262700-8 - Przebudowa budynków

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu do terminu składania ofert, tj. do dnia 14 lipca 2026 r. do godziny 10:00, wpłynęła jedna oferta złożona przez Wykonawcę: EMbudownictwo Sp. z o.o. Pręgowo 30A, 11-400 Kętrzyn, opiewająca na kwotę: 476 501, 93 zł brutto. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 310 000, 00 zł brutto.
Cena oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, postępowanie należało unieważnić.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 476501,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 476501,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 476501,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane