„Budowa cmentarza komunalnego w Strzelcach Krajeńskich – etap I”
Gmina Strzelce Krajeńskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00352291
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00352291/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-21 07:59
- Lokalizacja
- Strzelce Krajeńskie, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b3f804b-a0eb-4bb9-aaeb-b94276d745a6
- Identyfikator
- 5992777199
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352291 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa cmentarza komunalnego w Strzelcach Krajeńskich – etap I”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzelce Krajeńskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966763
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Wolności 48
1.5.2.) Miejscowość: Strzelce Krajeńskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-500
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@strzelce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzelce.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8b3f804b-a0eb-4bb9-aaeb-b94276d745a61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa cmentarza komunalnego w Strzelcach Krajeńskich – etap I”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b3f804b-a0eb-4bb9-aaeb-b94276d745a6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352291
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048807/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa nowego cmentarza komunalnego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300542
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji jest: „Budowa cmentarza komunalnego w Strzelcach Krajeńskich – etap I”
Teren inwestycji obejmuje działki nr 589/6 oraz 590 w Strzelcach Krajeńskich.
Ze względu na dużą skalę zamierzenia polegającego na budowie nowego cmentarza w Strzelcach Krajeńskich podjęto decyzję o etapowaniu inwestycji.
Projektowany zakres niniejszej inwestycji stanowi Etap I obejmujący:
- wykonanie części nawierzchni utwardzonych (alejki, chodniki, plac przy wejściu, nawierzchnie kolumbariów),
- budowa części drogi pieszo-rowerowej (również dojazd do cmentarza) i parkingu,
- budowa ogrodzenia frontowego, ogrodzenia panelowego systemowego,
- budowę budynku socjalnego z ustępem publicznym,
- budowa części instalacji wodno-kanalizacyjnej,
- zabezpieczenie istniejącej sieci teletechnicznej,
- budowa części instalacji elektroenergetycznej,
- montaż części słupów i opraw oświetleniowych,
- część nasadzeń zieleni wysokiej,
- część nasadzeń zieleni średniowysokiej i trawy z siewu,
- budowa dwóch placów gospodarczych,
- montaż ławek parkowych,
- montaż tablicy informacyjnej,
- wytyczenie kwater K1, K2 i K3.
- budowa 10 szaf kolumbariowych.
Zakres planowanych do wykonania robót obejmuje w szczególności:
1) Nawierzchnie
• Nasyp
• Nawierzchnia asfaltowa – drogi szer. 4,5 i 2,5 m
• Nawierzchnia ażurowa z kostki betonowej ażurowej 20x20x8 cm
• Nawierzchnia z płyt betonowych
• Nawierzchnia z kostki granitowej surowo-łupanej
• Nawierzchnia betonowa
• Nawierzchnia z płyt betonowych płomieniowanych
• Nawierzchnia z cegły brukowej klinkierowej 20x10x5 cm
• Opaska żwirowa
• Elementy dróg
2) Kolumbaria
3) Ławki
4) Niwelacja Terenu
5) Budynek Socjalny
• Roboty budowlane
• Instalacje sanitarne zewnętrzne
• Instalacje elektryczne
6) Place Gospodarcze
• Plac PG1
• Plac PG2
7) Zieleń
• Drzewa
• Trawy
• Bluszcze
• Nawierzchnia z trawy
• Pielęgnacja
8) Ogrodzenia
• Konstrukcja
• Nowe ogrodzenie systemowe
9) Instalacje Elektryczne Zewnętrzne
10) Instalacje Sanitarne
• Wodociąg
• Kanalizacja sanitarna
4.5.3.) Główny kod CPV: 45215400-1 - Roboty na cmentarzach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45236300-3 - Wyrównywanie terenu cmentarzy
45262520-2 - Roboty murowe
44112220-6 - Podłogi z tworzyw sztucznych
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Kwota, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia, wynosi 6 000 000,00 zł brutto.
W niniejszym postępowaniu złożono 3 oferty:
1. Oferta nr 1
KAPIBARA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Floriana 7,
44-190 Knurów
Cena oferty: 4 528 327,00 zł brutto
Okres gwarancji: 60 miesięcy
Oferta odrzucona
2. Oferta nr 2
AMTC POLAND Sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków
Cena oferty: 7 300 350,77 zł brutto
Okres gwarancji: 60 miesięcy
3. Oferta nr 3
GOTECH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Podmiejska Boczna 16, 66-400 Gorzów Wlkp.
Cena oferty: 6 993 992,66 zł brutto
Okres gwarancji: 60 miesięcy
Po dokonaniu badania ofert, jedynymi ofertami niepodlegającymi odrzuceniu są oferta nr 2 oraz oferta nr 3. Spośród nich, jako najkorzystniejsza na podstawie kryteriów oceny ofert jawi się oferta nr 3 złożona przez GOTECH Sp. z o.o. z ceną 6 993 992,66 zł brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty (oferty nr 3) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, o 993 992,66 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty.
Wobec spełnienia przesłanek określonych w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, postępowanie podlega unieważnieniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |