Wymiana pokrycia tarasu budynku Laboratorium Budownictwa z pianki poliuretanowej wraz z wykonaniem izolacji termicznej oraz wyminą balustrad tarasu, znak sprawy: DZPZ.284.20.2026.AP

Politechnika Śląska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352364
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352364/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 08:19
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d870a6da-81c0-42e0-b81d-c3b07696f027
Identyfikator
6310200736
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie naprawy betonuRoboty izolacyjneTynkowanieRoboty malarskieRoboty w zakresie usuwania gruzu

Wykonawcy

1 przyznane

JACEK BUCZYŃSKIWłoszczowa, PL · lot 0
383 896,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352364 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana pokrycia tarasu budynku Laboratorium Budownictwa z pianki poliuretanowej wraz z wykonaniem izolacji termicznej oraz wyminą balustrad tarasu, znak sprawy: DZPZ.284.20.2026.AP

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Śląska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001637

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akademicka 2A

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 237 15 28, 237 13 34

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzpz@polsl.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polsl.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana pokrycia tarasu budynku Laboratorium Budownictwa z pianki poliuretanowej wraz z wykonaniem izolacji termicznej oraz wyminą balustrad tarasu, znak sprawy: DZPZ.284.20.2026.AP

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d870a6da-81c0-42e0-b81d-c3b07696f027

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352364

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045210/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Wymiana pokrycia tarasu budynku Laboratorium Budownictwa z pianki poliuretanowej wraz z wykonaniem izolacji termicznej oraz wyminą balustrad tarasu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229440

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZPZ.284.20.2026.AP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 284515,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dołączonym przedmiarem robót, SWZ oraz Specyfikacją Techniczną. Na wykonanie zamówienia składa się realizacja następujących robót:
• roboty demontażowe i rozbiórkowe (zerwanie pokrycia z pianki poliuretanowej, demontaż obróbek blacharskich, rozebranie stanowisk badawczych, przeniesienie modeli badawczych, rozbiórka izolacji z papy, częściowy demontaż uszkodzonego podłoża betonowego, demontaż skorodowanych balustrad stalowych, częściowy demontaż płyt falistych ściennych elewacyjnych, demontaż drzwi wejściowych z PCV na taras),
• roboty naprawcze modeli badawczych - montaż płyt elewacyjnych oraz obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych domków,
• uzupełnienie podłoża betonowego,
• wymiana wpustów dachowych odprowadzających wodę opadową,
• wykonanie izolacji termicznej z płyt typu PIR,
• wykonanie pokrycia dachowego z dwóch warstw papy termozgrzewalnej,
• wykonanie uszczelnień z membrany dachowej przy centrali wentylacyjnej,
• montaż balustrad tarasu,
• wykonanie obróbek blacharskich,
• montaż drzwi na taras z profili aluminiowych,
• uzupełnienie tynków ścian i murków wraz z ich pomalowaniem farbą elewacyjną,
• ponowny montaż płyt falistych ściennych elewacyjnych;
• wykonanie dwóch pól badawczych wraz z ułożeniem trzeciej warstwy papy i płyt betonowych (chodnikowych) na polach badawczych,
• odtworzenie modelu badawczego z bloczków cementowych,
• wywóz i utylizacja gruzu, pianki poliuretanowej, papy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 383896,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 386000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 383896,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jackiem Buczyńskim prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Zakład Remontowo-Budowlany „RENOS” Jacek Buczyński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 656-180-88-14

7.3.3) Ulica: Zielona 3

7.3.4) Miejscowość: Włoszczowa

7.3.5) Kod pocztowy: 29-100

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 383896,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane