IV Liceum Ogólnokształcące ul. Kozielska 1a - modernizacja ogrodzenia - roboty budowlane

Miasto Gliwice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352402
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352402/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 08:30
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-730f0815-1f6a-45c9-9cd9-313111772de7
Identyfikator
6311006640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneKonstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)Roboty w zakresie burzeniaRoboty murarskie i muroweRoboty renowacyjneRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty malarskieMateriały konstrukcyjne i elementy podobne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352402 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
IV Liceum Ogólnokształcące ul. Kozielska 1a - modernizacja ogrodzenia - roboty budowlane

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 32/238-55-30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: or@um.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-730f0815-1f6a-45c9-9cd9-313111772de7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

IV Liceum Ogólnokształcące ul. Kozielska 1a - modernizacja ogrodzenia - roboty budowlane

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-730f0815-1f6a-45c9-9cd9-313111772de7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352402

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009757/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 IV Liceum Ogólnokształcące ul. Kozielska 1a - modernizacja ogrodzenia - roboty budowlane

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00170474

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.52.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 716654,39 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania: „IV Liceum Ogólnokształcące ul. Kozielska 1A – modernizacja ogrodzenia - roboty budowlane”, które polega na
1) wykonaniu robót budowlanych, w szczególności:
a) rozbiórce i budowie (odtworzeniu) muru oporowego o funkcji ogrodzenia wraz z przebudową schodów terenowych przy ul. Kozielskiej 1A oraz odtworzenie kostki brukowej na odcinku od schodów terenowych do wejścia do budynku od ul. Kozielskiej,
b) pozyskaniu opinii ornitologicznej i chiropterologicznej, przed wykonaniem wycinki czterech świerków kłujących na działce nr ewid.1688 obręb Nowe Miasto
c) wycince czterech drzew gatunku świerk kłujący na działce nr ewid. 1688 obręb Nowe Miasto zgodnie z załącznikiem mapowym PZT - drzewa przeznaczone do wycinki.
d) wykonaniu nasadzeń zastępczych czterech drzew na działce nr ewid. 1461 obręb Stare Miasto wyszczególnionych w załączniku mapowym dołączonym do dokumentacji projektowej Nasadzenia kompensacyjne wraz z robotami towarzyszącymi oraz czynnościami niezbędnymi do realizacji robót budowlanych opisanych w niniejszej umowie,
2) uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, zgłoszenie zakończenia robót budowlanych/budowy do organu nadzoru budowlanego (o ile będzie konieczne) 3) przygotowaniu kompletnej dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawarty jest w:
1) specyfikacji warunków zamówienia i we wzorze umowy,
2) dokumentacji projektowej składającej się z: projektu budowlanego, projektu wykonawczego, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych i dokumentów formalnych dla zadania: ”IV Liceum Ogólnokształcące ul. Kozielska 1A – modernizacja ogrodzenia – dokumentacja projektowa” oraz decyzji nr Decyzja nr AB-41/2024 z dnia 24.01.2024 o pozwoleniu na budowę stanowiących załącznik do specyfikacji warunków zamówienia, przy czym Zamawiający wprowadza następujące zmiany:
a) zmianie ulega zakres renowacji ogrodzenia na odcinku A-B przy drzewie gatunku klon zwyczajny.Przedmiotowe drzewo nie podlega wycince i należy je zabezpieczyć na czas prowadzenia robót budowlanych.
b) muru nie należy wyburzać na odcinku trzech przęseł w miejscu zaznaczonym na rysunku Mur oporowy odcinek A_B . Należy jedynie wymienić wierzchnią warstwę cegły, naprawić ubytki w ogrodzeniu oraz poddać renowacji czapy i przęsła ogrodzenia zgodnie z opisem technicznym w dokumentacji projektowej. Elementy murowane oraz czapy na podmurówce ogrodzenia pomalować powłoka antygraffiti. Wskazany odcinek powinien być spójny z całością ogrodzenia i wykonany zgodnie z uwagi przedstawionymi na rysunku Mur oporowy odcinek A_B.
c) zakresem wyłączonym z przedmiotu zamówienia jest renowacja zlokalizowanych przy wejściu do szkoły schodów zgodnie z załącznikiem Zagospodarowanie 1A - zakresy zadania.
d) nawierzchnie kostki brukowej należy dostosować po projektowanych schodów zgodnie z rysunkiem Renowacja schodów - zakres wyłączony z zamówienia.
e) nasadzenia zastępcze czterech drzew na działce nr ewid. 1461 obręb Stare Miasto należy wykonać w lokalizacji określonej w załączniku "Nasadzenia kompensacyjne".
Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 705 187,92 zł.
Z uwagi na prowadzenie robót budowlanych na terenie szkoły Wykonawca uwzględni specyfikę pracy w czynnym obiekcie oświatowym ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i dostosuje do niego sposób realizacji robot budowlanych w tym podejmie wszelkie niezbędne działania, aby zapobiegać szkodom i ograniczać ich skutki i uciążliwości dla ludzi i własności, wynikającym z zanieczyszczeń, hałasu i innych skutków prowadzonych przez siebie i swoich Podwykonawców działań oraz zapozna się i będzie stosować przypisy dotyczące standardów ochrony małoletnich obowiązujące w obiekcie oświatowym - (dostęp online: https://ivlo.gliwice.pl/wp-content/uploads/2024/09/Skrocona-wersja-STANDARDOW-OCHRONY-MALOLETNICH. pdf).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45442100-8 - Roboty malarskie

44100000-1 - Materiały konstrukcyjne i elementy podobne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia, zostało unieważnione, ponieważ wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 730620,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 846225,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane