Dostawa sprzętu komputerowego oraz skaner kodów kreskowych

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352425
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352425/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-21 08:37
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-90810b20-e896-4725-85ba-f4a922cb8b47
Identyfikator
7122429274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różny sprzęt komputerowy

Wykonawcy

1 przyznane

ZoneoKutno, PL · lot 1
19 689,84 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352425 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego oraz skaner kodów kreskowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029234

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Staszica 16

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-081

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 815344610

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: posetek@usk1.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spsk1.ezamawiajacy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://spsk1.ezamawiajacy.pl/pn/USK1/demand/300681/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego oraz skaner kodów kreskowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90810b20-e896-4725-85ba-f4a922cb8b47

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352425

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

KPO

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306677

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EO/IT 2739/42/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zestaw komputerowy z pakietem biurowym Dell QCS1250+P2725D+MS Office HB+ kamera i głośniki + mysz i klawiatura lub równowazne

4.5.3.) Główny kod CPV: 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.5.) Wartość części: 207562,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skaner kodów kreskowych Zebra DS2278 z podstawką BT lub równowazne

4.5.3.) Główny kod CPV: 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.5.) Wartość części: 22140,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn.:
„Dostawa sprzętu komputerowego oraz skanerów kodów kreskowych” realizowanego w ramach projektu „Kompleksowa transformacja cyfrowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie”, współfinansowanego w ramach projektu „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, Inwestycja D1.1.2.
Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej. Wykonawca, którego oferta została wybrana, odmówił zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W związku z odmową zawarcia umowy Zamawiający przeanalizował możliwość dokonania wyboru kolejnej oferty zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jednakże, z uwagi na obowiązujące terminy realizacji projektu współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, nie jest możliwe zawarcie umowy z kolejnym wykonawcą oraz wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z umowy o dofinansowanie.
Zgodnie z warunkami realizacji projektu, dostawa przedmiotu zamówienia, podpisanie protokołów odbioru oraz rozliczenie wydatków kwalifikowalnych muszą nastąpić najpóźniej do dnia 15 lipca 2026 r. Na dzień podejmowania niniejszej decyzji dochowanie powyższego terminu jest obiektywnie niemożliwe.
W konsekwencji zawarcie umowy z kolejnym wykonawcą nie doprowadziłoby do osiągnięcia celu zamówienia, ponieważ realizacja zamówienia po wskazanym terminie uniemożliwiłaby rozliczenie wydatków w ramach projektu oraz mogłaby skutkować utratą dofinansowania. Dalsze prowadzenie postępowania i zawarcie umowy nie leży zatem w interesie publicznym, gdyż nie zapewniłoby efektywnego i zgodnego z przeznaczeniem wydatkowania środków publicznych.
Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
W niniejszym postępowaniu odmowa zawarcia umowy przez wybranego wykonawcę spowodowała, że z uwagi na nieprzekraczalne terminy realizacji i rozliczenia projektu określone w umowie o dofinansowanie nie jest możliwe zawarcie umowy z kolejnym wykonawcą oraz wykonanie zamówienia w terminie umożliwiającym osiągnięcie celu projektu. Tym samym dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym, co uzasadnia jego unieważnienie na podstawie art. 255 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

„Zawarcie umowy w sytuacji, gdy z uwagi na upływ terminu określonego w umowie o dofinansowanie nie byłoby możliwe prawidłowe wykonanie i rozliczenie zamówienia, prowadziłoby do niecelowego i nieefektywnego wydatkowania środków publicznych, co pozostawałoby w sprzeczności z zasadami gospodarowania środkami publicznymi.”

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17328,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30317,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19689,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zoneo

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: pl

7.3.4) Miejscowość: Kutno

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19689,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-07-14
2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy