Dostawa sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500H CPU 1517H-4PN wraz z modułami interfejsu IM155-6 PN oraz modułami I/O .

INSTYTUT ENERGETYKI PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY ODDZIAŁ GDAŃSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352680
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352680/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-21 09:34
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c0e40f9e-be2e-498a-968c-06ba53086889
Identyfikator
5250008761
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)

Wykonawcy

1 przyznane

SIEMENS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
81 795 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352680 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500H CPU 1517H-4PN wraz z modułami interfejsu IM155-6 PN oraz modułami I/O .

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT ENERGETYKI PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY ODDZIAŁ GDAŃSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 00002058600046

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mikołaja Reja 27

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-870

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@ien.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ien.gda.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500H CPU 1517H-4PN wraz z modułami interfejsu IM155-6 PN oraz modułami I/O .

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0e40f9e-be2e-498a-968c-06ba53086889

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352680

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318035

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne: Zakup redundantnych sterowników programowalnych jest konieczny do realizacji umowy zawartej pomiędzy Instytutem Energetyki a firmą UAB "Eksortus. Inwestor na rzecz którego Instytut realizuje umowę wymaga zastosowania sterowników renomowanego producenta SIEMENS, który jest światowym liderem rynku i technologii w zakresie rozwiązań automatyki i sterowników programowalnych gwarantującym najwyższą jakość i niezawodność oraz bardzo dobre parametry pracy oferowanych rozwiązań. Zamawiane przez Zamawiającego redundantne sterowniki programowalne Simatic (produkcji SIEMENS) są kluczowym elementem systemu sterowania z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego. Uzasadnienie prawne: art. 214 ust.1.1a.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OGH-06/ZP/D/WR/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 300000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawy sterowników redundantnych SIMATIC S7-1500H CPU 1517H-4PN wraz z modułami interfejsu IM155-6 PN oraz modułami I/O.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30210000-4 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt)

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 81795,00 EUR

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 81795,00 EUR

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 81795,00 EUR

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SIEMENS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260302870

7.3.3) Ulica: Żupnicza 11

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-821

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 81795,00 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 91 dni

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy