Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej
GMINA NOWA SARZYNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00352761
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00352761/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-21 09:50
- Lokalizacja
- Nowa Sarzyna, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-029c22fc-dffd-44da-96f4-10253bef2d17
- Identyfikator
- 8161603481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352761 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWA SARZYNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581749
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 1
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sarzyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-310
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@nowasarzyna.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.nowasarzyna.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-029c22fc-dffd-44da-96f4-10253bef2d171.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-029c22fc-dffd-44da-96f4-10253bef2d17
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352761
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074565/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294992
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej, usytuowanym na działce nr ewid. 533/6 przewidzianych do wykonania w ramach realizacji zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej”.
Zakres robót budowlanych przewidzianych do wykonania:
1) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
- roboty rozbiórkowe – kpl
- okna z PCV o powierzchni ponad 1,5 m2, trzyszybowe, kolor RAL 7016 z "ciepłą" ramką dystansową, o współczynniku przenikania ciepła U = 0,9 [W/m2xK], wraz z obróbką ościeży – 22,208 m2,
- okna aluminium o powierzchni ponad 1,5 m2, trzyszybowe, kolor RAL 7016 z "ciepłą" ramką dystansową, o współczynniku przenikania ciepła U = 0,9 [W/m2xK], wraz z obróbką ościeży – 3,600 m2,
- podokienniki zewnętrzne z blachy powlekanej o gr. 0,7 mm, poliester mat, kolor antracyt RAL 7016 o szer. w rozwinięciu ponad 25 cm, – 3, 672 m2,
- drzwi aluminiowe jednoskrzydłowe zewnętrzne, profil ciepły, szklenie – szkło bezpieczne, współczynnik przenikania ciepła drzwi Umax = 1,3 [W/m2*K], szerokość skrzydła zasadniczego min. 90 cm w świetle przejścia. Drzwi wyposażone w samozamykacz i dwa zamki, kolor antracyt wraz z obróbką ościeży – 6,818 m2
2) Docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu
- rozebranie opaski z kostki lub płyt betonowych na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem, fragmentami wraz z obrzeżami – 56,875 m2,
a) część cokołowa:
- gruntowanie oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowych pionowych ścian fundamentowych z płyt z pianki polistyrenowej ekstradowanej polistyren XPS 300 gr. 10 cm m na klej – 86,742 m2,
- siatka, podkład oraz wyprawa cienkowarstwowa z tynków cienkowarstwowych polihydrosylikonowych gr. 1,5 mm – 42,750 m2,
- obrzeża betonowe wcześniej zdemontowane na podsypce cementowo-piaskowej, spoiny wypełnione zaprawą cementową - przyjęto 20% nowej kostki w miejscu płyt betonowych – 160 mb,
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej wcześniej zdemontowanej na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem – 57,00 m2,
b) ściany nadziemia:
- roboty zabezpieczające i przygotowujące – kpl.
- zagruntowanie oraz ocieplenie ścian budynków metodą lekką w technologii - tynk cienkowarstwowy dwukrotne malowanie farbą – 840,200 m2
- montaż deski elewacyjnej akrylowej na uprzednio przygotowanym podłożu - kolor złoty dąb 15 cm x 2m, gr. 2 mm – 20 m2
- docieplenie ścian budynków płytami styropianowymi 15 cm i ręczne wykonanie wyprawy elewacyjnej z tynku silikatowego – 79,230 m2,
c) stropodach:
- roboty demontażowe starych izolacji – 940,0 m2,
- Izolacje przeciwwilgociowe z folii oraz cieplne i przeciwdźwiękowe z płyt styropianowych 15 cm poziome na wierzchu konstrukcji na sucho - docieplenie stropów styropianem EPS 100- λ ≤ 0,036W/(mK) wraz z wykonaniem posadzki cementowej – 950, 0 m2,
d) malowanie dachu i kominy
- wykonanie podsibitki z blachy powlekanej trapezowej na łatach – 159,47 m2,
- wykonanie rozbiórek oraz obróbki blacharskie z blachy powlekanej (przy kominach i ścianach) – 33,72 m2,
- mycie, czyszczenie, odtłuszczenie oraz malowanie dwukrotne natryskiem pneumatycznym farbami do pokrycia dachowego kolor 7016 wraz z pomalowaniem orynnowania i rur spustowych – 1 426,380 m2,
- ocieplenie ścian budynków ( kominy) płytami z wełny mineralnej wraz z wykończeniem tynkiem cienkowarstwowym polihydrosilikonowym o fakturze baranek gr. 1,5 – 68,973 m2
- montaż nakryw kominów, kratek wentylacyjnych, wywiewek – kpl.
3) Schody, podjazd dla niepełnosprawnych
- ręczne profilowanie i zagęszczenie podłoża – 41,632 m2,
- palisada betonowa 12x20x(40-100) cm na podsypce cementowo – piaskowej – 10,0 m,
- nawierzchnia z kostki brukowej betonowej bezfazowej kolorowej grubości 6 cm na podsypce piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem – 41,632 m2,
- poręcze ochronne sztywne z pochwytem i przeciągiem z rur śr. 50 i 38 mm o rozstawie słupków z rur śr. 50 mm co 1,5 m – 4 m.
4) Nawierzchnie
- rozebranie chodników z kostki brukowej gr 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej – 335,000 m2,
- montaż obrzeży betonowych wcześniej zdemontowanych – 145 m
- chodniki z nowej kostki brukowej betonowej grubości 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem spoin piaskiem – 335,00 m2,
5) Roboty pozostałe
- wywiezienie gruzu- na odległość do 1 km – 22,479 m3,
- dostawa i montaż napisu na ścianie budynku wraz z oświetleniem – 1 kpl
6) Wykonanie zjazdu
- roboty rozbiórkowe – kpl.
- montaż przepustów rurowych PCV 50 cm wraz z przyczółkami – 5,00 mb,
- nawierzchnia z kostki brukowej na podbudowie z kruszywa łamanego 8 cm – 26,0 m2 ,
- montaż bramy wjazdowej o wym. 1,60 x 4,0 m – 1 szt.
- przeniesienie furtki – 1 szt.
- obsianie skarp.
Szczegółowy zakres zamówienia określają: dokumentacja, przedmiar robót, niniejszy opis przedmiotu zamówienia.
2. Zakres zamówienia obejmuje również:
1) przygotowanie terenu budowy,
2) zabezpieczenie terenu budowy,
3) zakup i dostawę materiałów,
4) uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.
3. Obowiązki i koszty Wykonawcy
Do zakresu obowiązków i kosztów Wykonawcy należy w szczególności:
1) sporządzenie przed rozpoczęciem robót planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
2) oznakowanie prowadzonych robót,
3) zapewnienie mediów niezbędnych do realizacji robót,
4) poniesienie kosztów odbiorów, prób i badań,
5) gospodarowanie odpadami zgodnie z przepisami,
6) zgłaszanie robót zanikających do odbioru (jeżeli wystąpią),
7) sporządzenie kosztorysu powykonawczego.
Koszty realizacji powyższych obowiązków Wykonawca uwzględnia w cenie oferty.
4. Przedmiot zamówienia musi:
1) być zgodny z:
a) właściwymi Polskimi Normami przenoszącymi normy europejskie lub normami równoważnymi, o ile mają zastosowanie do przedmiotu zamówienia, warunkami techniczno-budowlanymi oraz przepisami BHP i ochrony przeciwpożarowej,
b) przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2026 r., poz. 524 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawa Prawo budowlane” oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213), zwanej dalej: „ustawa o wyrobach budowlanych”,
c) przepisami wykonawczymi do wyżej wymienionych ustaw,
d) wymaganiami dotyczącymi oznakowania CE (Conformité Européenne) lub innymi dokumentami wymaganymi przepisami prawa, dopuszczającymi wyroby do obrotu i stosowania w budownictwie, w tym deklaracjami właściwości użytkowych,
e) zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej,
f) postanowieniami projektu umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ;
2) być wykonany z użyciem materiałów i urządzeń spełniających wymagania funkcjonalne i techniczne określone w SWZ.
5. W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, o których mowa w art. 99 ust. 4 i 5 ustawy Pzp lub norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, a każdemu odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna w szczególności takie, które:
- zapewniają osiągnięcie nie gorszych parametrów energetycznych, użytkowych i eksploatacyjnych niż opisane w OPZ,
- są kompatybilne z istniejącą infrastrukturą techniczną obiektu,
- spełniają wymagania norm i przepisów obowiązujących na terytorium RP,
- nie powodują zwiększenia kosztów eksploatacji obiektu w stosunku do rozwiązań opisanych w OPZ.
Ciężar wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy, przy czym Zamawiający dokona oceny równoważności wyłącznie w oparciu o kryteria wskazane w dokumentach zamówienia. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest wykazać spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego poprzez przedstawienie stosownych dokumentów, w szczególności kart technicznych, certyfikatów lub innych dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań.
6. Przedmiar robót stanowi podstawę kalkulacji ceny oferty i rozliczenia robót, natomiast dokumentacja oraz OPZ określają w szczególności wymagania techniczne, technologię wykonania oraz wymagania jakościowe dotyczące przedmiotu zamówienia. Wykonawca sporządza kosztorys ofertowy w oparciu o przedmiar robót. Każda pozycja kosztorysu ofertowego musi zawierać cenę jednostkową. Wszystkie wartości należy podawać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia przy sporządzaniu oferty wszystkich wymagań wynikających z dokumentów zamówienia, w zakresie możliwym do ustalenia na etapie przygotowania oferty przy zachowaniu należytej staranności zawodowej.
Rozliczenie robót nastąpi na podstawie kosztorysu powykonawczego oraz faktycznie wykonanych i odebranych ilości robót, ustalonych na podstawie obmiaru robót wykonanych zgodnie z dokumentami zamówienia oraz cen jednostkowych wskazanych w kosztorysie ofertowym.
W przypadku rozbieżności pomiędzy przedmiarem robót a dokumentacją lub OPZ, Wykonawca zobowiązany jest zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku ujawnienia w toku realizacji robót nieujętych w przedmiarze robót, których konieczności wykonania nie można było przewidzieć na etapie przygotowania oferty przy zachowaniu należytej staranności zawodowej oraz na podstawie dokumentów zamówienia i zasad wiedzy technicznej, ich wykonanie może nastąpić wyłącznie po uprzednim zatwierdzeniu przez Zamawiającego oraz zgodnie z postanowieniami projektu umowy dotyczącymi zmian umowy.
7. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów powstałych w trakcie realizacji zamówienia podmiotom uprawnionym oraz do dostarczenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających ich zagospodarowanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45261220-2 - Malowanie dachów i inne roboty dotyczące okładzin
45321000-3 - Izolacja cieplna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W postępowaniu wpłynęło siedem ofert. Najniższą cenę zaoferował wykonawca REM-BUD Tadeusz Piela – 515 980,92 zł brutto. Oferta ta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na niewniesienie wadium w wymaganym terminie.
Po odrzuceniu tej oferty najniższą cenę spośród ofert niepodlegających odrzuceniu zawierała oferta wykonawcy REMAT Sp. z o.o. w wysokości 594 166,51 zł brutto.
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 490 000,00 zł brutto. Cena najniższej oferty niepodlegającej odrzuceniu przewyższa tę kwotę, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków do wysokości zaoferowanej ceny.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnił postępowanie.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. W przedmiotowym postępowaniu cena oferty z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu wyniosła 594 166,51 zł brutto i przekraczała kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |