„Budowa oświetlenia ulicznego w Kolbuszowej Dolnej”

GMINA KOLBUSZOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352943
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352943/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 10:35
Lokalizacja
Kolbuszowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-563b40c8-ef6b-427a-8c1f-0e26638fc9ac
Identyfikator
8141576232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalacje niskiego napięcia

Wykonawcy

1 przyznane

BWM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów Młp., PL · lot 0
54 121,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352943 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa oświetlenia ulicznego w Kolbuszowej Dolnej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOLBUSZOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 21

1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa oświetlenia ulicznego w Kolbuszowej Dolnej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-563b40c8-ef6b-427a-8c1f-0e26638fc9ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352943

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069719/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Budowa oświetlenia ulicznego w Kolbuszowej Dolnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273179

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.24.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 49302,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje budowę oświetlenia drogi gminnej (dz. dr. 1256), łączącej ulicę Wiejską z drogą krajową nr 9 w Kolbuszowej Dolnej, które obejmuje budowę linii kablowej YAKXS 4x35 mm2 o długości ok. 175 m. wraz z bednarką FeZn 4*25 mm., wbudowanie 4 szt. słupów oświetleniowych stalowych w kolorze RAL 9011 o wysokości 8 m, z zamontowanymi oprawami led bezpośrednio na słupach. Oprawy w kolorze RAL 9011 z zamontowanymi fabrycznie gniazdami NEMA 5/7 pin lub ZHAGA, wraz ze sterownikami kompatybilnymi z istniejącym systemem sterowania oświetleniem ulicznym „smartly city”, oznaczone na schemacie jako O1 do O4. Strumień świetlny opraw min. 3876 lm. Na istniejącym słupie 38/5 należy zamontować skrzynkę SSP-1 z wyposażeniem. Inwestycja jest kontynuacją wcześniej rozpoczętej budowy oświetlenia przy ul. Wiejskiej, dlatego oprawy powinny być kształtem zbliżone do wcześniej zabudowanych.
Po wybudowaniu, zadanie należy zgłosić do odbioru do PGE Dystrybucja Rejon Energetyczny Mielec i zakończyć pozytywnym odbiorem. Teren budowy przebiega wzdłuż wąskiej drogi (z poboczami ok. 4 m. szerokości), na której w czasie prac należy zachować możliwość dojazdu mieszkańcom do posesji. Po wybudowaniu teren należy uporządkować i przekazać protokołem zdawczo-odbiorczym Inwestorowi. Linia kablowa w znacznej części przebiega przez tereny prywatne, dlatego czas wykonywania prac jak również sposób wykonania należy uzgodnić z właścicielami posesji. Wskazana jest wcześniejsza wizja w terenie. Przed rozpoczęciem prac należy zatwierdzić z Inwestorem materiały do wbudowania.

Minimalne wymagania dotyczące sterowania i opraw Led:
Oferowany system sterowania i zarządzania oświetleniem każdej z opraw musi być zintegrowany z już zainstalowanym na terenie Gminy Kolbuszowa systemem „smartly.city”. System musi posiadać funkcjonalność co najmniej w takim zakresie jak już zainstalowany i eksploatowany przez Zamawiającego. W ramach dostawy Zamawiający oczekuje dostawy sterowników systemu zabudowanych do każdej oferowanej oprawy w układzie – oprawa wyposażona w gniazdo NEMA 5/7 pin, sterownik systemu oraz zworę prądową, wyposażone we wtyk odpowiedni do montażu w tym gnieździe. Sterowniki muszą być uniwersalne – zapewniające sterowanie zarówno sygnałem cyfrowanym DALI jak i analogowym 0-10 V. Kluczowe parametry sterownika systemu: napięcie zasilania 230V, odporność na uderzenia IK minimum 06, stopień szczelności IP minimum 66, minimalny zakres temperatur pracy -40C do +50C, komunikacja radiowa w częstotliwości nielicencjonowanej 868MHz (zgodnie z normą EN 300 220) do już zabudowanych przez Zamawiającego stacji bazowych na terenie Gminy Kolbuszowa. Opiekunem posiadanego sterowania oświetleniem ulicznym jest firma ISC Spółka z o.o. ul. Krakowska 140a, 34-120 Andrychów.

Oprawy led
1) Obudowa wykonana z ciśnieniowego odlewu aluminium, górna część korpusu wykonana z jednego elementu pozbawiona łączeń, zawiasów oraz żeber
2) Korpus malowany proszkowo z powłoką elektrostatyczną umożliwiającą samoistne usuwanie zanieczyszczeń z obudowy – RAL 9011
3) Obudowa dwukomorowa, oddzielna komora umożliwiająca podłączenie zasilania oraz elementów systemu sterowania
4) Oprawa wykonana w II klasie ochrony przeciwporażeniowej
5) Oprawa wyposażona w system regulujący ciśnienie w oprawie, zapobiegający przed kondensacją wilgoci wewnątrz oprawy
6) Komora oprawy i osprzętu o szczelności IP 66
7) Odporność na uderzenia - IK 09
8) Temperatura barwowa użytych diod z zakresu 3800K – 4200K
9) strumień świetlny lampy – zgodnie z podanymi w opisie powyżej
10) Układ zasilający oprawy umożliwiający sterowanie sygnałem cyfrowym DALI (gniado ZHAGA) lub analogowym 0 -10 V (gniazdo NEMA)
11) Redukcja mocy (strumienia) musi odbywać się w sposób płynny przez zmniejszenie strumienia świetlnego wszystkich źródeł LED jednocześnie a nie przez wyłączanie poszczególnych paneli LED w jednej oprawie
12) Skuteczność świetlna oprawy (uwzględniająca wszystkie straty) min. 170 lm/W
13) Współczynnik mocy (cos φ) ≥0,98 dla mocy znamionowej, utrzymanie współczynnika mocy (cos φ) co najmniej 0,95 przy sterowaniu oprawy w zakresie 20-100% mocy znamionowej
13) Odporność oprawy na przepięcia: 10 kV.
14) Zaczep oprawy powinien stanowić integralną część oprawy i posiadać możliwość montażu bezpośrednio na słupach oświetleniowych. Zaczep powinien mieć możliwość regulacji kąta pochylenia 0-90⁰
15) Oprawa wyposażona w gniazdo NEMA 5/7pin lub ZHAGA
16) Gwarancja min. 5 lat (60 miesięcy) od daty odbioru robót
17) Oprawy z certyfikatami: CE, RoHs, ZETOM, TÜV, ENEC, ENEC+

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54121,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54121,91 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 54121,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BWM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5170453766

7.3.4) Miejscowość: Głogów Małopolski

7.3.5) Kod pocztowy: 36-060

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 54121,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane