Likwidacja barier architektonicznych oraz poprawa warunków rehabilitacji osób przewlekle psychicznie chorych poprzez remont infrastruktury DPS w Skęczniewie.

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00352972
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00352972/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 10:41
Lokalizacja
Dobra, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4afedac5-195b-4136-9566-772601ad2a03
Identyfikator
6681392368
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie domów opieki społecznejRoboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzeniaRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty budowlane w zakresie budynkówIzolowanie dachuInstalowanie ścianek działowychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwiInstalowanie sufitów podwieszanychPokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeTynkowanieRoboty w zakresie podłóg drewnianychKładzenie płytekKładzenie terakotyKładzenie glazuryRoboty malarskieRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ ROSIAKPrzykona, PL · lot 0
829 691 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00352972 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja barier architektonicznych oraz poprawa warunków rehabilitacji osób przewlekle psychicznie chorych poprzez remont infrastruktury DPS w Skęczniewie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003734240

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: SKĘCZNIEW

1.5.2.) Miejscowość: Dobra

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-730

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 063/ 279 44 70

1.5.8.) Numer faksu: 063 279 44 73

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dpsskeczniew@dps-skeczniew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dps.bip.powiat.turek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4afedac5-195b-4136-9566-772601ad2a03

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Likwidacja barier architektonicznych oraz poprawa warunków rehabilitacji osób przewlekle psychicznie chorych poprzez remont infrastruktury DPS w Skęczniewie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4afedac5-195b-4136-9566-772601ad2a03

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00352972

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028608/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Likwidacja barier architektonicznych oraz poprawa warunków rehabilitacji osób przewlekle psychicznie chorych poprzez remont infrastruktury DPS w Skęczniewie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267596

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DAG.291.01.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, remontowych oraz instalacyjnych w budynku głównym, obejmujących w szczególności remont dachu, balkonów, wejścia głównego wraz z podjazdem i schodami zewnętrznymi, a także prace wewnętrzne w zakresie klatek schodowych oraz wykonania łazienki dla osób z niepełnosprawnościami pn: „Likwidacja barier architektonicznych oraz poprawa warunków rehabilitacji osób przewlekle psychicznie chorych poprzez remont infrastruktury DPS w Skęczniewie. ”
Zakres zamówienia w części dotyczącej dachu obejmuje rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego wraz z elementami odwodnienia oraz obróbkami blacharskimi, a następnie wykonanie robót naprawczych i wzmacniających konstrukcję dachu, w tym wymianę wybranych elementów konstrukcyjnych. W dalszej kolejności przewiduje się wykonanie nowego pokrycia dachowego z blachy trapezowej wraz z kompletnymi obróbkami blacharskimi oraz systemem rynnowym. Prace obejmują również wykonanie izolacji cieplnej i zabezpieczeń przeciwwilgociowych oraz zabudowy od strony wewnętrznej. W zakresie tym przewiduje się także niezbędną modernizację instalacji elektrycznej oraz wykonanie robót wykończeniowych.
W ramach remontu balkonów przewiduje się wykonanie robót rozbiórkowych istniejących warstw posadzkowych, izolacji, obróbek blacharskich oraz elementów stalowych, a następnie przygotowanie i naprawę podłoża. Zakres obejmuje wykonanie nowych izolacji przeciwwilgociowych z zastosowaniem systemowych rozwiązań uszczelniających, montaż obróbek blacharskich oraz elementów odwodnienia, a także wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych i wykończeniowych. Przewidziano również wykonanie nawierzchni balkonów z materiałów mrozoodpornych oraz renowację i zabezpieczenie elementów stalowych, w tym balustrad i żaluzji aluminiowych fasadowych. Roboty obejmują również prace elewacyjne w obrębie balkonów oraz modernizację instalacji elektrycznej wraz z wymianą osprzętu i oświetlenia.
Zakres robót dotyczących wejścia głównego obejmuje odnowienie ścian i sufitu poprzez usunięcie istniejących powłok malarskich, przygotowanie podłoża oraz wykonanie nowych wypraw tynkarskich i malarskich. W ramach prac przewiduje się również wykonanie niezbędnych robót instalacyjnych elektrycznych oraz montaż nowego oświetlenia.
W części dotyczącej podjazdu i schodów zewnętrznych od strony tylnej przewiduje się rozbiórkę istniejących elementów, w tym nawierzchni, konstrukcji betonowych oraz balustrad, wraz z wywozem i utylizacją powstałych odpadów. Następnie wykonane zostaną nowe elementy konstrukcyjne, podbudowy oraz nawierzchnie, w tym nawierzchnie z kostki brukowej i płyt kamiennych. Zakres obejmuje także wykonanie instalacji przeciwoblodzeniowej, montaż balustrad oraz pochwytów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.
Roboty w obrębie klatek schodowych nr 2 i 3 obejmują przygotowanie powierzchni, wykonanie gładzi gipsowych oraz malowanie ścian i sufitów. Przewidziano również renowację stopni schodowych, montaż nowych balustrad oraz wykonanie elementów wykończeniowych. W zakresie tym ujęto także częściową wymianę instalacji elektrycznej wraz z osprzętem i oświetleniem.
W ramach realizacji łazienki dla osób z niepełnosprawnościami przewiduje się wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów, przygotowanie pomieszczenia oraz wykonanie nowych przegród i warstw konstrukcyjnych. Zakres obejmuje wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, posadzek oraz okładzin ściennych, a także montaż urządzeń sanitarnych i wyposażenia dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przewidziano również wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych, a także montaż wentylacji.
Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami wiedzy budowlanej. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, zabezpieczenia terenu robót oraz prowadzenia prac w sposób zapewniający bezpieczeństwo użytkowników obiektu. Materiały z rozbiórki należy wywieźć i zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami, a po zakończeniu robót teren uporządkować.
Szczegółowy zakres robót określa przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215210-2 - Roboty budowlane w zakresie domów opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45261410-1 - Izolowanie dachu

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45410000-4 - Tynkowanie

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

45431000-7 - Kładzenie płytek

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45442100-8 - Roboty malarskie

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 829691,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 829691,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 829691,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: R-BUD ROSIAK GRZEGORZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681292336

7.3.4) Miejscowość: Laski

7.3.5) Kod pocztowy: 62-731

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 829691,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane