Remont drogi transportu rolnego Bierawa - Lubieszów

GMINA BIERAWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00353009
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00353009/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 10:48
Lokalizacja
Bierawa, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f4375ee4-1a1e-4f47-87bc-1c188b5edbae
Identyfikator
7492055417
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuWymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRacibórz, PL · lot 0
314 665,48 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353009 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi transportu rolnego Bierawa - Lubieszów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BIERAWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412935

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Bierawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-240

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: +48774872266

1.5.8.) Numer faksu: +48774872262

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bierawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bierawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4375ee4-1a1e-4f47-87bc-1c188b5edbae

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi transportu rolnego Bierawa - Lubieszów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f4375ee4-1a1e-4f47-87bc-1c188b5edbae

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353009

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016406/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont drogi transportu rolnego Bierawa - Lubieszów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250324

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRZP.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 466515,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi transportu rolnego Bierawa – Lubieszów.
1. Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.:
- roboty przygotowawcze
- roboty ziemne
- podbudowę
- nawierzchnię
- roboty wykończeniowe
Główne parametry geometryczne:
- łączna długość drogi 992,5 m
- szerokość jezdni 2,55 – 3,365 m
- szerokość poboczy: każde 0,5 m
- powierzchnia całkowita nawierzchni: 4 032,5 m2, w tym jezdnia 2 997,5 m2.
Szczegółowy zakres robót precyzuje projekt techniczny, przedmiar robót oraz STWIORB stanowiące załączniki do SWZ.
2.Szczegółowe zasady i warunki realizacji zamówienia publicznego, warunki płatności, oraz warunki odbioru robót zawarte są we wzorze umowy.
3.Gwarancja co najmniej 36 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy.
4.Wykonanie zadania obejmuje dodatkowo m.in.:
- kompleksową obsługę geodezyjną,
- wykonanie dokumentacji powykonawczej,
- organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy,
- oznakowanie budowy,
- odbiory z udziałem inwestora,
- po zakończeniu robót doprowadzenie do należytego stanu i porządku teren budowy,
- opracowanie planu BIOZ jeżeli będzie wymagany.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 314665,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 716600,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 314665,48 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiebiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6391005245

7.3.3) Ulica: Adamczyka 12

7.3.4) Miejscowość: Racibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 47-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 314665,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane