Modernizacja utwardzenia terenu przy budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach
Powiat Radomszczański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00353126
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00353126/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-21 11:16
- Lokalizacja
- Radomsko, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-26ec3441-6d0e-4eb3-a6fc-d7ffdb545f2e
- Identyfikator
- 7722261699
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353126 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja utwardzenia terenu przy budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Radomszczański
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Leszka Czarnego 22
1.5.2.) Miejscowość: Radomsko
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 446858944
1.5.8.) Numer faksu: 446834335
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@radomszczanski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radomszczanski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13204041.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja utwardzenia terenu przy budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26ec3441-6d0e-4eb3-a6fc-d7ffdb545f2e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353126
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050252/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.19 Modernizacja utwardzenia terenu przy budynku Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272068
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 915944,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa i przebudowa układu komunikacyjnego w postaci dojść, dojazdów i dróg pożarowych zlokalizowanych przy obiektach Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach oraz rozbiórka i budowa instalacji zewnętrznych związanych z funkcjonowaniem drogi pożarowej w postaci instalacji oświetlenia oraz instalacji kanalizacji deszczowej.
2. Zakres prac obejmuje szczególności:
1) Budowę i przebudowę układu komunikacyjnego:
a) roboty przygotowawcze;
b) rozbiórkę konstrukcji dojść, dojazdów oraz dróg pożarowych;
c) budowę nowej drogi pożarowej oraz dojść;
2) Budowę instalacji oświetlenia:
a) roboty przygotowawcze;
b) rozbiórkę istniejących słupów oświetleniowych;
c) instalację oświetlenia;
3) Budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej:
a) roboty przygotowawcze;
b) rozbiórkę wpustów, korytka betonowego związanego z odwodnieniem;
c) instalację kanalizacji deszczowej;
4) Sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej;
5) Opracowanie dokumentacji powykonawczej;
6) Zawiadomienie o zakończeniu budowy do PINB.
Realizacja przedmiotu zamówienia będzie nadzorowana przez Inspektora Nadzoru.
Zamawiający informuje, że prace stanowiące przedmiot zamówienia będą wykonywane na czynnym obiekcie, dlatego też roboty należy prowadzić w sposób nieutrudniający korzystanie z obiektu i nieuciążliwy dla użytkowników.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 1. określa:
- Dokumentacja projektowa stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ, która obejmuje projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu, projekt techniczny, projekt wykonawczy, projekt związany z wycinką i nasadzeniem drzew, opinia geotechniczna, przedmiar robót;
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca Załącznik nr 10 do SWZ zwane dalej również zbiorczo Dokumentacją.
Z uwagi na przyjęty charakter wynagrodzenia Wykonawcy (ryczałt) przedmiar robót pełni wyłącznie funkcję informacyjną.
4. Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ i załącznikach do niej, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie Wykonawcy. W przypadku gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne, zamieszcza informacje o stosowaniu rozwiązań równoważnych w Formularzu ofertowym w pkt 10 Pozostałe informacje. W takim przypadku, Wykonawca jest obowiązany udowodnić równoważność, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych złożonych wraz z ofertą.
Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna rozwiązanie, które w przypadku norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych gwarantuje osiągnięcie poziomów parametrów, funkcjonalności i właściwości niezbędnych do uzyskania certyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, przy czym w przypadku podania norm Zamawiający za równoważne uzna automatycznie nowsze wersje tych samych norm, które podane są w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku wymogów dotyczących funkcjonalności i wydajności gwarantuje uzyskanie wartości przyjętych w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia w zakresie wskazanych tam cech, parametrów
i właściwości.
Wymagania jakościowe w związku z zastosowaniem kryterium ceny jako kryterium o wadze przekraczającej 60% odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, zostały określone w Dokumentacji i Projekcie umowy.
5. Zamawiający przewiduje, że istnieje możliwość, że o udzielenie zamówienia będzie ubiegał się podmiot, który był zaangażowany w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia tj. podmiot, który wykonał dokumentację projektową.
Zamawiający w celu zapobieżenia zakłóceniu konkurencji w przypadku, o którym mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp:
1) przedłuża termin na złożenie ofert,
2) ujawnia wartość szacunkową niniejszego zamówienia, która wynosi 915 944,40 zł netto.
3) Do niniejszej SWZ, wskazując wartość zamówienia, Zamawiający załącza informacyjnie kosztorys inwestorski - Załącznik nr 11 do SWZ stanowiący integralną część SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45232452-5 - Roboty odwadniające
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 806782,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1087074,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 806782,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Maciej Mentek i Tomasz Jamrozik prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej pod nazwą MAAG S.C. Maciej Mentek Tomasz Jamrozik
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Maciej Mentek - wspólnik MAAG S.C. Maciej Mentek, Tomasz Jamrozik; Tomasz Jamrozik - wspólnik MAAG S.C. Maciej Mentek, Tomasz Jamrozik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7722392266
7.3.3) Ulica: Blok Dobryszyce, ul. Meblowa 6
7.3.4) Miejscowość: Dobryszyce
7.3.5) Kod pocztowy: 97-505
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 806782,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |