Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy i remontu kuchni i obieralni w budynku Publicznego Przedszkola nr 23 w Kędzierzynie-Koźlu.
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00353186
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00353186/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-21 11:26
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3480d008-72cf-4852-8889-0cb4ee81400d
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353186 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy i remontu kuchni i obieralni w budynku Publicznego Przedszkola nr 23 w Kędzierzynie-Koźlu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/89FA7916-988B-4C1E-9F3C-02A7825250081.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy i remontu kuchni i obieralni w budynku Publicznego Przedszkola nr 23 w Kędzierzynie-Koźlu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3480d008-72cf-4852-8889-0cb4ee81400d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353186
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.17 PT Modernizacja kuchni i obieralni w Przedszkolu nr 23
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256116
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.33.2026.DM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 180911,95 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 64680,25 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usługi projektowej dla potrzeb przebudowy i remontu pomieszczeń kuchni i obieralni w budynku Publicznego Przedszkola nr 23 w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Wierzbowej 4, zlokalizowanego na działce nr 863/6 (obręb Kędzierzyn), a obejmującej w szczególności:
1) Wykonanie opracowań przedprojektowych:
a) opracowania geodezyjne, dokumentacja geotechniczna (w razie konieczności)
b) inwentaryzacja budowlana i instalacyjna pomieszczeń objętych opracowaniem,
c) ekspertyza techniczna w wymaganym zakresie,
d) opracowania niezbędne do uzyskania uzgodnienia z właściwymi rzeczoznawcami,
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej, uzgodnionej z Użytkownikiem obiektu;
3) opracowanie dokumentacji projektowej złożonej z:
a) projektu budowlanego złożonego z:
a.1. projektu zagospodarowania działki lub terenu,
a.2. projektu architektoniczno-budowlanego,
a.3. projektu technicznego,
a.4. informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
a.5. zbioru wszystkich wymaganych przepisami prawa warunków, uzgodnień, opinii czy decyzji (zwanym dalej „dokumentami formalno-prawnymi”), w tym również uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych (w razie konieczności),
b) dokumentacji dla zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę lub dla obiektów do rozbiórki (w razie konieczności),
c) projektu wykonawczego dla poszczególnych branż,
d) przedmiaru robót dla poszczególnych branż;
4) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż;
5) sporządzenie kosztorysu inwestorskiego wraz z zestawieniem kosztów inwestycji.
2. Inwestycja, do której odnosi się niniejsze zamówienie zlokalizowana jest w Kędzierzynie-Koźlu na działce oznaczonej numer 863/6 (obręb Kędzierzyn). Nie wyklucza się dodatkowych działek związanych z przyłączeniem obiektu do mediów zewnętrznych.
3. Gmina Kędzierzyn Koźle ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta (oznaczony dalej skrótem m.p.z.p.), zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Nr IX/98/2003 z dnia 22.05.2003r. (Dziennik Urzędowy Województwa Opolskiego Nr 50, poz. 1038 z późn. zm.), co oznacza, że ustalenie przeznaczenia terenu, rozmieszczenie inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje właśnie w m.p.z.p.
4. Zgodnie z zapisami m.p.z.p. teren inwestycji położony jest:
1) Działka nr 863/6 (obręb Kędzierzyn) – teren o przeznaczeniu funkcjonalnym:
a) tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usług nieuciążliwych – oznaczone symbolem przeznaczenia: MWU,
b) w ramach jednostki planistycznej: „E” – Kędzierzyn Pogorzelec
Opis szczegółowych uwarunkowań, zawartych w wymienionym wyżej miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, znajduje się w załączonym do niniejszego opisu wypisie i wyrysie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
5. Charakterystyka przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej w szczególności:
1) przebudowa i remont pomieszczeń kuchni oraz znajdującego się w piwnicy magazynu warzyw okopowych;
2) remont korytarzy i klatek schodowych służących do transportu posiłków;
3) wykonanie nowych okładzin ściennych i posadzek wraz z malowaniem w przebudowywanych pomieszczeniach;
4) przebudowa instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem w zakresie objętym opracowaniem oraz sprawdzenie zapotrzebowania na moc;
5) przebudowa instalacji c.o. w zakresie kuchni;
6) przebudowa instalacji wod.-kan. w niezbędnym zakresie oraz wymiana zlewów;
7) sprawdzenie stanu i wydajności istniejącej instalacji wentylacyjnej i jej budowa lub przebudowa w zakresie przebudowywanych pomieszczeń oraz montaż klimatyzatorów;
8) modernizację ciągu technologicznego przygotowania żywności z dostosowaniem do istniejącego pieca konwekcyjno-parowego;
9) umeblowanie oraz wyposażenie remontowanych pomieszczeń kuchni w tym zakup zmywarki,
i uzgodnienie z Użytkownikiem;
10) wymiana stolarki drzwiowej i okienek podawczych w przebudowywanych pomieszczeniach
z uwzględnieniem weryfikacji przepisów ppoż.;
11) wymiana nieużywanego dźwigu towarowego na nowy;
12) wydzielenie pomieszczenia na szatnię dla personelu;
13) naprawa uszkodzonych powierzchni w skutek prowadzonych prac;
14) dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, w tym uzyskanie odstępstwa
(w razie konieczności);
15) uzyskanie niezbędnych uzgodnień, w tym rzeczoznawcy ppoż., i ds. sanitarnych;
16) inne prace niewymienione powyżej, a których konieczność wykonania wynika z przeprowadzonej ekspertyzy, czy obowiązujących przepisów.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa m.in. Opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 72500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 166050,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 72500 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grupa BOX Architekci sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6343035774
7.3.3) Ulica: ul. J. Baildona
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 72500 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 179 dni
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |