Świadczenie usług eksperckich w zakresie architektury i rozwoju systemu TACOSS.
CENTRUM ASTRONOMICZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA POLSKIEJ AKADEMII NAUK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00353258
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00353258/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-21 11:40
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-45d18207-3c79-4d35-83d8-71ed65181ea7
- Identyfikator
- 5250008956
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353258 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług eksperckich w zakresie architektury i rozwoju systemu TACOSS.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: CENTRUM ASTRONOMICZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000326339
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bartycka 18
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-716
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@camk.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.camk.edu.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Nauka
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług eksperckich w zakresie architektury i rozwoju systemu TACOSS.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45d18207-3c79-4d35-83d8-71ed65181ea7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353258
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
projekt 101247502 – AutObs-ERC-2025-POC Proof of Concept Grants2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki jest uzasadnione obiektywnymi przyczynami technicznymi oraz koniecznością zapewnienia ciągłości rozwoju specjalistycznego oprogramowania tworzonego w ramach projektów ERC Synergy i ERC Proof of Concept „AutObs”. Mgr Mikołaj Kałuszyński jest głównym architektem systemu i liderem prac programistycznych, posiadającym unikalną wiedzę o architekturze, zastosowanych rozwiązaniach oraz integracji oprogramowania z aparaturą naukową obserwatorium. Kompetencje te, łączące doświadczenie w projektowaniu rozproszonych systemów i badaniach astronomicznych, mają charakter specjalistyczny i nie mogą zostać odtworzone przez innego wykonawcę bez znacznych kosztów i opóźnień. Zmiana wykonawcy groziłaby utratą ciągłości prac, wzrostem kosztów, opóźnieniem realizacji projektu oraz obniżeniem spójności i jakości rozwijanego oprogramowania.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAG.260.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie na rzecz Zamawiającego usług eksperckich oraz programistycznych związanych z projektowaniem, rozwojem, integracją, testowaniem i przygotowaniem do komercjalizacji systemu sterowania obserwatoriami astronomicznymi TACOSS w ramach projektu Proof of Concept zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mikołaj Kałuszyński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 71062803119
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 180934,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |