Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Piłsudskiego 2 w Gminie Sosnowiec OSI.

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00353565
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00353565/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 12:43
Lokalizacja
Sosnowiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c4549c6-67e0-47da-bdd8-dd133ec992a6
Identyfikator
6440015167
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budynkówUsługi doradcze w zakresie wydajności energetycznejRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneIzolacja cieplnaTynkowanieRoboty remontowe i renowacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO MAXIMUS ZBH MUC SPÓŁKA KOMANDYTOWASiemianowice Śląskie, PL · lot 0
8 450 484,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353565 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Piłsudskiego 2 w Gminie Sosnowiec OSI.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wygledacz@um.sosnowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,230997,fb59cebc73fa736ed068d99127ad8f5d.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Piłsudskiego 2 w Gminie Sosnowiec OSI.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c4549c6-67e0-47da-bdd8-dd133ec992a6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353565

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058946/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.24 Kompl.term.bud.użyt.pub.przy ul.Piłsudskiego 2 w Gm.S-c OSI,w tym:Oprac.dok.proj.oraz wykon.robót bud.wraz z pełn.nadz.aut.w ram.zad.pn.:Kompl.term.bud.użyt.publ.przy ul.Piłsudskiego 2 w Gm.S-c OSI

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest dofinansowane z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 pn. „Europejskie Fundusz Rozwoju Regionalnego.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246120

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.36.2026.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie na podstawie programu funkcjonalno – użytkowego dokumentacji projektowej, sprawowanie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: zadania pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Piłsudskiego 2 w Gminie Sosnowiec”.
2. Zamówienie jest dofinansowane z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 pn. „Europejskie Fundusz Rozwoju Regionalnego”.
3. Opis przedmiotu zamówienia stanowi:
Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, którego załącznikiem jest Program Funkcjonalno – Użytkowy oznaczony: Załącznik nr 2 do SWZ – PFU.
4. Minimalny wymagany okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
5. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA.
Termin realizacji zamówienia: do dnia 15.07.2027 r., przy czym Wykonawca zobowiązany jest do: wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych – w terminie 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45410000-4 - Tynkowanie

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8450484,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12580000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8450484,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO MAXIMUS ZBH MUC SPÓŁKA KOMANDYTOWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6431771828

7.3.4) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego -Pracownia Projektowa „AiM” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 40-851 Katowice ul. Żelazna 17d

Roboty elektryczne oraz instalacje sanitarne - na chwile obecna nie są znani

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8450484,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-07-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane