Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji dachu dla: 1. Część nr 1: Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 6 w Pszczynie. 2. Część nr 2: SP w Rudołtowicach i ZSP w Studzionce.
Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00353784
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00353784/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-21 13:19
- Lokalizacja
- Pszczyna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2fd6f7c7-367f-44ec-923e-fac53eff5770
- Identyfikator
- 6381808250
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania
Wykonawcy
2 przyznane
PRACOWNIA PROJEKTOWA STRUKTURA ŁUKASZ ZGLIŃSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWAMikołów, PL · lot 0
59 500 PLNPRACOWNIA PROJEKTOWA STRUKTURA ŁUKASZ ZGLIŃSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWAMikołów, PL · lot 1
79 500 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353784 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji dachu dla:
1. Część nr 1: Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 6 w Pszczynie.
2. Część nr 2: SP w Rudołtowicach i ZSP w Studzionce.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258339
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 2
1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pszczyna@pszczyna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pszczyna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pszczyna.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji dachu dla:1. Część nr 1: Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 6 w Pszczynie.
2. Część nr 2: SP w Rudołtowicach i ZSP w Studzionce.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fd6f7c7-367f-44ec-923e-fac53eff5770
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353784
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035405/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Wykonanie dokumentacji projektowej remontu dachu w budynkach Przedszkola nr 2 i Przedszkola nr 6 w Pszczynie
1.3.13 Wykonanie dokumentacji projektowej remontu dachu w SP Rudołtowice i ZSP Studzionka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00298722
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.20.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji dachu dla:1. Część nr 1: Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola nr 6 w Pszczynie.
tj.:
- wykonanie inwentaryzacji każdego z dachu. Po dokonaniu oceny stanu dachu i inwentaryzacji projektant podejmuje ostateczną decyzję co do zakresu prac.
- wykonanie dokumentacji projektowej remontu dachu uwzględniającej demontaż i utylizację całego poszycia (warstwa termiczna + warstwy wykończeniowe + demontaż urządzeń na dachu jeśli jest taka potrzeba, wykonanie nowej paraizolacji, kompleksową wymianę poszycia wraz z warstwami podkładowymi, wymiana warstw izolacyjnych stropodachu, zgodnie z obowiązującymi Warunkami Technicznymi, nowe wykończenie połaci dachowej, zapewniającą odpowiednią wentylację warstw, remont systemu odwodnienia w budynku, ewentualna wymiana świetlików dachowych (o ile jest taka konieczność) spełniających aktualne wymogi dotyczące przenikalności przegród,
- wymianę pokrycia dachowego z uzupełnieniem lub wymianą instalacji odgromowej, wymianą obróbek blacharskich z rynnami i rurami spustowymi, wymianą obróbek urządzeń zamontowanych na dachu (kominów, wywiewek, podstaw dachowych itp.), naprawę gzymsu, ocieplenie kominów (jeśli jest taka potrzeba), wykonanie nowej instalacji zasilania urządzeń wentylacyjnych,
- przywrócenie sprawności technicznej elementów instalacji dachowych (m.in. wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i sanitarnych).
2. Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej. Wykonawca może wziąć udział w wizji lokalnej w celu zbadania przedmiotu umowy i jego otoczenia oraz uzyskania wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy. Udział w wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty. Koszty wizji lokalnej ponosi samodzielnie Wykonawca. Zamawiający zapewni przedstawicielom Wykonawcy wejście na teren, gdzie wykonywany ma być przedmiot umowy, z tym, że Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność w odniesieniu do takiej wizyty, w szczególności konsekwencje śmierci lub zranienia, strat lub szkód majątkowych oraz wszelkich innych strat, szkód i wydatków poniesionych jako następstwo takiej wizji. Wizja lokalna zostanie przeprowadzona na wniosek Wykonawcy. Podczas wizji lokalnej nie będą udzielane przez przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzi na pytania, dotyczące przedmiotu zamówienia lub SWZ. Pytania takie należy kierować za pośrednictwem platformy zakupowej za pośrednictwem której prowadzone jest postępowanie przetargowe. Odbycie wizji lokalnej będzie możliwe w dni robocze w godz. 9.00-14.00, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Administratorem budynku (Dyrektorem Przedszkola/Szkoły). Termin wizji lokalnej każdy z Wykonawców powinien ustalić indywidualnie.
3. Zamawiający dysponuje informacjami dotyczącymi aktualnego stanu dachów każdej z w/w placówek oświatowych zawartymi w sporządzonych protokołach z przeglądów technicznych budynków zgodnie z danymi zawartymi w Załączniku nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego z tym zastrzeżeniem, że nadzór autorski będzie pełniony przez Projektanta w przypadku rozpoczęcia realizacji inwestycji będącej przedmiotem dokumentacji projektowej w terminie do trzech (3) lat od dnia odbioru przez Zamawiającego dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę/informacją o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót, a w przypadku braku konieczności uzyskania wskazanych dokumentów formalno-prawnych (pozwolenie na budowę/brak sprzeciwu), po uzyskaniu potwierdzenia braku takiej konieczności przez właściwy organ administracji publicznej. W tym wypadku, wynagrodzenie tytułem pełnienia nadzoru autorskiego nad realizowaną inwestycją będzie podlegało waloryzacji o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (inflację) ustalony za ostatni pełny rok kalendarzowy przed dniem zakończenia realizacji inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 59500,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji dachu dla:2. Część nr 2: Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzionce.
tj.:
- wykonanie inwentaryzacji każdego z dachu. Po dokonaniu oceny stanu dachu i inwentaryzacji projektant podejmuje ostateczną decyzję co do zakresu prac.
- wykonanie dokumentacji projektowej remontu dachu uwzględniającej demontaż i utylizację całego poszycia (warstwa termiczna + warstwy wykończeniowe + demontaż urządzeń na dachu jeśli jest taka potrzeba, wykonanie nowej paraizolacji, kompleksową wymianę poszycia wraz z warstwami podkładowymi, wymiana warstw izolacyjnych stropodachu, zgodnie z obowiązującymi Warunkami Technicznymi, nowe wykończenie połaci dachowej, zapewniającą odpowiednią wentylację warstw, remont systemu odwodnienia w budynku, ewentualna wymiana świetlików dachowych (o ile jest taka konieczność) spełniających aktualne wymogi dotyczące przenikalności przegród,
- wymianę pokrycia dachowego z uzupełnieniem lub wymianą instalacji odgromowej, wymianą obróbek blacharskich z rynnami i rurami spustowymi, wymianą obróbek urządzeń zamontowanych na dachu (kominów, wywiewek, podstaw dachowych itp.), naprawę gzymsu, ocieplenie kominów (jeśli jest taka potrzeba), wykonanie nowej instalacji zasilania urządzeń wentylacyjnych,
- przywrócenie sprawności technicznej elementów instalacji dachowych (m.in. wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i sanitarnych).
2. Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej. Wykonawca może wziąć udział w wizji lokalnej w celu zbadania przedmiotu umowy i jego otoczenia oraz uzyskania wszelkich informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy. Udział w wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia oferty. Koszty wizji lokalnej ponosi samodzielnie Wykonawca. Zamawiający zapewni przedstawicielom Wykonawcy wejście na teren, gdzie wykonywany ma być przedmiot umowy, z tym, że Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność w odniesieniu do takiej wizyty, w szczególności konsekwencje śmierci lub zranienia, strat lub szkód majątkowych oraz wszelkich innych strat, szkód i wydatków poniesionych jako następstwo takiej wizji. Wizja lokalna zostanie przeprowadzona na wniosek Wykonawcy. Podczas wizji lokalnej nie będą udzielane przez przedstawicieli Zamawiającego odpowiedzi na pytania, dotyczące przedmiotu zamówienia lub SWZ. Pytania takie należy kierować za pośrednictwem platformy zakupowej za pośrednictwem której prowadzone jest postępowanie przetargowe. Odbycie wizji lokalnej będzie możliwe w dni robocze w godz. 9.00-14.00, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Administratorem budynku (Dyrektorem Przedszkola/Szkoły). Termin wizji lokalnej każdy z Wykonawców powinien ustalić indywidualnie.
3. Zamawiający dysponuje informacjami dotyczącymi aktualnego stanu dachów każdej z w/w placówek oświatowych zawartymi w sporządzonych protokołach z przeglądów technicznych budynków zgodnie z danymi zawartymi w Załączniku nr 6 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego z tym zastrzeżeniem, że nadzór autorski będzie pełniony przez Projektanta w przypadku rozpoczęcia realizacji inwestycji będącej przedmiotem dokumentacji projektowej w terminie do trzech (3) lat od dnia odbioru przez Zamawiającego dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę/informacją o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót, a w przypadku braku konieczności uzyskania wskazanych dokumentów formalno-prawnych (pozwolenie na budowę/brak sprzeciwu), po uzyskaniu potwierdzenia braku takiej konieczności przez właściwy organ administracji publicznej. W tym wypadku, wynagrodzenie tytułem pełnienia nadzoru autorskiego nad realizowaną inwestycją będzie podlegało waloryzacji o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (inflację) ustalony za ostatni pełny rok kalendarzowy przed dniem zakończenia realizacji inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 79500,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 59500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Projektowa STRUKTURA ŁUKASZ ZGLIŃSKI sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351871278
7.3.3) Ulica: Wyzwolenia 27 lok. 213
7.3.4) Miejscowość: Mikołów
7.3.5) Kod pocztowy: 43-190
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-30Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Projektowa STRUKTURA ŁUKASZ ZGLIŃSKI sp.k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6351871278
7.3.3) Ulica: Wyzwolenia 27 lok. 213
7.3.4) Miejscowość: Mikołów
7.3.5) Kod pocztowy: 43-190
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-30| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |