Dostawy sprzętu w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
GMINA PURDA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00353881
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00353881/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-21 13:36
- Lokalizacja
- Purda, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-018c5c9f-b669-4c17-9796-cd1e6fc1b958
- Identyfikator
- 7393756720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
8 przyznanych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353881 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawy sprzętu w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PURDA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743189
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Purda 19
1.5.2.) Miejscowość: Purda
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-030
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 89 512 22 23
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@purda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.purda.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-018c5c9f-b669-4c17-9796-cd1e6fc1b9581.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawy sprzętu w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-018c5c9f-b669-4c17-9796-cd1e6fc1b958
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353881
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031713/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.10 Dostawy sprzętu w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223984
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Dostawa paczkowarki automatycznej do wody pitnej wraz z przyczepką transportową.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż fabrycznie nowej automatycznej paczkowarki do wody pitnej wraz z przyczepką transportową na potrzeby Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji w Purdzie, wyposażonej w moduł dezynfekcji wody i folii promieniami UV wraz z zapasem folii do pakowania wody pitnej, opatrzonej logo Zamawiającego. Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry paczkowarki określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42921300-1 - Maszyny do pakowania zbiorczego lub jednostkowego
4.5.5.) Wartość części: 207317,07 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Dostawa frezarki do pni ciągnikowej (karczownik)Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowej frezarki do pni ciągnikowej (karczownik) (1 szt.). Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry sprzętu określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42622000-2 - Maszyny do frezowania lub gwintowania
4.5.5.) Wartość części: 47500,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3 – Dostawa pilarek spalinowych do drewna, pił do betonu i stali (przecinarka) oraz narzędzi ręcznych.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych pilarek spalinowych do drewna (1+1 szt.), nowych pił do betonu i stali (przecinarka) (1+1 szt.) oraz nowych narzędzi ręcznych w skład których wchodzą: łopaty
(50 szt.), szpadle (50 szt.), siekiery (50 szt.), grabie (50 szt.), wiadra metalowe (50 szt.), wiadra plastikowe (50 szt.). Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry sprzętów określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 43830000-0 - Narzędzia ręczne z napędem mechanicznym
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
43812000-8 - Piły
43810000-4 - Urządzenia do obróbki drewna
44511100-6 - Szpadle i szufle
44511400-9 - Siekiery
44511340-0 - Grabie
39224330-0 - Wiadra
4.5.5.) Wartość części: 28843,92 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 4 – Dostawa motopomp, osuszaczy, nagrzewnic, masztów oświetleniowych oraz przedłużaczy bębnowych.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowej motopompy pływającej do wypompowywania nieczystej wody (1 szt.), nowych motopomp szlamowych (2 szt.), nowych osuszaczy (2 szt.), nowych nagrzewnic (2+2 szt.), nowych masztów oświetleniowych (1+1 szt.) oraz nowych przedłużaczy bębnowych (4+5+6 szt.). Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry sprzętów określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144213-4 - Motopompy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42113161-0 - Osuszacze
39721320-1 - Osuszacze powietrza
39721300-5 - Ogrzewacze powietrza lub powietrza inne niż elektryczne
39715200-9 - Urządzenia grzewcze
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
31224810-3 - Przedłużacze
4.5.5.) Wartość części: 115051,86 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 5 – Dostawa łóżek polowych z materacami oraz śpiworów.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych łóżek polowych z materacami (100 szt.) oraz nowych śpiworów (100 szt.). Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry łóżek i śpiworów określone
są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39522520-8 - Łóżka polowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39522540-4 - Śpiwory
4.5.5.) Wartość części: 88800,00 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 6 – Dostawa namiotów pneumatycznych wielozakresowych oraz namiotu do wydawania posiłków.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych namiotów pneumatycznych wielozakresowych (1+1 szt.) oraz nowego namiotu do wydawania posiłków (1 szt.). Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry namiotów określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39522530-1 - Namioty
4.5.5.) Wartość części: 107120,00 PLN
Część 7
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 7 – Dostawa kuchni polowej.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowej kuchni polowej (1 szt.). Kuchnia montowana na lekkiej, wytrzymałej przyczepie, zapewniająca szybkie i proste uruchomienie oraz użytkowanie, wyposażona w hak holowniczy z regulacją wysokości umożliwiający holowanie kilkoma typami pojazdów. Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry kuchni polowej określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44211400-6 - Kuchnia polowa
4.5.5.) Wartość części: 114634,15 PLN
Część 8
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 8 – Dostawa beczkowozu.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego beczkowozu do wody pitnej – przyczepy ciągnikowej o pojemności 5 m3. Beczkowóz musi posiadać następujące parametry techniczne: obustronny piktogram „Woda pitna”, jedna oś jezdna, dolny zaczep do ciągnika, układ hamulcowy pneumatyczny, włazy górny i tylny lub boczny, belka tylna wyposażona w 3 zawory do czerpania wody, świadectwo homologacji oraz atest PZH do wody pitnej. Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry beczkowozu określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34223340-1 - Cysterny naczepowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144212-7 - Cysterny do transportu wody
4.5.5.) Wartość części: 36585,37 PLN
Część 9
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 9 – Dostawa zbiornika na paliwo 5000L.Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego zbiornika na paliwo 5000L. Opis przedmiotu zamówienia oraz parametry zbiornika określone są w Załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44611410-3 - Zbiorniki do przechowywania oleju
4.5.5.) Wartość części: 13280,16 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 158424,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158424,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 158424,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDRO-PARTNER Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6972067331
7.3.3) Ulica: ul. Gronowska 4a
7.3.4) Miejscowość: Leszno
7.3.5) Kod pocztowy: 64-100
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 158424,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 57195,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 73031,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 57195,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LIWEX Włodzimierz Łasek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8950001892
7.3.3) Ulica: ul. Polanowicka 71
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 51-180
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 57195,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 35193,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51644,09 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 35193,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METALZBYT-HURT SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5471598442
7.3.3) Ulica: UL. USŁUGOWA 4
7.3.4) Miejscowość: MIĘDZYRZECZE DOLNE
7.3.5) Kod pocztowy: 43-392
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 35193,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 167786,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199014,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 167786,49 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METALZBYT-HURT SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5471598442
7.3.3) Ulica: UL. USŁUGOWA 4
7.3.4) Miejscowość: MIĘDZYRZECZE DOLNE
7.3.5) Kod pocztowy: 43-392
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 167786,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W Specyfikacji Warunków Zamówienia Zamawiający określił minimalne wymiary śpiwora jako 215 × 75 × 80 cm, nie wskazując jednoznacznie, których części śpiwora dotyczą poszczególne wartości ani w jakich miejscach należy dokonywać ich pomiaru. Na etapie badania i oceny ofert ujawniło się, że postanowienie to zostało zinterpretowane przez wykonawców w różny sposób.
Zamawiający przyjmował, że zapis odnosi się do długości śpiwora oraz szerokości charakterystycznych dla konstrukcji śpiwora typu mumia, tj. szerokości w dolnej części śpiwora oraz szerokości w górnej części śpiwora. Jeden z wykonawców uznał natomiast, że wobec braku określenia miejsc pomiaru dopuszczalne jest dokonanie pomiarów w dowolnych miejscach śpiwora, pozwalających wykazać spełnienie wymaganych parametrów. Ponadto drugi z wykonawców przyjął, że wskazane przez Zamawiającego wymiary min. 215 × 75 × 80 cm oznaczają odpowiednio długość śpiwora, szerokość w części ramion oraz szerokość w części stóp. Interpretacja taka prowadzi do przyjęcia, że szerokość śpiwora w części stóp powinna być większa niż szerokość w części ramion, co pozostaje w oczywistej sprzeczności
z konstrukcją śpiwora typu mumia, którego cechą charakterystyczną jest zwężanie się ku części nożnej. Powyższe okoliczności świadczą o tym, że treść SWZ pozwalała na co najmniej trzy różne sposoby interpretacji tego samego wymagania technicznego. Analiza dokumentacji postępowania wykazała ponadto, że Specyfikacja Warunków Zamówienia nie zawierała żadnych postanowień określających sposób pomiaru śpiwora ani nie została doprecyzowana w odpowiedziach na pytania wykonawców. Niejednoznaczność opisu przedmiotu zamówienia miała rzeczywisty wpływ na wynik postępowania. Ocena zgodności jednej z ofert z wymaganiami SWZ zależy wyłącznie od przyjętego sposobu pomiaru śpiwora. Oznacza to, że ta sama oferta mogłaby zostać uznana za zgodną albo niezgodną z warunkami zamówienia wyłącznie w zależności od interpretacji wymagań technicznych dokonanej już po terminie składania ofert. Takiego działania Zamawiający nie może podjąć, ponieważ prowadziłoby ono do uzupełnienia lub zmiany treści SWZ po upływie terminu składania ofert, a tym samym naruszałoby zasady równego traktowania wykonawców, uczciwej konkurencji oraz przejrzystości postępowania, określone w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Stosownie do art. 99 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przedmiot zamówienia opisuje się w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający stwierdził zaistnienie przesłanki określonej w art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego i z tego powodu unieważnia postępowanie w części 5 – Dostawa łóżek polowych z materacami oraz śpiworów.
Ze względu na ograniczoną ilość znaków, pełne uzasadnienie unieważnienia postępowania w części 5 zawarte jest w informacji o unieważnieniu części 5 opublikowanej na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 15 lipca 2026 r. oraz w protokole postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 15
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 6)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60056,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 159900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 60056,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 6)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Profilexpol Sp z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971950725
7.3.3) Ulica: ul. Władysława Łokietka 5/2
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 70-254
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 6)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 60056,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 7
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 7)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 139251,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199161,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 139251,53 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 7)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METALZBYT-HURT SP. Z O.O. ,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5471598442
7.3.3) Ulica: UL. USŁUGOWA 4
7.3.4) Miejscowość: MIĘDZYRZECZE DOLNE
7.3.5) Kod pocztowy: 43-392
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 7)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 139251,53 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 8
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 8)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 8)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 55965,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 49200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 8)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AQUAHOLD PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5130297308
7.3.3) Ulica: UL. STUDZIENKI 22
7.3.4) Miejscowość: MODLNICA
7.3.5) Kod pocztowy: 32-085
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 8)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 9
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 9)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 9)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 8
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10578,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20024,59 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10578,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 9)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AGROCZAK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8921486148
7.3.3) Ulica: UL. NOWY RYNEK 13/3
7.3.4) Miejscowość: RYPIN
7.3.5) Kod pocztowy: 87-500
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 9)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10578,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |