Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych
GMINA PARCHOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00353899
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00353899/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-21 13:39
- Lokalizacja
- Parchowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8c458f67-b217-4d46-8e9c-ee3c1a9e1cbf
- Identyfikator
- 8421663788
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00353899 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PARCHOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979542
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Strażacka 21A
1.5.2.) Miejscowość: Parchowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-124
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 59 821-48-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@parchowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.parchowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://parchowo.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c458f67-b217-4d46-8e9c-ee3c1a9e1cbf
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00353899
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027888/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup i dostawa fabrycznie nowego samochodu 9-osobowego do przewozu osób niepełnosprawnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00094692
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKPiI.VII.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 187964,14 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowego dziewięcioosobowego samochodu (kategorii M1), przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, z możliwością przewozu jednej osoby na wózku inwalidzkim na potrzeby Szkoły Podstawowej w Parchowie, ul. Kartuska 19A, 77-124 Parchowo.
2. W cenie oferty należy ująć zakres i warunki realizacji zgodnie z opisem zawartym w SWZ i załącznikach.
3. Oferowany samochód osobowy wskazany w opisie przedmiotu zamówienia winien być:
1) nowy, bez wad i uszkodzeń;
2) sprawny technicznie, kompletny i gotowy do użytku;
3) wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 roku.
4. Oferowany samochód osobowy winien:
1) posiadać wszystkie niezbędne świadectwa, homologacje, zaświadczenie o przeprowadzeniu badań technicznych lub inne dokumenty dopuszczenia do ruchu drogowego wynikające z art. 72 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 roku, poz. 1251 ze zm.);
2) spełniać warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia przewidziane przez obowiązujące w Polsce przepisy prawa dla samochodów poruszających się po drogach publicznych na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (Dz. U. z 2024, poz. 502);
3) posiadać dopuszczające do użytkowania badanie UDT na zamontowaną hydrauliczną windę lub podest ruchomy do transportu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim, certyfikaty umożliwiające rejestrację pojazdu jako samochód osobowy przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym 1 osoby na wózku inwalidzkim wydane przez ustawowo uprawnione organy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34114000-9 - Pojazdy specjalne
34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Niespójność pomiędzy zapisami Szczegółowego Opisu Technicznego a treścią udzielonych wyjaśnień mogła prowadzić do różnej interpretacji wymagań przez potencjalnych wykonawców, a tym samym do przygotowania ofert w oparciu o odmienne założenia techniczne dotyczące wyposażenia pojazdu. Taka sytuacja narusza zasadę przejrzystości orazrównego traktowania wykonawców, ponieważ wszyscy uczestnicy postępowania powinni mieć możliwość przygotowania ofert w oparciu o jednoznacznie określony opis przedmiotu zamówienia.
W niniejszym postępowaniu doszło do powstania wady postępowania przez naruszenie przez Zamawiającego przepisów art. 99 ustawy Prawo zamówień publicznych, w myśl którego Zamawiający zobowiązany jest opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Nieprecyzyjny opis przedmiotu zamówienia godzi w podstawowe zasady zamówień publicznych, tj. zasadę uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców, ponieważ w oparciu o ten opis Wykonawcy ci złożyli nieporównywalne oferty w ww. postępowaniu. Wystąpienie wspomnianych okoliczności stanowi podstawę do stwierdzenia wystąpienia wady postępowania powodującą niemożliwość zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy. Podpisanie umowy z wykonawcą wybranym w postępowaniu obarczonym wadą byłoby ewidentnym naruszeniem zasady określonej w art. 17 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznym, w myśl której zamówienia udziela się wyłącznie wykonawcy wybranemu zgodnie z przepisami ustawy. W chwili obecnej, tj. po otwarciu ofert, nie ma możliwości usunięcia wady postępowania polegającej na zmianie opisu przedmiotu zamówienia, w taki sposób, by doszło do zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 190798 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 203000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |