Roboty budowlane polegające na remoncie infrastruktury drogowej w ramach zadania: JBO „Poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury dla mieszkańców Jaworzna” - zamówienie podobne nr 5.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00354104
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00354104/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 14:12
Lokalizacja
Jaworzno, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0ec1798e-b93b-450a-8784-823054bbf181
Identyfikator
6322010013
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty murowe

Wykonawcy

1 przyznane

ANDRZEJ FILARJaworzno, PL · lot 0
123 998,97 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354104 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na remoncie infrastruktury drogowej w ramach zadania: JBO „Poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury dla mieszkańców Jaworzna” - zamówienie podobne nr 5.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów

1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Administracyjna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240268900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowska 9

1.5.2.) Miejscowość: Jaworzno

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@mzdim.jaworzno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzdim.jaworzno.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie infrastrukturą drogową

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane polegające na remoncie infrastruktury drogowej w ramach zadania: JBO „Poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury dla mieszkańców Jaworzna” - zamówienie podobne nr 5.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ec1798e-b93b-450a-8784-823054bbf181

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354104

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072428/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Roboty budowlane polegające na remoncie infrastruktury drogowej w ramach zadania: JBO „Poprawa bezpieczeństwa i infrastruktury dla mieszkańców Jaworzna” - zamówienie podobne nr 5.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

zamówienie z wolnej ręki, na podstawie art. 214 ust. 1, pkt 7 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm.). Uzasadnienie: w ogłoszonym zamówieniu udzielonym na podstawie umowy nr MZDiM.SA.223.13.2024 z 12 kwietnia 2024r. z Wykonawcą firmą „FILAR” Andrzej Filar, ul. Brzozowa 11B, 43-600 Jaworzno zostało przewidziane zamówienie uzupełniające obejmujące 100% zamówienia podstawowego, polegające na powtórzeniu podobnych czynności związanych z modernizacją dróg jezdni i chodników.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZDiM.SA.222.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje roboty budowlane polegające na modernizacji nawierzchni chodnika przy ul. Wygoda z odwiezieniem uzyskanego gruzu na wysypisko oraz materiałów rozbiórkowych nadających się do dalszej zabudowy na skład Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie przy ul. Krakowskiej 9, w zakresie:
1) robót ziemnych korytowania i nasypów z odwiezieniem urobku na wysypisko,
2) podbudowy tłuczniowej wyłącznie z kruszyw łamanych niesortowanych z magmowych skał wulkanicznych,
3) ułożenia nawierzchni chodnika z brukowej kostki betonowej.
4) ułożenia nawierzchni miejsc postojowych z płyt betonowych ażurowych
5) obramowania z obrzeży i krawężników na ławie betonowej
6) regulacji istniejących w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej do poziomu nawierzchni chodnika i jezdni,
7) odtworzenia nawierzchni z betonu asfaltowego w strefie przykrawężnikowej z zastosowaniem w miejscu łączenia technologicznego taśm bitumicznych,
8) uporządkowaniu terenu po wykonanych robotach modernizacyjnych wraz z humusowaniem i obsianiem trawą ,
9) obsługi geodezyjnej obejmującej: tyczenie, prace pomiarowe powykonawcze (wypiski zawierające obliczenia wszystkich zrealizowanych robót w zakresie powierzchni i długości), sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wraz ze złożeniem w Ośrodku Geodezyjnym oraz aktualizacji metryk dróg w zakresie zrealizowanych robót

10) Szczegółowy zakres robót zawarty jest w przedmiarach robót, a także określony jest ustaleniami zawartymi w części opisowej Specyfikacji Warunków Zamówienia. Materiały wynikające z technologii robót dostarczy Wykonawca. Zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia materiały i wyroby (wyłącznie gatunku I) muszą posiadać aktualne świadectwa i aprobaty techniczne dopuszczenia do stosowania w budownictwie drogowym. Podstawowe określenia dotyczące zespołu zabiegów technicznych oraz merytoryczny zakres robót wskazany w przedmiarach robót zostały określone zgodnie z obowiązującymi, odpowiednimi Polskimi Normami oraz z definicjami podanymi w Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych i Ogólnych Specyfikacjach Technicznych.
11) Zakres prac składających się na przedmiot zamówienia wskazany zostanie w terenie przez inspektora nadzoru upoważnionemu przedstawicielowi Wykonawcy

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45262520-2 - Roboty murowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma "FILAR"Andrzej Filar

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6320005083

7.3.3) Ulica: Brzozowa 11 b

7.3.4) Miejscowość: Jaworzno

7.3.5) Kod pocztowy: 43-603

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123998,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania Zamówienia – 45 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy tj. do dnia 22 sierpnia 2026 r.
2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane