Rozbudowa infrastruktury kąpieliska przy jeziorze Końskim w Przechlewie

Gmina Przechlewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00354140
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00354140/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-21 14:18
Lokalizacja
Przechlewo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-264d690a-04f9-49e5-8489-54fe7bbb1bf3
Identyfikator
8431528365
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneBudowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnychUsługi plażowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354140 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa infrastruktury kąpieliska przy jeziorze Końskim w Przechlewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przechlewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979690

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Człuchowska 26

1.5.2.) Miejscowość: Przechlewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 77-320

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@przechlewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przechlewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1338679

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa infrastruktury kąpieliska przy jeziorze Końskim w Przechlewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-264d690a-04f9-49e5-8489-54fe7bbb1bf3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354140

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000174/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbudowa infrastruktury kąpieliska przy jeziorze Końskim w Przechlewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Priorytet 06: Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza Działanie 06.12: Infrastruktura turystyki – RLKS w ramach Programu Fundu- sze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027 Przedsięwzięcie w LSR 1.4 Budowa i rozbudowa infrastruktury kąpielisk.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325037

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 491798,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa infrastruktury kąpieliska przy Jeziorze Końskim w Prze-
chlewie na działce nr 1019/9 obręb Przechlewo, gm. Przechlewo w ramach projektu z zakresu
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Priorytet 06: Fundusze europejskie dla silnego
społecznie Pomorza Działanie 06.12: Infrastruktura turystyki – RLKS w ramach Programu Fundu-
sze Europejskie dla Pomorza na lata 2021-2027 Przedsięwzięcie w LSR 1.4 Budowa i rozbudowa
infrastruktury kąpielisk.

Planowana inwestycja polegać będzie na zrealizowaniu następujących zadań:
• budowa infrastruktury kąpieliska,
• zagospodarowanie terenu,
• zakup wyposażenia,
• wykonanie monitoringu.
Działka o numerze ewidencyjnym 1019/9 położona jest w miejscowości Przechlewo, gmina Przechle-wo i przylega bezpośrednio do działki 218 będącej Jeziorem Końskim. W chwili obecnej działka w centralnej oraz północnej części zabudowana jest infrastrukturą związaną z kąpieliskiem. Na terenie działki znajduje się kąpielisko z linią brzegową o długości 48m, boisko do siatkówki, kort tenisowy. Na działce znajduje się budynek sanitariatów, wypożyczalni sprzętu oraz wiata gastronomiczna a tak-że obiekty małej architektury tj. altany. Dostęp do kąpieliska zapewniają dwa wejścia od północnej części wjazd
z drogi powiatowej nawierzchnią bitumiczną oraz od południowej poprzez działkę drogową nr 723/2.
Pomost zlokalizowany na działce nr 218 w okresie letnim wyposażony jest w stoły z ławkami, stojak na kapoki, linie zabezpieczające, pas ratowniczy, parasol dla ratowników. Ponadto kąpielisko jest wyposażone w boisko do siatkówki wodnej.
Inwestycja ma na celu: - poprawę funkcjonalności kąpieliska i komfortu jego użytkowania, - stworze-nie atrakcyjnej i przyjaznej przestrzeni rekreacyjnej dostępnej dla wszystkich grup społecznych, - roz-wój turystyki lokalnej poprzez podniesienie jakości infrastruktury, - zwiększenie bezpieczeństwa i nad-zoru poprzez rozbudowę monitoringu, - poprawę estetyki oraz wprowadzenie elementów małej archi-tektury spójnych z krajobrazem przyrodniczym. Ponadto w celu likwidacji barier architektonicznych oraz poprawy funkcjonalności kąpieliska przy jeziorze Końskim w Przechlewie, zaplanowano budowę parkingu z miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych, plac manewrowy dla pojazdów uprzywilejowanych oraz ciąg pieszy umożliwiający dostęp do pomostu. Ustawienie toalet ogólnodo-stępnych oraz przebieralni na terenie kąpieliska. Wykonanie monitoringu wizyjnego kąpieliska, które wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników kąpieliska.
Załączona dokumentacja zawiera również elementy, które będą realizowane w drugim Etapie.
Zakres niniejszego postępowania należy wycenić zgodnie z załączonym przedmiarem robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji projektowej stanowiącej Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

92332000-7 - Usługi plażowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty:
• Oferta nr 1 – cena 756 400,00 zł brutto,
• Oferta nr 2 – cena 593 878,19 zł brutto,
Kwota, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 585 000,00 zł brutto.
Oferta nr 2 podlega odrzuceniu, ponieważ Wykonawca nie załączył do oferty szczegółowego kosztorysu ofertowego.
Zamawiający dokonał analizy możliwości zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia i stwierdził, że nie posiada możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty niepodlegającej odrzuceniu.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka obligująca Zamawiającego do unieważnienia postępowania.
Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt


najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W niniejszym postępowaniu, po odrzuceniu oferty nr 2 na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 art. ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na niezałączenie do oferty kosztorysu, pozostającą w postępowaniu jest oferta nr 1 z ceną 756 400,00 zł brutto.
Cena tej oferty znacznie przewyższa kwotę 585 000,00 zł brutto przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do wysokości ceny oferty.
Wobec zaistnienia przesłanki określonej w art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający był zobowiązany do unieważnienia przedmiotowego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane