Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania pn. „Budowa węzła multimodalnego przy ul. Dworcowej”

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00354192
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00354192/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-21 14:28
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38267f82-9672-4b6d-8dba-548d27dceea0
Identyfikator
8762403226
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania konstrukcji nośnychUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

YLE INŻYNIEROWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
656 820 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354192 z dnia 2026-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania pn. „Budowa węzła multimodalnego przy ul. Dworcowej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340534333

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ludwika Waryńskiego 34A

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm@zdm.grudziadz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm-grudziadz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1324564

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w ramach zadania pn. „Budowa węzła multimodalnego przy ul. Dworcowej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38267f82-9672-4b6d-8dba-548d27dceea0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354192

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038445/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dokumentacja projektowa - Budowa węzła multimodalnego przy ul. Dworcowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00283545

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDM.ZP.261.2.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji polegającej na budowie węzła multimodalnego, zlokalizowanego przy ul. Dworcowej w miejscowości Grudziądz. W skład zamawianej dokumentacji projektowej wchodzą następujące opracowania projektowe:
a) Projekt budowlany (5 egz.)
b) Projekt techniczny (5 egz. dla każdego z etapów) dla następujących branży:
− branża drogowa,
− branża konstrukcyjno-budowlana,
− branża instalacje sanitarne, w zakresie wszystkich występujących instalacji (m.in. gazowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągowej, ciepłowniczej),
− branża instalacje elektryczne,
− branża teletechniczna,
− branża zieleń, zagospodarowanie projektowanej zieleni oraz ewentualnych drzew i krzewów przewidzianych do wycinki,
− inne projekty techniczne niezbędne do wykonania opracowania, a także związane z przyszłym użytkowaniem terenu i obiektu.
c) Projekt wykonawczy (5 egz.) dla każdej branży (adekwatnie do projektów technicznych),
d) Projekt rozbiórek (5 egz.),
e) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (3 egz.) dla każdej branży (adekwatnie do projektów technicznych),
f) Przedmiar robót (3 egz.) dla każdej branży (adekwatnie do projektów technicznych),
g) Kosztorys inwestorski (3 egz.) dla każdej branży (adekwatnie do projektów technicznych),
h) Projekt tymczasowej i stałej organizacji ruchu (3 egz.). Projekt tymczasowej i stałej organizacji ruchu musi zostać zatwierdzony przez właściwe organy oraz przez Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Ponadto projekt powinien przedstawiać integrację gałęzi transportu publicznego i prywatnego – opisywać możliwości obsługi pasażerów z wykorzystaniem dostępnych środków transportu, tj. kolejowy, autobusowy zbiorowy dalekobieżny i regionalny, komunikacja miejska (tramwajowy i autobusowy miejski), samochodowy oraz rowerowy (umożliwienie zaparkowania indywidualnych środków transportu).
i) Projekt wnętrz i wyposażenia oraz wizualizacji obiektu (3 egz.),
j) Opracowanie wersji elektronicznej dokumentacji z podpisami elektronicznymi (podpis kwalifikowany).
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa w szczególności dokumentacja zawarta w załączniku nr 5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
3. W przypadku wskazania w dokumentach zamówienia konkretnej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznej albo systemu referencji technicznych przez odniesienie to rozumie się także normę/specyfikację/ocenę/system aktualną na dzień składania ofert albo normę zastępującą wskazaną normę, jak również rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, że zapewnia ono spełnienie wymagań Zamawiającego w stopniu nie mniejszym niż norma wskazana w dokumentach zamówienia.
W razie rozbieżności pomiędzy normą wskazaną a normą późniejszą lub zastępującą, pierwszeństwo ma norma zapewniająca wyższy poziom zgodności, chyba że przepisy prawa, dokumenty oceny zgodności wymagają zastosowania konkretnej normy lub konkretnej wersji normy. Powyższe nie może prowadzić do naruszenia obowiązujących przepisów prawa, decyzji administracyjnych, uzgodnień, dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 656820,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 656820,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 656820,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: YLE Inżynierowie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5223045657

7.3.3) Ulica: Władysława Jagiełły 16/7

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 656820,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące

2026-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi