Etap 2/2026 - Modernizacja klatek schodowych w 2 budynkach stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 2 części
Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00354247
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00354247/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-21 14:38
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17c128d3-aaab-490a-85fb-aa0e5a0c0711
- Identyfikator
- 070019077
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354247 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Etap 2/2026 - Modernizacja klatek schodowych w 2 budynkach stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 2 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zgm.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-17c128d3-aaab-490a-85fb-aa0e5a0c07111.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Etap 2/2026 - Modernizacja klatek schodowych w 2 budynkach stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, w podziale na 2 części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17c128d3-aaab-490a-85fb-aa0e5a0c0711
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354247
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00293999
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.5.2026.DS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 390682,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część 1 zamówienia – modernizacja klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy ul. Olszówka 26 w Bielsku-Białej obejmuje swym zakresem (ilości wg załączonych przedmiarów):1) fragmentaryczne odkucie i ponowne wykonanie tynków,
2) malowanie ścian, sufitów i podniebień biegów schodowych wraz z przygotowaniem podłoża,
3) wykonanie odcięcia z cienkowarstwowej wyprawy (marmurit) z gotowej mieszanki mineralno-żywicznej na uprzednio przygotowanym podłożu-powłoka odporna na zabrudzenia o wys. 1,50 m od posadzki,
4) malowanie stalowych balustrad schodowych,
5) malowanie drewnianych drzwi do pomieszczeń gospodarczych oraz stolarki okiennej,
6) oczyszczenie i malowanie stalowych rur instalacyjnych w obrębie klatki schodowej,
7) wymiana instalacji elektrycznej,
8) oczyszczenie posadzki po wykonanych pracach
9) wywóz i utylizacja odpadów
w terminie do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45442100-8 - Roboty malarskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 94084,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 zamówienia – modernizacja klatki schodowej w budynku mieszkalnym przy ul. Jana Kochanowskiego 38a w Bielsku-Białej obejmuje swym zakresem (ilości wg załączonych przedmiarów):1) malowanie ścian i sufitów z przygotowaniem podłoża,
2) wykonanie lamperii o wys. 1,50 m od posadzki,
3) fragmentaryczne odkucie i ponowne wykonanie tynków,
4) malowanie drzwi do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na parterze budynku,
5) oczyszczenie i malowanie stalowych rur instalacyjnych w obrębie klatki schodowej,
6) naprawa uszkodzonych otulin znajdujących się na instalacji c.o. na poziomie parteru,
7) wymiana stolarki okiennej znajdującej się na II piętrze wraz z montażem parapetów. Wymiana szerokość 1,25m, wysokość 2,20m:
a) wielkość nowych okien dostosować do wielkości istniejących otworów w murze,
b) wygląd okien (m.in. kształty, podziały, wielkość profili) wykonać na wzór istniejących okien,
c) ona wyposażyć w nawiewniki ciśnieniowe,
d) okna dwudzielne – R + RU, słupek ruchomy,
e) okucia:
mikrowentylacja w RU,
stabilizator uchyłu,
blokada błędnego położenia klamki,
klamka aluminiowa;
wymagania jakościowe i technologiczne:
materiał – nieplastyfikowane PCV,
złożenie ram okiennych – niezlicowane,
stabilizator – profil bezołowiowy,
wypełnienie rowka – dodatkowa uszczelka,
szyba zespolona float lub thermofloat, przestrzeń międzyszybowa wypełniona argonem,
uszczelki przylgowe wciskane twarde,
współczynnik przenikania ciepła dla okna max U = 0,9 [W(m2)K],
izolacyjność akustyczna – średnie tłumienie, co najmniej Rw=33 (-1,-5)dB,
odporność na obciążenie wiatrem – min. C1, max. C6,
wodoszczelność min. klasa 4A,
przepuszczalność powietrza min. klasa 3;
8) wymiana wykładziny na korytarzu I i II piętra,
9) wymiana instalacji elektrycznej;
10) oczyszczenie posadzki po wykonanych pracach,
11) wywóz i utylizacja odpadów.
w terminie do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45442100-8 - Roboty malarskie
4.5.5.) Wartość części: 296598,53 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 132488,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 132488,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 132488,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POSCONTROL Piotr Matonóg
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242821784
7.3.3) Ulica: ul. Cyniarska 10 lokal 1
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 132488,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu na część 2 nie została złożona żadna oferta
| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |