Dostawa węgla na potrzeby ogrzewania budynków zajętych przez jednostki budżetowe Powiatu Wieruszowskiego
Powiat Wieruszowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00354284
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00354284/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-21 14:46
- Lokalizacja
- Wieruszów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ff919a9e-ba08-489c-8fae-6a0e5cdd700e
- Identyfikator
- 9970147748
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00354284 z dnia 2026-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa węgla na potrzeby ogrzewania budynków zajętych przez jednostki budżetowe Powiatu Wieruszowskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wieruszowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854837
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1-7
1.5.2.) Miejscowość: Wieruszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-wieruszowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-wieruszowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.powiat-wieruszowski.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa węgla na potrzeby ogrzewania budynków zajętych przez jednostki budżetowe Powiatu Wieruszowskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff919a9e-ba08-489c-8fae-6a0e5cdd700e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00354284
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077821/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa węgla na potrzeby ogrzewania budynków zajętych przez jednostki budżetowe Powiatu Wieruszowskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331104
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RS.272.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa węgla na potrzeby ogrzewania budynków zajętych przez jednostki budżetowe Powiatu Wieruszowskiego tj. budynków w Chróścinie - Chróścin 47 i 50, w których mieści się Dom Pomocy Społecznej oraz budynku przy ul. Szkolnej 5 w Czastarach, w którym mieści się między innymi filia Środowiskowego Domu Samopomocy w
Osieku z Filią w Czastarach i Chróścinie. Dostawa obejmie ogółem 240 ton węgla Eko-groszek (workowane) w tym:
• wielkość uziarnienia 5 – 25 mm,
• wartość opałowa nie mniej niż 26 MJ/kg,
• zawartość popiołu do 8%
• zawartość siarki do 0,8%
– wilgotność nie wyższa niż 10%
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Dostawy odbywać się będą w III partiach w dniach i godzinach pracy Zamawiającego tj. od poniedziałku do piątku 8:00 do 15:00 w następujący sposób:
I partia w ilości 80 ton węgla o parametrach podanych w pkt.1 w terminie do dnia 31.08.2026 r., miejsce dostawy:
1) 20 ton węgla - dostawa: ul. Szkolna 5 w Czastarach,
2) 30 ton węgla - dostawa do Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi pod adresem Chróścin 50, 98-430 Bolesławiec.
3) 30 ton węgla - dostawa do Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi pod adresem Chróścin 47, 98-430 Bolesławiec.
II partia w ilości 80 ton węgla o parametrach podanych w pkt. 1 w terminie do 30.09.2026 r., miejsce dostawy:
1) 40 ton - dostawa do Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi pod adresem Chróścin 50, 98-430 Bolesławiec.
2) 40 ton - dostawa do Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi pod adresem Chróścin 47, 98-430 Bolesławiec
III partia w ilości 80 węgla o parametrach podanych w pkt. 1 w terminie do 31.10.2026 r., miejsce dostawy:
1) 40 ton - dostawa do Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi pod adresem Chróścin 50, 98-430 Bolesławiec.
2) 40 ton - dostawa do Domu Pomocy Społecznej w Chróścinie – Wsi pod adresem Chróścin 47, 98-430 Bolesławiec
4.5.3.) Główny kod CPV: 09111210-5 - Węgiel kamienny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi: 285.000,00 zł. Najniższa cena spośród ofert złożonych w niniejszym postępowaniu wynosi: 309.369,60 zł . Mając na uwadze, że zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, postępowanie zostało unieważnione.| 2026-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |