Scalenie Dyspozycji Systemu Zasilania podstacji trakcyjnych na terenie Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00522344
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00522344/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-30 13:38
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-35a8d7b8-0d98-45ca-84ce-91e62cce475d
- Identyfikator
- 6792597429
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00522344 z dnia 2024-09-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Scalenie Dyspozycji Systemu Zasilania podstacji trakcyjnych na terenie Miasta Krakowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Centralna 53
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: (12) 616 74 16
1.5.8.) Numer faksu: (12) 616 74 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Scalenie Dyspozycji Systemu Zasilania podstacji trakcyjnych na terenie Miasta Krakowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35a8d7b8-0d98-45ca-84ce-91e62cce475d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00522344
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00053092/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.86 Scalenie Dyspozycji Systemu Zasilania podstacji trakcyjnych na terenie Miasta Krakowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: Zamówienie udzielone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne: Dyspozytornia Systemu Zasilania infrastruktury tramwajowej pracuje na oprogramowaniu typu SCADA, którego wytwórcą jest firma Elester. Oprogramowanie zbiera dane z podstacji trakcyjnych z całego miasta, które są kodowane zgodnie z wykorzystywanymi protokołami komunikacyjnymi i przesyłane do komputera głównego, a następnie konwertowane w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji Centrum z podstacjami.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 9/VIII/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 179349,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na scaleniu dyspozycji systemu zasilania podstacji trakcyjnych na terenie Miasta Krakowa.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą zakresu rzeczowego – zał. nr 2 do zaproszenia, projektowanych postanowień umowy – zał. nr 4 do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42961000-0 - System sterowania i kontroli
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 220565,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 220565,57 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 220565,57 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELESTER Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7280132254
7.3.3) Ulica: ul. Pogonowskiego nr 81
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 90-569
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 220565,57 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Ciąg dalszy uzasadnienia faktycznego z pkt 3.1.1)Wykorzystywany system jest autorstwa ww. firmy, w związku z czym dostęp do kodu źródłowego posiada jedynie Elester. Wykonanie czynności opisanych w usłudze wymaga zmiany i wprowadzenia nowych danych w oprogramowaniu, które może dokonać jedynie firma, która je wytworzyła. Ponadto przeniesienie powyższego programu na inny komputer główny (znajdujący się w innej lokalizacji) wymaga skonfigurowania wszystkich połączeń pomiędzy podstacjami a nową lokalizacją komputera nadrzędnego na nowo i wprowadzenia niezbędnych zmian także w oprogramowaniu.
W związku z powyższym nie ma możliwości wykonania niniejszej usługi przez innego Wykonawcę.
| 2024-09-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |