po terminietermin 2026-07-23 10:00

Dostawa artykułów i gadżetów promocyjnych z logo IHAR, Centrala Radzików

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00343922
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00343922/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-15 12:19
Termin
2026-07-23 10:00
Lokalizacja
Radzików, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2b56cfaf-d089-4b05-a803-0f9fc34f4a64
Identyfikator
5290007029
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Artykuły informacyjne i promocyjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343922 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa artykułów i gadżetów promocyjnych z logo IHAR, Centrala Radzików

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000079480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, Radzików 05-870 Błonie

1.5.2.) Miejscowość: Radzików

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-870

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: + 48 22 733 45 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: postbox@ihar.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ihar.edu.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

Naukowo-Badawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa artykułów i gadżetów promocyjnych z logo IHAR, Centrala Radzików

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b56cfaf-d089-4b05-a803-0f9fc34f4a64

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343922

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ihar.eb2b.com.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ihar.eb2b.com.pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 Ustawy PZP, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platfor-ma”) pod adresem: https://ihar.eb2b.com.pl, która spełnia wymagania opisane w art. 64 usta-wy Pzp.
Zamawiający dopuszcza przesyłanie plików w formatach danych określonych w przepisach wy-danych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności pod-miotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 307), tj. rozporządzenia Rady Mi-nistrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla reje-strów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz mini-malnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2247, z późn.zm.) – w szczególności w formatach: .pdf, .doc, .docx, .rtf lub .odt., xades. Zamawiający zaleca przesy-łanie plików w formacie .pdf.
Szczegóły określa SWZ rozdział 13-14.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodne go przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO, tym samym dane osobowe podane przez Wykonawcę będą przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi. Szczegółowe zapisy zawarto w załączniku nr 8 do SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekracza 4lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 16/ZP/Ra/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: dostawa artykułów promocyjnych z logo Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w postaci długopisów reklamo-wych, kapeluszy, smyczy reklamowych, notesów klejonych oraz toreb bawełnianych,
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w Opisie Przedmiotu Zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umowy – załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 39294100-0 - Artykuły informacyjne i promocyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: oświadczenie , o którym mowa w art. 125 ust. 1,
oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
(art. 125 ust. 1) i o grupie kapitałowej,
dokumenty w celu udowodnienia spełnienia przez Wykonawcę przesłanek, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp (samooczyszczenie) – jeżeli dotyczy,
Wykonawca (w tym wykonawca występujący wspólnie) lub podmiot udostępniający zasoby może złożyć – odpowiednio dla podmiotu, którego te środki dotyczą – certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wyko-nawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezen-towania
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale 7 ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te po-twierdzają brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw do wykluczenia.
3. W odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego, podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale 7 ust. 4 pkt 1, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. Warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień i zdolności zawodowej (doświadcze-nia) winien spełniać jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub wykonawcy łącznie (z zastrzeżeniem postanowień SWZ dotyczących udostępniania zasobów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp).
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wyko-nawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W ta-kim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o dzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, o którym mo-wa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp – zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1.
Wszelkie zmiany treści umowy wymagają formy pisemnej i zgody obu Stron pod rygorem nieważności oraz mogą być dokonywane w zakresie i formie zgodnej z obowiązującymi przepisami.
2.
Działając na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień umowy w następujących przypadkach:
1)
gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia w ten sposób, że czynią wykonanie Umowy na dotychczasowych zasadach niecelowym, niezgodnym z wymaganiami lub niemożliwym;
2)
gdy wynikną rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w Umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie Umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony;
3)
wystąpienia siły wyższej;
4)
wystąpienia okoliczności niezależnych od Stron lub których Strony przy zachowaniu należytej staranności nie były w stanie uniknąć lub przewidzieć innych niż siła wyższa;
5)
w razie zmian organizacyjnych w strukturze Zamawiającego,
6)
zaprzestania produkcji, wycofania z obrotu lub trwałej niedostępności któregokolwiek z Materiałów objętych Umową, Wykonawca zobowiązany jest zaproponować produkt równoważny spełniający wymagania określone w OPZ oraz udowodnić zaprzestanie, wycofanie, trwałą niedostępność np. oświadczeniem producenta lub dystrybutora Materiału.
3.
W przypadku wystąpienia okoliczności określonych w ust. 2 zmianie może ulec:
1)
termin dostawy Materiałów określony w § 2 ust. 1 poprzez jego wydłużenie jednak nie dłużej niż o 28 dni;
2)
zakres Umowy w sposób dostosowujący go do okoliczności stanowiącej podstawę zmiany niezmieniający ogólnego charakteru Umowy;
3)
wynagrodzenie Wykonawcy określone w § 5 ust. 1 poprzez jego zwiększenie lub zmniejszenie, przy czym zwiększenie nie więcej niż o 15% w stosunku do pierwotnie określonego w § 5 ust. 1.
4.
Warunkiem wprowadzenia zmiany jest wystąpienie okoliczności określonych w ust. 2 i zwrócenie się przez Stronę wnioskującą z wnioskiem o dokonanie zmiany wraz ze wskazaniem okoliczności stanowiących jej podstawę.
Wszystkie warunki zmiany umowy określa załącznik nr 2 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-23 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ihar.eb2b.com.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-23 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-21

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy